Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
01-03-2020, 20:56
RAALi można posłuchać w mp3, tylko warto przynieść wzmaka, bo nie mają na stanie.

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
02-03-2020, 13:04
@pastwa: w Niderlandach nigdy nie byłem, ale są w planach wycieczkowych:) Jeśli nadarzyłaby się okazja, skorzystałbym również ze sposobności odsłuchu tamtejszego sprzętu. Jeśli tak będzie, skontaktuję się z Tobą w sprawie tego, gdzie dokładnie znajduje się ten salon :)

@saudio: dziękuję za informację, ale w naszej placówce zawsze twierdzą, że nie mają warunków, najlepiej we własnym torze, 14 dni na zwrot bez podania przyczyny... wątpię, że do RAALi podejmą inaczej, ale zobaczę ;)

Ged

  • 1715 / 5894
  • Ekspert
02-03-2020, 18:01
Kiedyś bardzo denerwowałem się na ten sposób "wypożyczania" sprzętu czyli zakup z możliwością zwrotu. Teraz sądzę, że to dość skuteczna droga eliminacji "turystów" i "testerów audio". Każdy się trzy razy zastanowi zanim "kupi" sprzęt z możliwością zwrotu bo liczy się z tym, że może nie mieć możliwości zwrotu. Zrozumiałe postępowanie jeśli ktoś prowadzi interes i musi sprzedawać sprzęt a nie prowadzić działalność oświatową. Dobrze jednak dla audiofili, że jeszcze ciągle w Polsce wiele sprzętu można "wypożyczyć" bez problemu.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-03-2020, 18:20
Zrozumiałe postępowanie jeśli ktoś prowadzi interes i musi sprzedawać sprzęt a nie prowadzić działalność oświatową......
Pięknie nazwany problem :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
02-03-2020, 19:32
@pastwa: w Niderlandach nigdy nie byłem, ale są w planach wycieczkowych:) Jeśli nadarzyłaby się okazja, skorzystałbym również ze sposobności odsłuchu tamtejszego sprzętu. Jeśli tak będzie, skontaktuję się z Tobą w sprawie tego, gdzie dokładnie znajduje się ten salon :)

@saudio: dziękuję za informację, ale w naszej placówce zawsze twierdzą, że nie mają warunków, najlepiej we własnym torze, 14 dni na zwrot bez podania przyczyny... wątpię, że do RAALi podejmą inaczej, ale zobaczę ;)
Chyba będą na potkaniu we Wrocławiu. Jedynym problemem z odsłuchem Raali W mp3 to wzmacniacz >100W.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
02-03-2020, 20:28
RAALe jak juz odsluchiwac to tylko z tym nowym Schiitem.

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
03-03-2020, 09:35
A ja podejrzewam, że jak ktoś ma dobry wzmak to i wygra w kilku aspektach z tym Schiitem w którym pewnie są spore pętle sprzężenia. Mnie ciekawi ten drogi wzmaczek od RAAL-a, ale cena już inna.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
03-03-2020, 11:49
Tylko warto zaznaczyc ze ten 'dobry wzmacniacz' to juz od takiego Gryphona Diablo 120 w gore, a wszelkie Primare I35 i tym podobne, co niby tez sa 'dobre' w swojej cenie, nie pokaza tutaj zadnych przewag, a prawie na pewno wypadna  slabiej od Schiita, zwlaszcza w zakresie przejrzystosci i rozdzielczosci.

Tani Amerykanin jest takim bezpiecznym wyborem na wstepne oszacowanie mozliwosci, a wielu przypadkach tez i finalnym partnerem, no chyba, ze zainteresowany ma odpowiednie zasoby finansowe i szukac bedzie 'bezkompromisowych rozwiazan'.

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
03-03-2020, 13:32
Masz rację jeśli ktoś się nie zna i chce z marszu coś to lepiej już tego Schiita. Nie ma sensu podłączać jakiś Hegli czy NuForce/NuPrime. Ale z takich średniaków jakby dorwać jakiegoś Electrocompanieta to byłoby już ciekawe porównanie.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
03-03-2020, 19:32
One mają w miarę regularną impedancję 6 do 10 więc nie powinno być problemu jeżeli tylko mocy nie zabraknie aby wysterować Raale. Tak jak pisałem na AVS było słychać potencjał, niestety bas nie wyrabiał, nie wiem Primare to chyba Klasa D, może to była przyczyna, niestety na tranzystorze >100W jak słuchaliśmy na meetice w Łodzi to była porażka, wtedy lepiej nie słuchać, choć źródło było całkiem dobre:)

whero2

  • 275 / 2057
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2020, 20:04
One mają w miarę regularną impedancję 6 do 10 więc nie powinno być problemu jeżeli tylko mocy nie zabraknie aby wysterować Raale. Tak jak pisałem na AVS było słychać potencjał, niestety bas nie wyrabiał, nie wiem Primare to chyba Klasa D, może to była przyczyna, niestety na tranzystorze >100W jak słuchaliśmy na meetice w Łodzi to była porażka, wtedy lepiej nie słuchać, choć źródło było całkiem dobre:)
w wersjach produkcyjnych bas nie wyrabia - zmienili konstrukcję i naciąg 'membrany' i ... no nie ma aż tak fajnie jak miało być

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
03-03-2020, 20:39
One mają w miarę regularną impedancję 6 do 10 więc nie powinno być problemu jeżeli tylko mocy nie zabraknie aby wysterować Raale. Tak jak pisałem na AVS było słychać potencjał, niestety bas nie wyrabiał, nie wiem Primare to chyba Klasa D, może to była przyczyna, niestety na tranzystorze >100W jak słuchaliśmy na meetice w Łodzi to była porażka, wtedy lepiej nie słuchać, choć źródło było całkiem dobre:)
w wersjach produkcyjnych bas nie wyrabia - zmienili konstrukcję i naciąg 'membrany' i ... no nie ma aż tak fajnie jak miało być
Nie wiem czy to bardziej nie wyrabia wzmacniacz, przynajmniej tak to opisują na Stereophile, ze wzmakami o niższych mocach.

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
03-03-2020, 21:39
Tyle to chyba ta skrzynka daje, same RAAL-e to jakieś 0.018 Ohma.

Shakhal

  • 617 / 5585
  • Ekspert
05-03-2020, 20:49
W miarę przyzwoita stronkę ze sprzętem audio i słuchawkami nowymi i używanymi odkryłem, pewnie ja znacie a jeśli nie, to może ktoś skorzysta.

https://reverb.com/c/home-audio/headphones

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
09-03-2020, 09:02