Audiohobby.pl

gdzie naprawić słuchawki w Wwie?

mecek

  • 17 / 5639
  • Nowy użytkownik
14-11-2008, 11:15
Witam,

coś mi siadło w starych akg240 - początkowo jeden kanał zaczął przerywać, potem zamilkł zupełnie.
elektronik ze mnie żaden, ale sprawdziłem, że z kabelkami jest wszystko Ok, zarówno we wtyczce jak i w słuchawce...

Możecie podpowiedzieć, gdzie się z tym udać w Wawie? Tak coby ze mnie nie zdarli... :)

Słuchawki kupiłem używane na allegro, i takie już były od początku... tak więc innym ku przestrodze...

Macie jakiś pomysł, co się mogło popsuć? Przecież tam za wiele rzeczy nie ma... :)


pozdrawiam

Bednaar

  • 556 / 5849
  • Ekspert
14-11-2008, 13:22
A ktora to wersja 240? Monitor? Studio? Może wystarczy wymienić kabel (łączący słuchawki z wyjściem wzmacniacza) - koszt zakupu nowego kabla ok. 70 zł?

mecek

  • 17 / 5639
  • Nowy użytkownik
14-11-2008, 15:20
no właśnie nie wiem jaka to wersja - na tych metalowych krążkach na bokach mają napisane tylko AKG240 i że są 600ohm. Czy to Ci coś mówi? Sam jestem ciekaw... :)

Jeśli chodzi o kabel, to oznaczało by jakieś uszkodzenie wew. bo jak pisałem wyżej - końcówki są polutowane OK, nic się nie urwało ani we wtyku, ani w słuchawce

może dziś zrobie jakiś test - połączę na krótko innym kablem i zobaczę, czy słuchawka gra - że też wczoraj na to nie wpadłem, jak miałem to wszystko rozkręcone... :))) ale d... ze mnie :)

jeśli będę wymieniał kabel, to możecie polecić coś sensownego? ale raczej do kupienia w polszy - nie chce mi się robić zakupów za oceanem za 20-30$

majkel

  • 7476 / 5890
  • Ekspert
14-11-2008, 15:22
Wygląda na K240 DF.

Bednaar

  • 556 / 5849
  • Ekspert
14-11-2008, 15:29
Jeśli masz wymienny kabel ze złączem mini xlr - taki jak w 240 studio - to powinien ten pasowac, za 59 zł:
http://sklep.rms.pl/index.php?p1123,przewod-do-sluchawek-profesjonalnych-akg-ek-300-prosty-3m

mecek

  • 17 / 5639
  • Nowy użytkownik
14-11-2008, 15:41
nie, kabel mam niewymienny, i na dodatek chyba już nieoryginanly
nie jest okrągły, tylko jakby 4 sklejone ze sobą pojedyncze żyły...(2x2)

co to za wersja - DF?

mecek

  • 17 / 5639
  • Nowy użytkownik
14-11-2008, 22:05
Panowie,

robiłem test innym kabelkiem, łączonym na pająka - słuchawka nadal martwa

więc to raczej nie kabel (chociaż biorąc pod uwagę moje elekroniczne uzdolnienia, to mogłem coś sp... z tym łączeniem :)

tak więc ponawiam pytanie z tematu posta

pozdrawiam i dzięki za pomoc

headfun

  • 75 / 5835
  • Użytkownik
22-11-2008, 15:38
Wszystko wskazuje na to, ze Twoje sluchawki to model k240 (jesli maja srebrne dekielki). Jesli dekielki maja kolor zloty, to jest to model k240monitor, a gdy sa czarne - k240df. Jak przypuszczam wyrobil Ci sie kabelek przy samym przetworniku. Musisz zatem po sciagnieciu dekielka odkrecic srubke, ktora trzyma muszle na palaku. Potem bedziesz musial odkrecic druga srobke, ktora umozliwi Ci dostep do przetwornika. Jesli to dla Ciebie zbyt skomplikowane, a bywasz czasem w Krakowie, to daj znac a jakos sie umowimy i zrobie to za Ciebie.

mecek

  • 17 / 5639
  • Nowy użytkownik
28-11-2008, 10:45
no właśnie
padła ta słuchawka, to której jest dołączony kabel główny (lewa)
ja dostałem się do środka, tak jak piszesz, zdjąłem dekielek z nazwą, odkręciłem śrubkę, słuchawka odłączyła się od pałąka
potem odkręciłem kolejną i dostałem się do:
- miejsca, gdzie dwa kabelki z głównego przewodu są dolutowane od "głośniczka" słuchawki (rozumiem, ze to nazywa się przetwornik, tak?)
- miejsca, gdzie dwa kolejne kabelki dolutowane są do dwóch złączek (przewodów???, nie pamiętam już) w pałąku - te podają jak rozumiem sygnał do drugiej słuchawki

i te wszystkie połączenia są OK - jeśli więc piszesz o tym, to niestety nie tu przyczyna

jeśli zaś mówiąc o wyrobieniu się kabelka przy przetworniku piszesz o czymś jeszcze innym, to nie znalazłem tego, powiedz, gdzie mam jeszcze głębiej zagrzebać... :)

choć moim zdaniem, tam już bardziej nie da się niczego rozmontować...