Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
12-11-2020, 23:55
konserwy
ee po co to na cukier

AUDIOTONE

  • 9392 / 5834
  • Ekspert
18-11-2020, 21:56
I teraz przedstawiam Wam moi drodzy koledzy nowiuśką (jeszcze nie używana) super przewijarkę do kaset "FIXOTAPE" :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2273
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2020, 00:41
No nie gadaj Wojtek! Ale artefakt zdobyłeś :-D.

E to teraz możesz NAKów się pozbyć, bo z taką maszyną to już Ci nie będą potrzebne do przewijania ;-).

Nie no serio bomba! Aż mi się mój walkman, a w sumie rodziców, przypomniał, który przewijał tylko do przodu :-D. Nawet lewej szpulki nie miał, a tylko taki sztywno zamontowany trzpień.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

VincentVega

  • 180 / 5874
  • Aktywny użytkownik
20-11-2020, 02:30
I teraz przedstawiam Wam moi drodzy koledzy nowiuśką (jeszcze nie używana) super przewijarkę do kaset "FIXOTAPE" :)

A to ciekawostka. U mnie za przewijarke robi szesciokatny cienkopis. Idealnie wpasowuje sie w szpulki a i szybki tez jest. Nawet czesto szybszy niz moj es :)

AUDIOTONE

  • 9392 / 5834
  • Ekspert
20-11-2020, 08:42
Aż dziwne że coś takiego uchowało się nie rozpakowane.

E to teraz możesz NAKów się pozbyć, bo z taką maszyną to już Ci nie będą potrzebne do przewijania ;-).

Masz rację, swoją drogą ... to tylko do tego się nadają hahaha ;)  Zwłaszcza te z mechanizmem classic dobrze przewijają.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 08:45 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2273
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2020, 17:19
Zwłaszcza te z mechanizmem classic dobrze przewijają.

Ja pierdziu, lepiej komentarz jakiś dodać, bo ktoś gotów "że świata" na nasze forum wejść i potem będą plotki na tapeheads chodziły, że Polacy NAKów tylko do przewijania używają :-D.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
20-11-2020, 19:18
A nadają się do czegoś innego? bo jak patrze na forum to w kółko naprawia się . . . . . Nakamichi ... hahahahahaha

AUDIOTONE

  • 9392 / 5834
  • Ekspert
20-11-2020, 21:12
A nadają się do czegoś innego? bo jak patrze na forum to w kółko naprawia się . . . . . Nakamichi ... hahahahahaha

Wynika z tego że:
- są strasznie awaryjne
- brzmią przeciętnie
- wyglądają tragicznie
Wobec tych wad... może ceny wreszcie spadną tych padalców :)

A naprawia się Naki dlatego by właśnie mieć na czym kasety przewijać, bo przeca Techniola szkoda.  :)
« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 21:47 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
20-11-2020, 21:42
Gorzej to chyba tylko Revox wygląda, jak szuflada w kuchni.
Awaryjność . . . właśnie muszę zamówić idlery do dwóch modeli, masakra.Jeśli chodzi o brzmienie są niekompatybilne z Technicsami ...  a to boli .... hehehe
Nie wspominając już że ładowali specjalnie do nich pomarańczowe kondensatory.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
20-11-2020, 23:11
z korbka     to jest  waw..zapakowane waw..ale numergratulacje
 

audiofan48

  • 31 / 1251
  • Użytkownik
24-11-2020, 19:48
Nie wiem czy to dobry wątek/dział, w każdym razie chodzi o kasety. Mianowicie o kupno czystych kaset w obecnych czasach.
Tzn. czystych w teorii, bo rozumiem, że do nagrywania kupujecie kasety używane z najlepszych lat produkcji czyli 80-90?
Można dostać z tych lat (chyba z tych lat) takie, że są jeszcze w folii ale to bardziej kasety kolekcjonerskie i do postawienia na półkę a nie do nagrywania, bo swoje kosztują. Jak to u Was wygląda?
Ponadto - Jak po wyglądzie kasety ze zdjęcia ocenić czy kaseta była wyprodukowana w latach 80-90?
Po "Made in" na wkładce? Proszę więc o podpowiedź jaki kraj ma tam się znajdować.
Ja swoje kasety (głównie Sony chromowe i parę metalowych) kupowałem nagminnie od 94r. gdy skompletowałem wierzę Sony i była to produkcja włoska. No ale jak mam teraz wybierać w używkach, to wolę wybrać coś lepszego (czyt. starszego). No i ile razy nagrywaną kasetę jest sens kupować? Niestety tego nie zweryfikuję ile tam x ktoś coś nagrywał.

