Audiohobby.pl

Snell/Audio Note/...diy ?;)

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 15:10
...zreztą pogadam po Swoętach i zobaczymy co sie da zrobić w teacie. Jakby co to otorzę watek z zamówieniem....drivery nie powinny być droższ od standardowych 22 Seasów...licze na cenę 250zł/szt :)

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:16
Chcialbym ponownie opisać gdyż moj poprzedni pólgodzinny wywód szlag trafił)) moje Twory bo tak by je należało nazwac
dzisiaj moge troszke więcej napisac gdyz kolumna gra juz cztery dni

Na wstępie powiem tak, byłem zawsze wyznawcą kopółek jedwabnych, gładkośc nienatarczywośc i barwa to cechy których dotąd nie udało mi sie spotkać w innych materiałach stosowanych przez wszelakiej maści firmy.Głośnik SEAS TAF22/g wybrałem ze wzgłędu na pare cech: niska masa drgająca, rezonan na mniejwiecej1000hz , oraz 6 omów zanmionowa, wobec takich surowych parametrów wpisywał on sie dość zgrabnie w moją konstrukcję , jednak dużym pchnieciem w strone zastosowania tego głosnika był przypadek, kiedy go nabyłem tak dla sprawdzenia i w przypadkowej alplikacji ukazał swoje cechy, które zaraz opisze.

w tej chwli naped to końcówka mocy z bardzo starego wzmaka oraz pre lampowy na ECC82 oparty o tor AN,
Do tej pory grałem na clonach AN para nr2 okablowanie Kondo KSL Srebrne kondy w torze wysokotonowym milsy itd, oraz Tonagen wersja z uzwojeniem z srebrnego drutu, w moim mniemaniu i kilku osób piekne dzwieki jak to z AN)), po podłączeniu "Twora"który przypomne ma zastosowany również orginalny woofer AN tylko z krótszym zawieszeniem, miałem wrażenie ze całośc jest rozjasniona, i ma metaliczny nalot aluminiowego tweetera, po paru godzniach musze stwierdzić ,że owa metalicznośc przeszła bardziej w dzwięcznośc co  sprawia duzo frajdy przy odsłuchu płyt gdzie blachy czy dzwoneczki stanowią duża częśc skladowych, otóz Seas 22TAF/G chrakteryzuje sie niesamowita dynamiką , selektywnośćią oraz pzrekownywującą barwą, bede powtarzał to do bólu ,że głośnik ten nie popada w kompresje i nawet skomplikowane wyrzywanie się nad talerzami wyprowadza jakby kosztował co najmniej 500zł.Co ciekawe kopólka ta potrafi niesamowite wywołac wrażenie naturalności czy obecnośc instrumentów o wyzszych zakresach, "Twor" wywołał na mnie takie wrazenie ,że postanowiłem przestroić clona Nr2 aby mógł dogonic aluminiowego Sesa, konfrotacje robiłem i dochodze do wniosku ,że musze kupic drugą parę TAfów i wsadzic do nr2.

Wszytkim polecam wszelkiego rodzaju doświadczenia z tym głośnikiem, oraz odciecie sie od zabobonów i zaciekłym trwaniu na uokopanych pozycjach czasem warto spróbowac coś innego.

Co do tego woofera Janzena wygląda bardzo obiecująco, prawie jak AN
pozdrawiam

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:23
oczywiście prawdziwym sędziom będzie wzmak SET AN którego mam nadzieje niedługo nabede, i jeszcze zdjecie

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 18:23
yolaos dzieki...mi tam tez alu Seasy podobają się bardziej(sluchalem 27 a 22-ki tylko w kolumnach 16Hz gdzie powiedzmy nie powalil, ale było całkiem przyzwoicie) niz jakiekolwiek tekstylne ktorych słuchalem....jakby co to wszedłbys w zamowienie 22cm Seasów nieimpregnowanych ???

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:24
:

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:24
daj linka jak to wygląda?

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 18:25
yolaos, coś ala jantzen wg troelsa gravesena...tylko licze na cenę 250 zamiast 700/szt

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:32
a ilu omowy bo w/g mnie musi być cztero

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 18:37
a wg mnie ośmio :)....dlaczego 4 ?

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:53
bo takie stosuje AN chcesz poprawiać mistrza?

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 18:55
yolaos, a dlaczego nie ?:)

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 18:57
....efektywnosć wersji 8ohm jest w tym wypadku na tyle spora ze spokojnie kazda lampka sobie z nim poradzi....dodaykowo 8ohmowe głośniki daja wzmakowi fory..latwiejsze w prowadzeniu....

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 18:58
przy szerokiej ściance a innej sobie nie wyobrażam wyjdzie Ci cewka ponad 3mh, przy drucie 2mm bedzie wilkości prawie kuli do kręgli, i odczepy pamietam ,że mykes w AN działa tak ,że gra lepiej na 8om niż cztery, do tego mniejsza skutecznośc w/g mnie same problemy

lancaster

  • Gość
22-03-2008, 19:11
yolaos,
http://www.stereophile.com/standloudspeakers/506an/index.html

92,5dB - żadna sielanka....tu przy 8ohm będzie więcej....
głośnik w Lexusach ma minimum 4ohm...Seas o którym pisze 6 ....cewka o połowe większa.....szersza ścianka daje akaurat mozliwosć zmniejszenia cewki a nie zwiększenia, bo bs bedzie bardziej przez nia kompensowany....
3mH ???? Podzial dla 8ohm wyszedlby gdzieś przy 500Hz...kopulka tego nie zdzierży :) ...myślę ze wartosci wyjda standardowe....jakie cewki stosuje AN ? rdzeniówki czy powietrzne ?

yolaos

  • 605 / 5895
  • Ekspert
22-03-2008, 19:22
hm coś żle liczysz, im głośnik ma więcej omów tym musisz zwiekrzyc cewkę a zmniejszyc końdzie jesli mamy drugi rząd, im szersza ścianka tym więkrze odbicia więc bardziej kompensujesz BS im bardziej kompensujesz tym bardziej ograniczasz pasmo głosnika czyli zwiekrzasz wartośc cewki, 0,8mh to szaleństwo))