Audiohobby.pl

Ranking kabli głośnikowych do 60 zł/mb

Bruce

  • 559 / 5895
  • Ekspert
03-05-2008, 02:10
Odświeże trochę temat, sprzedałem moje VdH tak interkonekt jak i głośnikowe, i nabyłem Zu Julian... za mniej niż 60 zł z metra ;-) no prawie, uwzgledniając fakt, że mają oryginalną konfekcję.
________
mniam...
________
mniam...

Bruce

  • 559 / 5895
  • Ekspert
03-05-2008, 02:11
aha interkonekt mam teraz Qeda Qunex 2 (jak dla mnie wystarczy).
________
mniam...
________
mniam...

p72

  • 55 / 5839
  • Użytkownik
04-05-2008, 12:33
Moje trzy grosze do tematu.
Kilkakrotnie zmienialem systemy i za kazdym razem kabelki nie pasowały mi do nowego.
Trzeba niestety na własna ręke eksperymentować.
W dośc neutralnym systemie sprawdził mi sie XLO Pro600, ale jak zmieniłem kolumny okazało sie ze brakowało sytemowi troche blasku i dynamiki- wówczas sprawdził sie Audioquest Crystal ( ale z jego nastepcą Slate juz nie było tak dobrze).
Dość uniwersalnym kabelkiem jest  słynny DNM Reson, choc faktycznie brakuje mu najwyzszych czestotliwości.
Kable Kimbera (te tansze) mnie nigdy nie zachwyciły, podobnie mulasty był zawsze vdHull CS122).

Road To Nowhere

  • 1033 / 5899
  • Ekspert
04-05-2008, 13:52
Miałeś może okazje słuchać Kimber 4TC ?
Kuzyn potrzebuje kabelka ,który wziąłby bas  pod kontrolę w jego systemie a słyszałem ,że ten model Kimbera
jest w tym dobry chociaż kosztuje ok. 120 zł/mb.

p72

  • 55 / 5839
  • Użytkownik
04-05-2008, 14:07
Mnie osobiscie kabelki Kimbera nie leżą.
4TC ma niezły bas, ale jakość srednicy jest mierna (oczywiscie wg mnie i w pewnej konfiguracji).
Jednak wielu chwali ten kabel.
A tak na marginesie :co do kontroli basu to może problem leży gdzie indziej , a kabel będzie tylko półśrodkiem.
Wielka poprawe w tej dziedzinie moze przynieść własciwe ustawienie kolumn w pomieszczeniu i niewielka "adaptacja akustyczna".
Znam wiele osób, ktore po "zbudowaniu" systemu (czesto zakup tylko na podstawie recenzji w gazetach) wszelkie braki i złe zestawienia elementów staraja sie ratować kablami
Kable są wazne, ale to sam dół piramidy systemu audio.
 

Arek_50

  • 1130 / 5899
  • Ekspert
04-05-2008, 14:44
Arek,na kontrole basu to raczej wzmacniacz ma wiekszy wplyw.Dlugo uzywalem 4TC nawet wewnatrz kolumn i dopiero srebro dalo oczekiwana zmiane.

hydraulik

  • 8 / 5840
  • Nowy użytkownik
11-05-2008, 11:54

Fajny temat.  Sam uleglem rowniez kablomanii inspirowany uwagami znawcow+ dealer\'ow.
Uzywam kabli glosnikowych dlugosci 6m ( takie ustawienie sprzetu ). Kolumny schodza do 1.5 Ohm Logany.
Na poczatku graly zasilane  FPB400cx -- Transparent Super  Bi. Przy wyzszych poziomach glosnosci "jakby"
zmienialy sie wysokie . Wyjasnili mi fachowcy ze Transparent uzywa filtrow ,ktore " ocieplaja ---czyt. tna wysokie.
Radzili przejsc na Nordosta -- tlumaczenie ze nie wnosza swojego charakteru bo b.mala pojemnosc i indukcyjnosc-- w zwiazku z tym bedzie dzwiek szybki bez rozwlekania konturow.
Kupilem  N-st Frey + sygnalowe Frey xlr. Gra lepiej ale czy za ta kase nie byloby lepiej poszukac innego rozwiazania.
Teraz bede  probowal poprawic scene ( wysokosc i glebokosc ) Elac-ami 4Pi.PlusII -- ktore sa tansze dwukrotnie od Frey . Swoja droga te Nordosty sa calkiem niezle .  A w cenie do 60zl za metr = ok 27$ mozna juz kupic  Nordosta Flatline  Gold  --  tez niezly .
hydraulik