Audiohobby.pl

300 zł do wydania (pytanie teoretyczne)

mjuzik

  • 146 / 5889
  • Aktywny użytkownik
12-03-2008, 21:34
Witam Kolegów. Mój pierwszy post na tym forum :)
Posiadam taki oto sprzęt (już chciałem napisać, że zestaw jak w moim "o mnie"...;) )
- Kolumny: podłogowe Heco (coś na kształt AudioMega BRX 250) na głośnikach Tesla
- Wzmak: Arcam Alpha 5 plus
- CD: Kenwood DP-1100B, stareńki i niewszystkoczytający
- Drógie źródło: komp ze zintegrowaną kartą dźwiękową
- Kable: głośnikowe z przedłużacza, interkonekty za 3,50 (tak wyglądają), sieciówka komputerowa
- Słuchawki: brak

Muzyka jakiej słucham jest na prawdę zróżnicowana. Od starego dobrego rapu, po nowoczesny jazz, przez rocka, punka, i poezję śpiewaną. Pokój to około 15m2 (3x5), właściwie nieustawny (kolumny stoją na dłużej ścianie i tak narazie zostanie, wytłumienie wydaje mi się dość dobre -  zasłony, regały z książkami itp).

Teraz teoretyczne pytanie. Co by Panowie doradzili zmienić/dołożyć/ulepszyć itp, żeby uzyskać odczuwalną zmianę na lepsze? Tak jak zaznaczyłem w temacie dostępna kwota to około 300 zł.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jak wonsz boa zje pajonka, to czy pajonk ugryźnie wonsza od wnentrza?

Bruce

  • 559 / 5885
  • Ekspert
12-03-2008, 21:43
Trochę mała kasa... ale na słuchawki z drugiej ręki starczy :)
________
mniam...

mjuzik

  • 146 / 5889
  • Aktywny użytkownik
12-03-2008, 21:54
No tak, zdaję sobie sprawę, że to nie są "ałdjofilskie" pieniądze... ;) Niemniej jednak, nie jest chyba tak, że żeby zmieniać cokolwiek, trzeba mieć 1k albo więcej, prawda? A słuchawki z drugiej ręki za te pieniądze byłyby już całkiem przyzwoite chyba, jakieś senki 595 np?


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jak wonsz boa zje pajonka, to czy pajonk ugryźnie wonsza od wnentrza?

zoltar7

  • 1309 / 5889
  • Ekspert

foxbat

  • 1057 / 5889
  • Ekspert
12-03-2008, 22:08
zoltar, ale jedyne tam wymienione sluchawki w cenie do 300zl to Creative Aurvana! czy jak to sie tam nazywa :)
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

mjuzik

  • 146 / 5889
  • Aktywny użytkownik
12-03-2008, 22:28
>> foxbat, 2008-03-12 22:08:43
zoltar, ale jedyne tam wymienione sluchawki w cenie do 300zl to Creative Aurvana! czy jak to sie tam nazywa :)

No właśnie... Poza tym ten wątek nie jest tylko o słuchawkach, ale o ulepszeniu/zmodyfikowaniu/rozszerzeniu systemu za pomocą 300 złotych polskich. Słuchawki to jedno z wyjść, bardzo ciekawe zresztą, bo brakuje mi możliwości odcięcia się od otoczenia, albo posłuchania głośniej wieczorem. Poza tym można by było je wykorzystać również do przenośnego playera, który też być może sobie kiedyś sprawię :)
Ale czekam na inne propozycje, sugestie, podpowiedzi... A tak w ogóle to przecież pytanie jest teoretyczne, bo ja tych 300 zł nie mam ;]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jak wonsz boa zje pajonka, to czy pajonk ugryźnie wonsza od wnentrza?

foxbat

  • 1057 / 5889
  • Ekspert
12-03-2008, 22:34
no to jak nie sluchawki, to ja bym sobie za te 300zl plyt nakupil...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

tioxid

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
13-03-2008, 00:21
Pytania:
- co Ci nie pasuje w obecnym zestawieniu, co wg Ciebie mogłoby byc lepsze?
- czy  słyszysz znaczącą róznice miedzy CD kenwooda a karta dzwiekową?
- czy eksperymentowałes z ustawieniem kolumn?
Pozdrawiam
P.S.
W sprawie ewentualnego terminu odsłuchów dam Tobie pierwszemu znać ( może juz nie długo:))))))

