Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3818 / 5949
  • Ekspert
01-01-2019, 21:03
Natomiast opinie o Rapture 2 bazuje na tym ze dt 880 napedzil lepiej nawet od Ayona za 18k, a duzo lepiej od Brystona za 6k.

Alucard

  • 2560 / 3657
  • Ekspert
01-01-2019, 21:04
Panowie tak z innej beczki, czym pędzić w razie czego D8000? Z dziurki Hugo2 uwazam było nietuzinkowo i chociaż to magnetostat, na pewno się da więcej wyciągnąć. Pastweuszu, za Rapture 2 Mikołaj nie powiedział dużo. Warto wydawać kupę siana więcej żeby coś tam dodatkowo wyciągnąć?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4919
  • Ekspert
01-01-2019, 21:58
Nie ma takiego wzmaka, który napędzi wszystkie słuchawki najlepiej jak się da. Więc ceny nie grają głównej roli. Ktoś może sprzedawać jakiegoś OTL-a za pierdyliard, a i tak on się wyłoży przy ciężkich do napędzenia planarach.

@Alucard, skupiłbym się na tranzystorach. SPL Phonitor 2, Phasemation, Trilogy 931. Może Rapture ;).

Alucard

  • 2560 / 3657
  • Ekspert
01-01-2019, 22:08
Phonitor 2 mi się podoba szczególnie, trafiłeś tu w dychę :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5949
  • Ekspert
01-01-2019, 22:17
Panowie tak z innej beczki, czym pędzić w razie czego D8000? Z dziurki Hugo2 uwazam było nietuzinkowo i chociaż to magnetostat, na pewno się da więcej wyciągnąć. Pastweuszu, za Rapture 2 Mikołaj nie powiedział dużo. Warto wydawać kupę siana więcej żeby coś tam dodatkowo wyciągnąć?
IMHO nie, ale nie wypowiadam się w odniesieniu do Rapture 2, bo go nie słyszałem. Co do posta niżej - ja mogę powiedzieć, że miałem na własność wzmacniacz, który napędzał wszelkie słuchawki najlepiej jak się da, przy oczywistym założeniu, że najlepiej według mnie i w moim systemie. Jak coś pompuje 5,7W w 50 omów, to chyba nie ma słuchawek, którym będzie czegoś brakowało? K1000 mają moc maksymalną bodajże 1W, w impulsie chyba 2W znoszą, a tu jest dostępne jeszcze trochę więcej.
Pewnie za niedługo pospawam sobie kolejny wzmacniacz według nowego projektu, który też puści parę watów w przetworniki np. HE-6, ale mnie taki na stałe nie potrzebny i korzystam z takiego o mniejszej mocy, bo cóż potrzeba T90 albo DT880 600 omów? W sumie te ostatnie sporo mniej skuteczne, ale dostają wystarczająco napięcia.
Brak synergii DT880 z Brystonem mnie nie dziwi. On się ze swoim zestrojeniem bardziej nadaje do słuchawek, w których sopran nie jest kluczowym elementem, i nie chodzi o ilość tylko... no nie chcę używać denerwującego słowa. ;)
Do D8000 dwie osoby z innego forum mają wzmacniacz ode mnie. Tendencja prawdopodobnie wzrostowa.

pastwa

  • 3818 / 5949
  • Ekspert
01-01-2019, 22:18
Jakbys mial luzne 20k to Niimbusa bym rozwazal, za sam dzwiek. Inaczej pozostaje sluchac i szukac jakiejs szczegolnej synergii, ale to mozna pol zycia tak sie bawic.

Ja bym bral taniego wzmaka od Mikiego, a zaoszczedzona kase zainwestowal w super laczowke i zasilanie, bo czuje ze duzo lepiej na tym wyjdziesz, a moze nawet i Grado zostana, pewnie nie, ale ich szanse wzrosna :)

nsk

  • 549 / 4919
  • Ekspert
01-01-2019, 23:25
Nie ogarniam ceny tego Nimbusa, chyba że lubisz płacić krocie za żółte Nichicony.

Jak się chce oszczędzić to się bierze RME ADI-2 DAC i też będziesz miał opampy, a do tego nawet equalizer. Do samego grania wolałbym pewnie Chorda i Rapture, ale szczerze wątpię, aby poziom dużo odstawał.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5408
  • Ekspert
01-01-2019, 23:30
Bartok będzie wytracał moc po prostu na słuchawkach poniżej 30 Ohm, a nie wiem czy tego chcesz w planarach.

A mi się wydaje, że dziurę Chorda można przebić tylko muszą być spełnione dwa warunki: brak sprzężenia i zasilanie musi być lepsze niż to co Chord zapewnia.


