Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

maszynista1987

  • 7 / 1520
  • Nowy użytkownik
28-02-2020, 10:11
Dziękuje Przemku za opinie i link , ciekawy wątek . Jestem po odsłuchach Zmf Eikon i naprawdę mi się podobały , w utworach elektronicznych było lepiej niż Diany ( więcej zabawy  ) , koncerty i wokal z  przewaga w Dianach , słuchawki świetnie się uzupełniają , bałem się o średnice , ale jest bardzo ok , może niektórym przeszkadzać waga ! Myślę że jest fajna synergia Zmf z Rme :) Zach robi święte słuchawki !
Nie dziwię się że masz tyle par :)
Muszę sklepać porównanie bo obiecałem dla Mirka  opinie o jego Zmf , a nawet zrobiłem dwa ślepe testy na żonie i przyjacielu (zmf v diana abyss v akg k270) , ale brakuje czasu na pisanie  heh . 
« Ostatnia zmiana: 28-02-2020, 10:15 wysłana przez maszynista1987 »

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
28-02-2020, 20:18
Nastepna sztuka Ultrasone Tribute 7 na sprzedaz. 1300 z Niemiec. Troche mniej niz ta w Polsce ale wciaz sporawo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
29-02-2020, 01:07
@maszynista1987: Cieszę się, że mogłem trochę nakierować :) Dziękuję Radku za podzielenie się wrażeniami :) Po opisie podejrzewam, że w ich przypadku mamy do czynienia z Vką oraz żywszymi barwami. Też takie brzmienie jest mi bliskie, bo moje GS1000 je posiadały, a teraz wszystkie są dość dostojne - może poza AKG. Przez to być może sporo przyjemności sprawiły mi żywiołowe Sonorousy VI :)
Kiedyś były tylko wspomniane Grado, potem Sony MDR-F1, a od dwóch lat pojawili się przybysze :) Staram się mieć tyle par, z ilu jestem w stanie korzystać w ciągu tygodnia, chociaż pod koniec roku był plan stopniowego ograniczania nawet do jednej (D8k), ale przyszedł Nowy Rok, wypożyczenia i może się skończyć tak, że będę miał więcej niż miałem wcześniej ;)
Życzę miłych porównań oraz weny twórczej przy sporządzaniu recenzji :)

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
29-02-2020, 01:12
@Alucard: czyżby ta sztuka?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasone-tribute-7-kopfhoerer-limited-777/1327336857-172-20111

Sprawdziłem i raczej taniej będzie ciężko coś dostać. Radziłby się skontaktować i ponegocjować. Może udałoby się utargować chociaż setkę :)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
29-02-2020, 15:34
Ta sztuka. Gdybym miał kaskę to bym wciągnął. Chociaż niby mam ale tego kompa chciałem kupić ;)  W nic już nawet pograć nie mogę :(
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
29-02-2020, 21:50
Dziękuje Przemku za opinie i link , ciekawy wątek . Jestem po odsłuchach Zmf Eikon i naprawdę mi się podobały , w utworach elektronicznych było lepiej niż Diany ( więcej zabawy  ) , koncerty i wokal z  przewaga w Dianach , słuchawki świetnie się uzupełniają , bałem się o średnice , ale jest bardzo ok , może niektórym przeszkadzać waga ! Myślę że jest fajna synergia Zmf z Rme :) Zach robi święte słuchawki !
Nie dziwię się że masz tyle par :)
Muszę sklepać porównanie bo obiecałem dla Mirka  opinie o jego Zmf , a nawet zrobiłem dwa ślepe testy na żonie i przyjacielu (zmf v diana abyss v akg k270) , ale brakuje czasu na pisanie  heh .

ciekaw jestem które wygrały :)
Ja już wybrałem K240... jako allroundera na codzień bo łatwiejsze do napędzienia niż DT150, ale nervosa pcha do zmian.

