Audiohobby.pl

BOX-y wielopłytowe

daGambus

  • 84 / 5807
  • Użytkownik
20-06-2008, 10:02
A box DHM na jpc.de to aż 43 EUR... czyli ca 146 PLN... A w EMPiK-u 340 zł (o mało co się nie skusiłem, bo trzymanie boksu, fizycznie, w garści jest baaardzo kuszące... No ale wytrzymałem i zamawiam w jpc.
BTW: na poprzednią przesyłkę z jpc (kwartety Haydna - Kodaly Qt.) czekam już ponad 2  tygodnie od wysyłki... miałem nadzieję, ze jednak działa to troszkę sprawniej :(

cocor2007

  • Gość
20-06-2008, 10:08
Ceny w Empiku sa czasami z brane z sufitu, skąd mają takie róznice w marżach na płyty od róznych dystrybutorów ?! Czyżby w niektórych wypadkach kupowali przez pośredników?

konto_usuniete

  • 402 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2008, 10:53
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

dong

  • 541 / 5863
  • Ekspert
20-06-2008, 12:38
>> cocor2007, 2008-06-20 09:56:03
>> Marże nie wzrastają z tego powodu, zakupy zagraniczne to jednak w Polsce margines całego rynku. Może w przypadku klasyki i jazzu jest nieco większy procent uświadomionych kupujących za oceanem i w EU, ale z drugiej strony klasyka i jazz, to max 10-15% całej sprzedaży.

oczywiście, że nie wzrastają, to był żart.  :)
klasyka i jazz w Polsce chyba nie przekraczają 5% rynku - nie znam oficjalnych statystyk, ale tak mniej więcej bym się spodziewał.

dong

  • 541 / 5863
  • Ekspert
20-06-2008, 12:54
^daGambus

z jpc jak dotąd przesyłki docierały do mnie (czyli też do Wrocławia) zawsze w ciągu najdalej tygodnia. musisz mieć pecha - a może to jeszcze echa strajku.

a ja muszę Wam się przyznać, że na razie świadomie i z premedytacją powstrzymuję się przed zakupem boksu DHM. wiem, że jest tam wiele wspaniałych nagrań za praktycznie darmochę (niektóre zresztą znam z edycji pojedynczych :), ale... formuła wydawnictw na metry chyba mi się przejadła.
obawiam się, że będzie tak, jak z jubelowym zestawem Harmonii Mundi - przesłuchałem po razie każdą płytę a teraz wracam z rzadka do 2-3 ulubionych, reszta się kurzy... po prostu nie mam ochoty otwierać tak dużego boksu, grzebać, wyszukiwać płytę, wyszukiwać te dwie stroniczki w książeczce... satysfakcja zupełnie nie ta, co w przypadku wydań pierwotnych i zawsze coś mnie skłania, żeby włożyć do odtwarzacza jednak inny krążek...

też tak macie czy jestem wyjątkiem?

daGambus

  • 84 / 5807
  • Użytkownik
20-06-2008, 13:16
dong - nie jesteś wyjątkiem, mam tak samo ;-))

Szczerze, to mam duży problem, chyba psychologiczny, ze słuchaniem "zaboksowanych" płyt... A nazbierało się tego trochę, naprawdę... jakoś tak trafiają na półkę, a z niej już ciężko je zdjąć po pierwszej eksploracji...)

Znacznie lepiej jednak oddziaływują na wyobraźnię wydawnictwa pojednyncze (niekoniecznie 1-płytowe, nieraz z powodzeniem 3-4). W dodatku łapię się na tym, że miewam coraz większy problem z rozpoznaniem, czy spotkanej w sklepie nowo wydanej czy też wznawianej pojedynczej płyty nie mam już czasem w jakimś boksie... Dajmy na to DG wydaje ostatnio sporo koncertowych wznowień  Horowitza, np. koncert w Moskwie, czy ostatnie nagrania studyjne, już miałem kupić skuszony okładką oklejoną reklamami, tymczasem przypomniałem sobie, że kupiłem kiedyś boks "Horowitz- Complete DG Recordings" w którym oczywiście te płyty, od dawna, są... ;-))

Ale boks DHM zamawiam mimo wszystko i to pomimo, iż sporą część tych nagrań już posiadam - po prostu w tej cenie, średnio 3 zł za CD, jest tu parę smakowitych kąsków wartych tej ceny bezdyskusyjnie. Ale nie łudzę się, że będę eksplorował boks zbyt namiętnie - bo kolejka do odsłuchu wcale się nie kurczy, niestety, za to coraz częściej wracam do słuchania w kółko płyt, które mnie najbardziej intereresują... a kolejka rośnie i tak dalej... ;-))
Ot, życie...
Pozdrawiam

dong

  • 541 / 5863
  • Ekspert
20-06-2008, 14:08
^daGambus

to mnie trochę pocieszyłeś...  ;-)

dla mnie granica "przyswajalności naturalnej" to chyba boks czteropłytowy - szczególnie jeśli jest w podwójnym jewel-casie, a nie w tekturowym pudełku (jakoś opakowanie też ma wpływ na mój odbiór...).

