Audiohobby.pl

Projekt Orion

  • Gość
28-07-2009, 13:18
Ty chcesz mu po prostu dokuczyć. Tak bez głebszej ideologii w imię tego że ma byc miło itp. A on czuje posłannictwo, nie pisze na złość.

No dobra. DOSYĆ PIERDOLENIA. Grzeczne dzieci do nauki! Niegrzeczne, zsiadać z karuzeli i do kąta!

A teraz pytanie podstawowe. Gdzie znajdę dokładne opisy budowy Orionów i Pluto zarówno oryginałów jak i wersji na innych przetwornikach?

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 13:25
Paweł, nikomu nie zalezy na uświadamianiu Ciebie.

Jak dla mnie to mogłeś dać i 100Kzł za jeszcze większy badziew niz Orion, masz do tego pelne prawo a twójj bozek siegfried niech ci dobrze sluzy przy tłumaczeniu sobie dlaczego oriony grają naturalnie :))))

magus

  • 20990 / 5940
  • Ekspert
28-07-2009, 13:26
Qubric,

chcę mu dokuczyć, ale z ideologią!
bo przy tym palancie nie da się rozmawiać na żaden temat, który on uzna za nienaukowy
koniec - wpierdala się po chamsku i truje
więc pokazuję mu jak to jest

przekonania nie mają nic do rzeczy
każdy ma rację w swoim mniemaniu i nikt nie ma obowiązku niczego nikomu udowadniać
jak się z czymś nie zgadzasz, to masz prawo to powiedzieć
ale niekoniecznie masz prawo chodzić za czyjąś dupą i cały dzień truć: "wydaje ci się, wydaje ci się, wydaje ci się..."
tzn. masz prawo, ale musisz wtedy zaakceptować, że inni będą robić to samo
(i jeszcze będą się tym świetnie bawić, prawda Paweł? :) )
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
28-07-2009, 13:28
lancaster, 2009-07-28 13:17:22
"Od czasu do czasu mam kompletna zożoną konstrukcję....ostatnio caxa na Eminence+BMS....wiem wiem....papierzak....ale znieksztalcenia ma mniejsze od Oriona :)
....w zasadzie nie przypominam obie zebym zlozyl cos slabszego od Oriona....no moze konstrukcja na 9900+weglowa zmulona 18-ka była zbliżona brzmieniowo....nawet klony totem mite na tonsilowskich glosnikach za 300zl/kpl miały więcej radosci w graniu od Orionów."


Piszesz o lepszości brzmieniowej czy lepszości pomiarowej? Ja się pogubiłem w tym. A ty gdzie jesteś?na górę




"27TBFCG(np :)) na średnicę 20cm Dayton o ktorym nawet na forum Linkwitza ludzie pisza ze jest lepszy od Seasa w tym zastosowaniu :)
a na bas....moze warto dolożyć jeszcze 2 takie Daytony zeby dźwięk był max jednorodny a nie tak jak w Orionach z zaserwowanym pneumatycznym basem ?
Całosć mozna podlaczyc pod wzmaki oparte o 50W Tripath(ne "podpierane" tranzystorami, bo te graja słabiej barwowo - widziałem same kostki po 30zł/szt stereo) i masz "Oriona" za 2-3koła z obudowami.
A w zasadzie nie Oriona tylko konstrukcje lepsza....przynajmniej sa na to spore szanse."

Wątpię że sie zmiesci w cenie. Proponowałem na górę 27TFF srednica GDN 13/40/2 dół dwa razy GDN 20/100/3 (po 135 złotych sztuka). Zasilanie wzmacniaczem z suba (cały sub Tonsila był za około 400 złotych) albo Vellemanem kit za 70 złotych.

Na czym ma polegać to całe techniczne woodoo? Konstrukcje otwarte znajdują ympatyków od czasów Gradient Revolution i są podobnie budowane. Woodoo w tym nie ma. Są tylko pewne problemy techniczne wspólpracy takiej konstrukcji z pomieszczeniem. Zawsze można powiedzieć że zblizone parametry osiągniemy nawet z jednego Daytona i Seasa. Ale chyba nie za bardzo o to chodzi.

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 13:30
Qubric, zrób tak.