Opionek

  • 57 / 1298
  • Użytkownik
24-11-2020, 20:17
Poruszyłeś temat rzekę i na pewno wałkowany już na niejednym forum kasetowym.
Co do kaset z epoki to po wyglądzie najlepiej sprawdzisz czy kaseta pochodzi z owego okresu. Jest kilka miejsc w necie gdzie znajdziesz skatalogowane łącznie z fotkami modele z różnych lat różnych firm.
Co do kaset używanych to wg mnie wielka loteria. Osobiście wolę niższe modele w foliach niż wysokie modele używane. Przeważnie takie ryzyko wychodzi potem bokiem ;)

AUDIOTONE

  • 9392 / 5834
  • Ekspert
24-11-2020, 20:30
Krzysztofie co do kaset to tak jak zaznaczył kolega Opionek temat wałkowany;)
Ja osobiście kupuję kasety używane właśnie z roczników 80-90 i przykładowo z zakupionych 100 sztuk mam 2-4 nienadające się do niczego. W większości przypadków widać na aukcji w jakim stanie są kasety. Ale nie raz zdarzyło się że miały być dobre a przyszły zawilgocone itp. Na forum kolega Nano ma często kasety do sprzedania bardzo dobrej jakości. Musiałbyś się do z nim skontaktować. Proszę nie zrozumieć mnie źle, ja z tego nic nie mam po prostu już wiele osób kupiło i każdy był zadowolony. A strony gdzie można sprawdzić z którego rocznika są poszczególne kasety to np: http://vintagecassettes.com/index.htm

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

audiofan48

  • 31 / 1251
  • Użytkownik
24-11-2020, 23:14
Osobiście wolę niższe modele w foliach niż wysokie modele używane. Przeważnie takie ryzyko wychodzi potem bokiem ;)

No dobrze a te niższe modele są w cenie ok. 5-10zł/szt czy np. 30zł/szt ?

Audiotone: Temat kupowania kaset zapewne wałkowany ale ani takiego wątku tu na forum po tytułach nie znalazłem ani też wyszukiwarką po słowach kluczowych. Trochę się nawet dziwiłem czemu tego nie ma w dziale z kasetami.
Dzięki wielkie za tego linka, będzie bardzo pomocny. Nie sądziłem, że sam wygląd kaset był ściśle skorelowany z rokiem produkcji danego modelu. Czyli na "Made in" nie patrzeć, tylko wystarczy wygląd? Na tej stronie akurat są pokazane tylko okładki a jak będę kupował używaną kasetę, to będę ją oglądał bez okładki. No nic pogrzebię w sieci może coś sam wynajdę. Jeszcze bym chętnie poczytał tu na forum lub gdzieś indziej ale w j. polskim jakie kasety są warte uwagi. Najlepiej jakiś artykuł albo obszerny post o jakości kaset/taśm z tamtego okresu. Nie ukrywam, że wygląd kasety też jest bardzo ważny dla mnie ale tu sobie już sam odfiltruję mniej atrakcyjne modele. Jeśli 4 kasety na 100 są do wywalenia to jestem w stanie się z tym pogodzić. Aczkolwiek chętnie też kupię od kolegi z forum jak ma kasety z tego okresu, zmniejszając tym samym ryzyko kupienia uszkodzonej sztuki.

Opionek

  • 57 / 1298
  • Użytkownik
24-11-2020, 23:27
Tak jak pisał Wojtek dobrze kupować kasety z lat 80-90. To był złoty okres tego nośnika( szczególnie 80)starsze ze względu na upływ czasu mogą już być w rożnym stanie. Szczególnie taśmy potrafią się sypać.
Zwykle kasety żelazowe z końca produkcji można już kupić za 5 zł. Choć nie jest łatwo ;) . Dobry Deck potrafi naprawdę super nagrać na takiej nowej taśmie. Oczywiście cena idzie za jakością kasety. Najlepiej jak sam się przekonasz próbując różnych. Niestety to hobby staje się coraz droższe.
Można spokojnie nabyć Tdk FE za 10 zł i Tdk SA z końca produkcji za 30 zł. To tak na początek do porównania :).