Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

flyingcircus

  • 422 / 2767
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2017, 12:40


To wszystkie modele HIP-HOP-a ?


Hip-Pop'a.. bylo 5 wiec chyba wszystkie :)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-04-2017, 15:03
flyingcircus

Bardzo ładna kolekcja SONY  :)

A gdzie zakupiłeś te woreczki jeśli mogę wiedzieć ?
I jak wygląda w nich kaseta możesz pokazać na zdjęciu ?

A hip-hop-ów było faktycznie 5 rodzai . Poniżej link do rocznika 1988 :

http://vintagecassettes.com/sony/sony_files/jsony88.htm
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 422 / 2767
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2017, 22:08
AUDIOTONE :) Hip-Pop a nie hip-hop :)

Woreczki kupilem od goscia na eBay (Japonia) sprzedał mi je razem z kasetami (jakbys był zainteresowany podam namiar). Ta 1 CdixII jest zapakowana przez niego. To numer 3, pasuje na szerokosc idealnie dla pudelek SLIM.
Nr. 4 jest dla normalnych pudelek, dla nich mozna przykleic tasme na grzebiecie (albo i nie) tyle ze szerokosc jest za duza.
Za te 2 rodzaje zaplacilem 10$ (ale to bylo z rok temu), razem 200 woreczków.
I tasme mozna brac do reki bez obawy ze sie oryginalna folia zniszczy. A bokiem jak kaseta stoi, to folia nie rzuca sie w oczy, tylko uwaga, jest śliska.
Jak użyjesz bardziej przezroczystej taśmy klejącej (ta jest taka matowa), akurat takiej nie miałem to będzie to lepiej wygladac
« Ostatnia zmiana: 30-04-2017, 22:09 wysłana przez flyingcircus »

flyingcircus

  • 422 / 2767
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2017, 22:10
strona grzbietu

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-04-2017, 22:16
AUDIOTONE :) Hip-Pop a nie hip-hop :)

Woreczki kupilem od goscia na eBay (Japonia) sprzedał mi je razem z kasetami (jakbys był zainteresowany podam namiar). Ta 1 CdixII jest zapakowana przez niego. To numer 3, pasuje na szerokosc idealnie dla pudelek SLIM.
Nr. 4 jest dla normalnych pudelek, dla nich mozna przykleic tasme na grzebiecie (albo i nie) tyle ze szerokosc jest za duza.
Za te 2 rodzaje zaplacilem 10$ (ale to bylo z rok temu), razem 200 woreczków.
I tasme mozna brac do reki bez obawy ze sie oryginalna folia zniszczy. A bokiem jak kaseta stoi, to folia nie rzuca sie w oczy, tylko uwaga, jest śliska.
Jak użyjesz bardziej przezroczystej taśmy klejącej (ta jest taka matowa), akurat takiej nie miałem to będzie to lepiej wygladac

Masz zupełna rację HIP-POP mój błąd.....

A co do woreczków to prosił bym o namiary oczywiście bo szukałem ich troszkę i nie mogę znaleźć....
A kasety także wyglądają dobrze i w tych woreczkach widzę super. A że moje kasety stoją w tych witrynkach i na słońcu to oryginalna folia bardzo często pękać zaczyna...  :(
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 422 / 2767
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2017, 22:23
A kasety także wyglądają dobrze i w tych woreczkach widzę super. A że moje kasety stoją w tych witrynkach i na słońcu to oryginalna folia bardzo często pękać zaczyna...  :(
Kontakt wysłałem.
O nie! a nie blakną od słońca również?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-04-2017, 22:29
Kasety nie blakną ale folia pęka.... I już sporo kaset mam z popękana folia a były zakupione w stanie idealnym.
Dziękuje za linka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bobaj

  • 91 / 3082
  • Użytkownik
02-05-2017, 14:14
Koledzy popatrzcie i powiedzcie czy też spotykacie takie cuda jak na załączonym zdjęciu - zwykła kaseta Sony UX-S ale wkładka już nie jest zwykła, kasetę kupiłem na znanym portalu, ktoś wyprzedawał swoją kolekcję kaset, jak zobaczyłem wkładkę to aż zaniemówiłem z wrażenia, wkładka jest opisana na maszynie do pisania, bardzo ładnie, estetycznie szok, zostawiłem sobie nie będę jej kasować, zresztą nagrana jest bardzo dobrze

flyingcircus

  • 422 / 2767
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2017, 14:29
jakis esteta... nie to co bazgranie długopisem

VincentVega

  • 180 / 5873
  • Aktywny użytkownik
02-05-2017, 20:50
Koledzy popatrzcie i powiedzcie czy też spotykacie takie cuda jak na załączonym zdjęciu - zwykła kaseta Sony UX-S ale wkładka już nie jest zwykła, kasetę kupiłem na znanym portalu, ktoś wyprzedawał swoją kolekcję kaset, jak zobaczyłem wkładkę to aż zaniemówiłem z wrażenia, wkładka jest opisana na maszynie do pisania, bardzo ładnie, estetycznie szok, zostawiłem sobie nie będę jej kasować, zresztą nagrana jest bardzo dobrze

Wygląda jakby poprzedni właściciel użył takiej kalkomanii jak do opisywania sony metal master. Kiedyś były do kupienia takie literki w sklepach papierniczych.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-05-2017, 21:23
Vincent i tutaj masz chyba 100% racji. Też mi to na to wygląda :) A w sklepach rtv były nawet całe zestawy sam kiedyś kupiłem taki zestaw do skalowania potencjometrów i opisów przednich paneli urządzeń.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bobaj

  • 91 / 3082
  • Użytkownik
02-05-2017, 21:44
Panowie to nie jest kalkomania,  to naprawdę było pisane na maszynie,  czuć pod palcami wypukłości typowe dla uderzeń czcionki o papier

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-05-2017, 22:29
Panowie to nie jest kalkomania,  to naprawdę było pisane na maszynie,  czuć pod palcami wypukłości typowe dla uderzeń czcionki o papier


No Ty sam możesz to najtrafniej ocenić mając to przed sobą ja tylko poszedłem tropem Vincent-a . Który wydawał mi się najbardziej prawdopodobny :)

Poza tym miałem kiedyś kasety identycznie pisane na maszynie takiej elektrycznej do pisania , gdzieś to mam ale gdzie jakieś wkładki może zostały. Jeśli mi wpadną w ręce to pokażę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bobaj

  • 91 / 3082
  • Użytkownik
03-05-2017, 11:01
Audiotone
Jeśli maszyna do pisania elektryczna zostawia na odwrocie takie wybrzuszenia jak tradycyjna maszyna to masz rację, bo ta trzcionka jest taka jakby komputerowa jakby to był wydruk, zwykłe maszyny do pisania mają inną czcionkę

nano

  • 9079 / 4986
  • Ekspert
03-05-2017, 11:15
ma dosc duzo kaset w ten sposob pisanych
osobiscie


elektryczna   a wczesniej machniczna maszyne do pisania mialem
no i mam jescze


pokaze  ktora   pozniej to sie usmiejecie ( zostawilem ja sobie na pamiatke )


poczatkowo tez jak wariat pisalem


pozniej jednak koncentrowaleem sie tylko na opisie  maszynowym  tylko z boku
srodek juz papralem olowkiem