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
29-02-2020, 22:38
@Alucard: moja rada: Nie załamywać się, zadzwonić, uzgodnić, kupić i dobry nastrój powróci

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
29-02-2020, 23:05
Ja tam czuje Alucard ze najwieksza sila tych T7 jest to, ze ich nie posiadaz i tak chyba wlasnie najlepiej ;')

One sa w sam raz do wysokiej klasy systemow lampowych, a Ty raczej w taki nie bedziesz szedl, z tranzystora i owszem, zrobia wrazenie w 30min odsluchu, ale na dluzsza mete niekoniecznie. Jak byly za niecale 5kPLN, to wowczas faktycznie, mogles je brac i to nowe sztuki, ale nie chciales, a teraz jak sa drogie to do nich wzdychasz ;"))

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
01-03-2020, 01:46
@pastwa: przeważnie tak bywa, że wzdychamy do tego, czego nie mamy, bo to, co posiadamy z czasem nam powszednieje i przestajemy to doceniać. Według mnie najlepiej uczymy się na własnych doświadczeniach. Mam podobnie jak Alucard i jeśli dany model mnie kusi, to prędzej czy później trafia do mnie ;) Niewykluczone, że akurat ten egzemplarz dobrze wpasuje się w tor Alucarda oraz upodobania. Musimy pamiętać, że gusta bywają różne i niekoniecznie zbieżne z naszymi własnymi.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
01-03-2020, 10:04
Alucard jest mocno wyczulony na gorne rejestry, a ze ma DAC ktory ich absolutnie nie lagodzi, a T7 lubia tam zaszalec i trzeba im naprawde sporo pomoc torem, okablowaniem, stad obawy sa uzasadnione. To nie sa jakies sluchawkowe samograje, tylko bardzo wymagajace sluchawki. Choc jak mozna kupic, pobawic sie troche i potem odsprzedac bez straty, to ryzyka faktycznie nie ma.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
01-03-2020, 13:27
@pastwa: przeważnie tak bywa, że wzdychamy do tego, czego nie mamy, bo to, co posiadamy z czasem nam powszednieje i przestajemy to doceniać. Według mnie najlepiej uczymy się na własnych doświadczeniach. Mam podobnie jak Alucard i jeśli dany model mnie kusi, to prędzej czy później trafia do mnie ;) Niewykluczone, że akurat ten egzemplarz dobrze wpasuje się w tor Alucarda oraz upodobania. Musimy pamiętać, że gusta bywają różne i niekoniecznie zbieżne z naszymi własnymi.
Oj nie do końca, ja tam nie mogę zapomnieć Orfeusza, kusi aby jeszcze raz posłuchać, ale wiem że nie kupię:)

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
01-03-2020, 18:49
@pastwa: rozumiem. Jednak za Alucardem te siódemki chodzą tak długo, że nie powinien się tak męczyć. W najgorszym wypadku z odsprzedażą nie powinno być problemu.

@saudio: może akurat los się uśmiechnie i uda się może odłożyć/wygrać kwotę konieczną do ich zakupu. Osobiście nie słuchałem, co może patrząc z perspektywy ich ceny jest dobre. Zamierzam dokonać odsłuchu Susvary i EF1000, bo potrafią podobno zabrzmieć na poziomie Orfeusza, choć ich charakter jest inny. Cena też jest przestępniejsza :)

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
01-03-2020, 19:34
Mnie do pelni sluchawkowego szczescia brakuje odsluchu RAAL z ich firmowym wzmakiem, jak juz sie ukaze, najlepiej w konfrontacji z Abyss 1266 TC i wlasnymi L5k, to by calkiem rozwialo moje domniemania ;')

Co do Orfeusza, przynajmniej tego nowego, takie 1266 TC powinny pokazac dzwiek wyzszej klasy, przynajmniej jesli idzie o przestrzen, bas oraz przejrzystosc.

Tytus1988

  • 148 / 1717
  • Aktywny użytkownik
01-03-2020, 20:07
@Podejrzewam, że dźwięk RAAL będzie świetny. Jednak p.Rafał jest w stanie polecić tylko to, co posiadają w salonie, a tam nie ma ani SR1e ani Abyss. Korzystam z tego, co pod ręką ;)

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
01-03-2020, 20:11
Ja staram sie w miare mozliwosci sam kreowac okazje odsluchowe, wiec jak jest czas i checi to wizyta w Amsterdamie bardzo polecana, jest tam tez i Orfeusz na stanie ;'))