1. pakujesz 27TBFC/G w waveguide
2. Na srednice dajesz 22cm Daytona
3. Na bas dajesz 2 szt takie....ak cię to kręci to w konfiguracji ala Linkwitz....choc odsłuchowo(robiliśmy takie eksperymenty) nie ma róznicy między 2 basami w H frame grajacymi w konfiguracji tradycyjnej i odwróconej.
....ale dobra, niech będzie egzotyka :)
4. Na bas dajesz 1 szt stereo Tripath w konfiguracji mostkowej, na srednicę i tweeter drugi wzmak stereo(razem 60zł + klamoty zasilacza, cewki itp.....pewnie z 200-300zł)
5 zwrotnice aktywne tnace pasmo 150(bas), 1400-1500 tweeter/sredniotonowy

....może sam sobie takie zrobię :D

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 13:31
Paweł, różnica jest oczywista, ale nie dla ciebie.
Bo gdyby była to byś słyszał jaką kaszaną jest Orion :))))
Proste.

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 13:31
Paweł ile czasu skladałeś Oriony ?

total od zakupu do pierwszego odsłuchu wersji jaka stoi dzis ?

  • Gość
28-07-2009, 13:38
XYZPawel, 2009-07-28 13:25:26

"dużo jest na stronie Linkwitza i na forum:
http://orion.quicksytes.com/viewforum.php?f=1&;sid=134029543f36a176e42084216e62d5e7
Ale schemat zwrotnicy musisz kupić za 170$ (wraz z płytką). Na tyle mnie "naciągnął" SL :)))))))"


Łeeeee stary naciągacz. Ale ja nie chcę składac jego Orionów tylko swoje. To na co mi jego schemat zwrotnicy? Chciałbym raczej wiedziec jak ją obliczyć. Od ilu Hz i o ile db trzeba symulowac wzrost efektywności na basie żeby uzyskac płaska charakterystykę w pomieszczeniu.

lancaster

  • Gość

  • Gość
28-07-2009, 13:40
Lancaster. Jeszcze raz bo nie rozumiesz. Nie chce składać kolumny na Daytonach. Chce kolumnę 3 drożną w której sekcja basowa jest aktywna i otwarta.

Tripath to ta wersja 400W, ile to kosztuje w całości?

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 13:44
Qubric, nie brałbym 400W wzmaka na bas .

Tak czy inaczej 2 Daytony 20cm mozesz zastosować jako woofery w H-frame.
Polcz sobie dokładnie od jakiej częstotliwosci nastepuje zwarcie akustyczne i skompensuj.
Jeśli kolumna efektywnie/liniowo będzie przetwarzała od 40Hz to uwazam super i nawet sie nie zastanawiam czy żeby nie przeciazać wooferow dac od dołu filtr -6dB w samej zwrotnicy od tej częstotliwości.
w koncu to ma byc zestaw do muzyki a nie jak Orion Pawła do KD średniej klasy.

Dudeck

  • 5101 / 5905
  • Ekspert
28-07-2009, 14:19
">> XYZPawel, 2009-07-28 13:46:04
Chciałbym raczej wiedziec jak ją obliczyć. Od ilu Hz i o ile db trzeba symulowac wzrost efektywności na basie żeby uzyskac płaska charakterystykę w pomieszczeniu."


http://felektr.katalogi.pl/__Zwrotnice_g%C5%82o%C5%9Bnikowe_-_jak_najlepiej_zaprojektowa%C4%87_zwrotnic%C4%99_bez_pomiar%C3%B3w!__-t13826.html

http://www.elektronikapraktyczna.pl/?sect=czytelnia&pg=czytelnia&sygn=ep200702_089

Dudeck

  • 5101 / 5905
  • Ekspert
28-07-2009, 14:21
Weź skopiuj sobie cały link i znajdź stronkę - znowu nie "wchodzą" w całości na niebiesko :(

  • Gość
28-07-2009, 14:45
Dudeck, znam wzory na liczenie zwrutnic i mam symulatory. Chodziło mi o specyficzny układ OB

lancaster

  • Gość
28-07-2009, 15:13
Paweł, to nie jest autoryzowane !

A poza tym pozmaitane zostaną przez wielokrotnie tańsze odgrody na Daytonie....chciałem być dyplomata, ale tak naprawdę to Oriony są fatalne ;/

Najważniejsze że SL jest zadowolony :D