kiedyś znalazłem w sieci taki artykuł:
http://www.classicalnotes.net/reviews/box.html
(chyba już go zresztą cytowałem ongiś na audiostereo)

konto_usuniete

  • 402 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2008, 18:30
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

daGambus

  • 84 / 5807
  • Użytkownik
20-06-2008, 19:50
No i wykrakałem sobie - dziś po powrocie z pracy znalazłem w skrzynce awizo z jpc.de, czyli raczej niestety z Poczty Polskiej, na niecierpliwie wyczekiwany boks z kwartetami Haydna...

Po godzinnym staniu w kolejce dotarłem wreszcie do okienka, gdzie miast spodziewanej paczuszki, otrzymałem... protokół szkody, który musiałem sygnować - rzekomo już na granicy niemieckiej nasza Poczta stwierdziła uszkodzenie (rozdarcie) przesyłki i jej dekompletację - w boksie, miast 23 CD było tylko 22...
No i faktycznie - paczka, oklejona i opieczętowana jak ruski generał medalami wędrowała gdzieś przez Warszawę (Centrum Ekspedycyjno - Rozdzielcze), by w końcu po 2 tygodniach trafić do Wrocławia, może szulano w niej Niewiadomoczego (ci niemieccy rewizjoniści ;-)

No i mam teraz mały problem - z jednej strony czeka mnie uczta (22 płyty, zafoliowane, stan raczej OK), z drugiej - no jednak brak tej jednej płyty z, jak stwierdziłem, połówką Op. 17...

Chyba jednak zareklamuję w jpc, w końcu może mogliby dosłać tę jedną brakującą płytkę (są wszak w wolnej sprzedaży). Na odsyłanie całego boksu za nic się nie zdobędę, już chyba prędzej zatrudnię emula...
Co radzicie? Póki co, czeka mnie bliższy romans z Kodaly Quartet i Wielkim Haydnem (żadnym tam Papą)... :-))

violett

  • 786 / 5885
  • Ekspert
20-06-2008, 20:25
Przykra historia, @daGambus. Reklamuj - zawsze jpc.de coś tam Ci uzna.

Dziś do mnie doszła paczka z jpc.de po prawie dwóch tygodniach (wysłana 9 czerwca). Też dziwnie wyglądająca, jeden bok kartonu lekko rozerwany, widoczne dodatkowe "obwiązanie" kartonu. Ale wśrodku prawie wszystko OK. Poza tym, że jedna okładka płyty była pęknięta, a trzy płyty były bez folii na 17 sztuk (jak ja tego nie lubię!), ale poza tym bez zastrzerzeń. Haydn - Requiem i Missa (2CD) z Hyperiona - palce lizać.

Pozd.

V.

violett

  • 786 / 5885
  • Ekspert
20-06-2008, 20:55
I jeszcze PS.

Zamówiłem dziś także ten box DHM. Wiem, że ciężko go będzie mi całego przesłuchać, bo tylko niektóre płyty są dla mnie interesujące. Ale jak tu się oprzeć? I ta cena jeszcze taka zachęcająca...

konto_usuniete

  • 402 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2008, 22:22
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

seniortelefono

  • 284 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
21-06-2008, 18:10
To i ja się pochwalę :-)
Nabyłem na Amazon.uk Chrisa Rea "Blue Guitars"

http://www.amazon.co.uk/Blue-Guitars-11CD-DVD-Chris/dp/3937406328

Piękne wydanie w formie dużej książki w twardej oprawie. W środku 11 CD + 1 DVD. Rewelacja i w dodatku za niską cenę w porównaniu z naszymi "zdziercami".

daGambus

  • 84 / 5807
  • Użytkownik
24-06-2008, 19:52
Dziś firma jpc odpowiedziała na moją reklamację, oferując wysyłkę brakującej płyty w dniu jutrzejszym...
Wprawdzie po cichu liczyłem na takie rozwiązanie problemu, wszelako zawsze to miło spotkać się z taką reakcją.
Danke sehr viel, jpc...

broy

  • 179 / 5849
  • Aktywny użytkownik
25-06-2008, 12:47
JPC is gut, sehr gut ;-)