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
13-03-2008, 11:19
zmień źródło, albo jakiś sprawdzony tani i stary cedek albo jakaś karta dźwiękowa - za te pieniądze np. e-mu 0404 lub coś podobnego.

dobre słuchawki można kupić również taniej, tylko co Ci to da, jeśli nie będziesz miał źródła?

pozdrawiam,

tioxid

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
13-03-2008, 12:51
Szwagiero ma sporo racji.
generalnie pisze to o czym juz Ci drogi "mjuziku" kiedys mówiłem

lenam

  • 531 / 5887
  • Ekspert
13-03-2008, 13:02
A ja bym nic nie kupował, tylko dalej oszczędzał. To chyba nie jest ostatnia wolna kwota, jakiej się w życiu spodzewiasz :-) Nie widzę możliwości, aby za takie pieniądze można było ODCZUWALNIE I REALNIE poprawić brzmienie. Uzbrój się w cierpliwość , dociułaj jeszcze drugie  tyle albo więcej i... tu się będzie można zastanowić. Ja bym wówczas zaczął od odtwarzacza.

zoltar7

  • 1309 / 5889
  • Ekspert
13-03-2008, 13:31
Źródło jest najważniejsze... w myśl złotej zasady audiofila o której zawsze należy pamiętać "shit in, shit out" czyli po polsku "z g.... bata nie ukręcisz" :))

Dead_Dog

  • 364 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
13-03-2008, 14:35
zacznij od dobrego źródła - za te 300zł no może 400zł to już coś znajdziesz przy odrobinie szczęścia

potem dokup słuchawki

zaczniesz nowy rozdział przygody.

takie minimum to słuchawki Koss UR-40 bywały na allegro i po 120zł, w sklepie 200zł - posłuchaj najpierw w sklepie bo nie każdy je lubi.

cd -soniak jakiś ES ze średniej półki - te których słuchałem miały dobrze zrobione wyjście na słuchawki.

jedna rada lepiej się nie spieszyć - warto poczekać trafić coś lepszego a w tym czasie odłożyć kasę.

mjuzik

  • 146 / 5889
  • Aktywny użytkownik
13-03-2008, 17:53
Co do pytań:
Co można by zmienić... Kolumny nie są mi potrzebne tak duże, do tych 15m2 wystarczyłyby pewnie podstawkowce, prawda? Poza tym nie da się ukryć, że nie jest to wysokiej klasy konstrukcja na wspaniałych podzespołach. Cedek nie wszystko czyta, co nie jest oryginałem w dobrym stanie. Porównanie go z DCD-560 po małych modyfikacjach wypadło na korzyść denona (lepsza przejrzystość, był żywszy itp). Kable po prostu porządniejsze by się przydały, a nie przedłużacz i chińskie badziewie. A jak posłucham lepszego, to pewnie i tak stwierdzę, że wszystko jest do dupy :D
Różnicę między CD a komputerem słyszę, ale z komputera słucham mp3, i to raczej nie 320 kbps.
Z kolumnami eksperymentowałem i ustawiłem najlepiej jak się dało, bez strat dla funkcjonalności pokoju :)
A co do zbierania, to niewątpliwie uzbieranie następnej takiej kwoty, bez odrobiny szczęścia, albo przypadku, nie będzie łatwe.

Czyli generalnie najpierw źródło?


PS. Wszyscy Panowie założyli że ja te pieniądze mam... ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jak wonsz boa zje pajonka, to czy pajonk ugryźnie wonsza od wnentrza?

Dead_Dog

  • 364 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
13-03-2008, 20:16

pieniądze to nie wszystko;)

tak naprawdę jak zaczniesz rozglądać się za cd to zobaczysz że wybór nie jest łatwy
a to co by się chciało albo kosztuje sporo albo jest trudno dostępne - chcąc dobrze kupić i nie złom to się naszukasz.
I pomyśl żeby ten sprzęt miał pilota i to oryginalnego.

Ze słuchawkami jest łatwiej - masz kasę masz sprzęt.