Audiohobby.pl

Zbalansowane Creative Aurvana Live

  • Gość
16-01-2009, 09:26
Od pewnego czasu posiadam m.inn.w.w. słuchawki.
Słuchawki są na tyle ciekawe że postanowiłem je przekablować i przerobić.
Po odsłuchach postanowiłem dokonać zmian dotyczących:
1>przekablowania do postaci zbalansowanej,
2>zmiany akustyki obudowy przetwornikowej celem uzyskania rozciągnięcia przetwarzania niskich częstotliwości wraz z wypłaszczeniem charakterystyki.

c.d.n.

chrees

  • 1653 / 5864
  • Ekspert
16-01-2009, 09:30
Życzę powodzenia i z niecierpliwością czekam na opis efektów. Rozumiem, że posiadasz jakiś wzmak, który będzie je napędzał?


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

  • Gość
16-01-2009, 09:33
Zagra =

                                                                                                                                                                                Darkul=Dariusz Kulesza=ZAGRA-Kulesza ex Q-Audio,ex Sound Project,ex w przelocie Art Line.
Mam swoje klamoty.

  • Gość
16-01-2009, 09:36
Ze względu na fakt że sam dłubię klamoctwo nie ładnie by to wyglądało gdy bym pisał jak wyrocznia, wszak każda sroczka swój ogonek chwali.
Ani tu czas ani miejsce na takie działania.
Dlatego pisze "..że moim zdaniem, lub z mojego punktu widzenia..".

  • Gość
16-01-2009, 09:39
Celem porównawczych prób , mam słuchawkowce nie ruszane, m.inn.Naim z wydzielonym zasilaczem, Drado 1, jakiś Project, i kilka innych fabrycznych klamotów.

  • Gość
16-01-2009, 09:39
Correct
Grado a nie Drado.

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
16-01-2009, 09:48
No to czekam na opis :) Jako, ze sam przez pewien czas uzytkowalem te sluchawki w postaci zbalansowanej i niezbalansowanej z Lynxem Two oraz RudiStorem NX33.

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
16-01-2009, 09:50
Celem porownania - to powinienes miec jeszcze jedna pare CAL niesymetrycznych z takim samym przebiegiem.
A najlepiej to jedne zupelnie swieze zbalansowane i niezbalansowane z przetwornikami o podobnych numerach seryjnych jako, ze jak nasi koledzy z innego forum juz zbadali i potwierdzili - rozne serie przetwonikow w tych sluchawkach graja troche inaczej ;)

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
16-01-2009, 09:54
Ze zmiana akustyki obudowy koledzy tez robili juz, ze tak powiem pokazna ilosc prob :) Nawet byly proby drewniane. Nie udawalo sie jednak nigdy pojsc wyraznie w przod nie tracac przy tym czegos.

  • Gość
16-01-2009, 09:54
Obecnie dostępne w sieciach Galerii są w najlepszym wykonaniu.
Cewki uzwojeń klejone są klejem utwardzamy w ultrafiolecie.
Innymi słowy są lżejsze od tych z pierwszych serii.
Wybebeszyłem 5 par z przeciągu 2 lat, znajomi ..głównie komputermani patrzyli jak na debila.
Miely stresa kurde.

  • Gość
16-01-2009, 09:56
Sukces w prezentacji polega na kompatybilności wzmak/słuchawki.
W postaci zbalansowanej [o ile wzmak ma taka możliwość ] można sobie scenę przesuwać, jak się chce i w którą stronę. Wszak mamy w dwóch kanałach 4 fazy !

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
16-01-2009, 10:54
Fotki poproszę, też zanoszę się zamiarem rekablowania do wersji zbalansowanej

Napisz też prosze jakiego kabla użyłem (uzasadnij wybór :) )
Jakich wtyków + fotki z lutowania wtyków i driwerów

powodzenia

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
16-01-2009, 10:55
poprawka

Napisz też prosze jakiego kabla użyłeś (a nie użyłem)

  • Gość
16-01-2009, 11:11
Co do kabla.
Jestem ateistą w kwestii kabelkomanii.
Kabelek ma mieć jak najmniejszą stratność i tyle, no i jak potrzeba dobry ekran,tzn powtarzalny względem mechanicznym.
W poprawnej amplifikacji kabelek może być co najwyżej tzw.kropką nad i , a jeżeli robi cuda w systemie to mnie taki system nie interesuje.
To tak oględnie.
Kablomana nie przekonam więc dowolność wyboru,wedle indywidualnego wyboru.

  • Gość
16-01-2009, 11:15
Dla kolegi...
CORDIAL digital CDMX 1.
Impedancja falowa 110 Ohm, dla sygnałów m.cz.[ małej częstotliwości, tzn.akustyczne ] taki kabelek lepiej się sprawuje od typowego do m.cz.
Głównie wynika to z większej powtarzalności jak i jakości samego ekranu.
Wielu miłośników Fadela o tym przekonałem, fakt nie wszystkich.
Są ludzie którzy są bardzo podatni na nieświadomą autosugestię.
Na ogół musi być drogie, markowe no i grube, a jeszcze lepiej z tajemniczą puszką.