Audiohobby.pl

Kram z recenzjami - słuchawki

Bruce

  • 559 / 5889
  • Ekspert
27-03-2008, 23:32
Bravo, Bravo, Bravisimo... albo jakoś tak :))
________
mniam...
________
mniam...

Bruce

  • 559 / 5889
  • Ekspert
28-03-2008, 12:43
A tak swoją drogą to może ten wątek powinno się przenieść do zakładki Recenzje/Opinie...
co ty na to lancaster... no oczywiście za zgodą autora.
________
mniam...
________
mniam...

Slav

  • 545 / 5893
  • Ekspert
01-04-2008, 02:47
Tez zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia. Latwiejsze dotarcie byloby do kazdej recenzji z osobna. :)

majkel

  • 7476 / 5890
  • Ekspert
02-04-2008, 13:27
Piotrze, skoro budżetówka weszła na nasze salony, to trzeba będzie pomyśleć o recenzji kolejnego infant terrible Fostexa - Creative Aurvana Live! Recenzję już popełnił nasz kolega na innych forach, ale kolejna nie zaszkodzi. ;)
Co do K701 - ja je dokładnie tak odbieram - sopran żyjący własnym życiem, i podbarwiona dziwnie wyższa średnica. To są dwa duże minusy, które je u mnie dyskwalifikują, a mozolne poszukiwania dla nich kompana zastąpiłem poszukiwaniami wśród nauszników. Jak widać, można nawet taniej. ;)

ptx

  • 651 / 5892
  • Ekspert
02-04-2008, 17:06
ja natomiast zżyłem sie na tyle z akg 701 ze jak na razie gdy założę inne sluchawki to nie potrafię ich słuchać (wyjątkiem były gs 1000 ale i tak nie miały tej barwy i gładkości średnicy co akg).gdyby było inaczej to bym tak nie pisał widocznie system gra typowo po k 701 (leben cs 300 nie jest jakimś lampowym czarodziejem i myślę ze nie gra dobrze z twardo brzmiącymi słuchawkami).to podbicie średnicy dodaje trochę "mięsa"do tego zakresu.jak na razie nie planuje sie rozstawać z akg jeżeli już to nastąpi to tylko na edition 9 bo z grado gs 100o niestety musiałem spasować przyczyniło sie do tego parę względów miedzy innymi  to iż przeszkadzała mi  ta uśmiechnięta charakterystyka .

Triceramops

  • 280 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2008, 17:58
Zafundowałem sobie dziś słuchawki Aurvana Live!, za całe 163 złote. Ponieważ moje doświadczenia ze słuchawkami są znikome, nie podejmę się ich recenzowania. Mam jednak wrażenie, że przy obecnej cenie są zdecydowanie warte uwagi, przynajmniej dla początkujących słuchawkowiczów. Po kilku godzinach wygrzewania zaczyna ustępować rozmycie i chropowatość brzmienia, słuchawki brzmią żywo i szczegółowo, mimo to dźwięk nie jest męczący. Powyższe obserwacje dotyczą wyjścia słuchawkowego w CECu DX71. Dobrze dobrany wzmacniacz słuchawkowy (lampowy?) powinien nieco złagodzić brzmienie, mam wrażenie, że potencjał zastosowanych przetworników jest całkiem spory.