Audiohobby.pl

Cały zestaw stereo do 3000 zł

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
05-03-2008, 18:52
.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

tom314

  • 42 / 5867
  • Użytkownik
08-03-2008, 22:02
Wątek w sam raz dla mnie  - bo szukam czegoś w tej cenie (no nie mam zbyt wiele funduszy), słuchałem wielu zestawów po różnych marketach i jestem nieco przygnębiony, musi być "kino domowe" bo tak chce moja dziewczyna (dla niej to mebel) -  no i tak: są zestawy z elementami firm które do niedawna wydawały mi sie hi-endem tzn. onkyo, denon, harman-kardon itp. + zestawy kolumn - jamo, jbl czy waferdale (czy jakos tak) - (nie liczę odsłuchanych m-audio i jakiś prism) i jakoś tak nie zagrały dużo lepiej niż mój low-end - wzmacniacz technics (nieco zmodyfikowany wg zaleceń na elektrodzie) i stare altusy (też troche zmodyfikowane - np. cztery wysokotonowce - śmieszne co? - ale jakoś cos tam słychać) - a co zagrało lepiej? no chyba jestem przygłuchy albo co? chodzę z trzema płytami (sting, def leppard, i vivaldi ) no i powiem tak: pioneer+koda bardziej mi się podobało niż denon+waferdale (chyba 2 crystal) i harman-kardon+jbl (balboa?) a bardziej od tego pioneera to kenwood+pure_cośtam (+subwoofer)  i Yamaha ze swoimi zestawami kolumn - jednakże posłuchałem także zestawu denon (ten sam co z waferdalami) + DALI CONCEPT ale kosztuje 4700 PLN - i to jest minimum (te DALI)  tego co chciałbym słuchać - no i pytanie - co za 3000 zagra tak jak te DALI?

folab

  • 297 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2008, 23:08
Kino domowe zrobił bym na dwoch dobrych głośnikach ze wzmacniacza stereo zagra to lepiej niz komplet gównianych głośników.Dobre nie drogie używane Paradim  monitor studio 3 zdaje się powinny kosztować mniej niż 1kzł ,podłączasz do swojego technicsa i masz taką potęge że nich schowa się jakiś gówniany subwofer.

TBolt

  • 190 / 5867
  • Aktywny użytkownik
09-03-2008, 23:25
(..) musi być "kino domowe" bo tak chce moja dziewczyna(..)

Nie daj się zdominować i  kup sobie porządne klocki.Kiedy wieża osiągnie wage powyżej 50-60 kg(bez kolumn) możesz spodziewać się dobrego dźwięku.Nie łudź się że płaskie plastikowe gówno z MM zagra dobrze.Kobiety sugerują się wyglądem a te plastiki im się podobają ale najważniejsze są TRZEWIA nie powierzchowność.

Dead_Dog

  • 364 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2008, 23:29
Paradim monitor studio 3  - szczególnie v.1 można kupić używane (jak dobrze poszukasz) nawet za 700zł-800zł.

zbuduj na tym to "kino domowe" powieś z tyłu dla świętego spokoju jakieś srebrne;)  2 kolumny, nie musisz nawet podłączać;). Do tego solidne stendy (pozwól jej wybrać kolor) i dziewczyna będzie zachwycona.

Jak Ci się spodoba ta zabawa monitory zawsze sprzedasz (lub wrzucasz na tyły)  - zostają stendy pod nowe monitory i wtedy szukasz czegoś pod twoje upodobania.