Podpięta do Chorda sieciówka dedykowana do końcówek mocy zdecydowanie poprawiała bas ale podpinane były 40 Ohmowe dynamiczne słuchawki.

Z planarami jest inaczej, tam na prawdę musi być duży zapas niegasnącej mocy.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5408
  • Ekspert
01-01-2019, 23:35
Nie ma takiego wzmaka, który napędzi wszystkie słuchawki najlepiej jak się da. Więc ceny nie grają głównej roli. Ktoś może sprzedawać jakiegoś OTL-a za pierdyliard, a i tak on się wyłoży przy ciężkich do napędzenia planarach.

@Alucard, skupiłbym się na tranzystorach. SPL Phonitor 2, Phasemation, Trilogy 931. Może Rapture ;).

w/w wzmacniaczy nie słuchałem poza SPL-em ale SPL Phonitor 2 to nawet dla dynamicznych słuchawek nisko omowych to cienki bolek, 300-600 Ohm to jego korzystniejsza strefa.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5408
  • Ekspert
01-01-2019, 23:46

A mi się wydaje, że dziurę Chorda można przebić tylko muszą być spełnione dwa warunki: brak sprzężenia i zasilanie musi być lepsze niż to co Chord zapewnia.



Tutaj kłania się o dziwo ze sprzężeniem zwrotnym Pass HP1,Napędzane nim planarne Audeeze LCD-XC grały naprawdę bardzo przyzwoicie! Potrafi on przy 20 Ohmach oddać 3,5Wata mocy. Audeze w materiałach info wyraźnie podaje  minimalna moc to 100mW ale optimum to 1-4Wata a maksimum...14Wat.

Dalej twierdzę że z dziurki w jakimkolwiek DAC-owym czy innym combo planarów nie napędzimy.

Majkel jeszcze coś pisał o dynamikach AKG K1000; chyba się pomyli,ł one wymagają wzmacniaczy 15Watowych żeby był zapas mocy i przy 125 Ohmach sensownie zagrały.

nsk

  • 549 / 4919
  • Ekspert
01-01-2019, 23:50
Ale planary to są różne, tak jak z dynamikami :). HE-6 raczej nie napędzisz tak jak i K1000.

A z Phonitorem to może mówisz tak na podstawie pierwszej wersji? Bo tam impedancja wyjściowa była wysoka więc zgadzałoby się, ale już to poprawili.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5408
  • Ekspert
02-01-2019, 00:11
Ale planary to są różne, tak jak z dynamikami :). HE-6 raczej nie napędzisz tak jak i K1000.

Mam sentyment do tej firmy napędzały bez problemu nawet 16ohmowe słuchawki a podpięte do 970mW ich wzmacniacza moje 96dB kolumny dawały w peaku 92dB!!! trochę bas był słabszy ale co się dziwić 37,5cm woofer rozbujać to nie łatwizna :)

http://violectric-usa.com/download/Lake%20People%20RS%2002%20Manual.pdf

Na 20 stronie można przeczytać ile Wat przy jakiej mocy oddają.

Ten jest silniejszy i pewnie bez problemu styknie
http://violectric-usa.com/download/Violectric%20V281%20Manual.pdf

na 30 stronie producent deklaruje moc.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5408
  • Ekspert
02-01-2019, 00:15
Ale planary to są różne, tak jak z dynamikami :). HE-6 raczej nie napędzisz tak jak i K1000.


Zgadza się mam takie stare planary że ich 200Wat owy wzmacniacz do kolumn wpięty bezpośrednio nie wzrusza; no ale technika planarów poszła nieco do przodu stąd np. w Empyreanach osobna sekcja nisko tonowa z naniesionymi grubymi szerszymi ścieżkami. Pewnie jakaś zwrotka lub przynajmniej filtr też tam jest a to dodatkowy pobór prądu na starcie.

nsk

  • 549 / 4919
  • Ekspert
02-01-2019, 01:26
Kłóciłbym się z tym, że technika poszła do przodu. Niby dzisiaj jest dostęp do lepszych magnesów, materiałów i automatyki, ale tak po za tym to nie widzę jakiś innowacji. To co ciekawego w planarach się pojawiło to tajemniczo opracowany magnes w Abyssach i damping w Finalach. Reszta to jeden podobny czort do tego co już kiedyś robiono.

saudio

  • 727 / 5329
  • Ekspert
02-01-2019, 10:30
Natomiast opinie o Rapture 2 bazuje na tym ze dt 880 napedzil lepiej nawet od Ayona za 18k, a duzo lepiej od Brystona za 6k.
Teraz podobno jest jeszcze inna wersja Rapture, już z zabezpieczeniami, także bezpiecznie i chyba nowa konstrukcja.