Audiohobby.pl

Kondycjoner

vide

  • 86 / 5739
  • Użytkownik
21-10-2008, 23:45
Gabriel,
opisałes to bardzo szczególowo ale troszkę to pokręcone:)
bo np co ma wyłącznik różnicowo-pradowy do jakosci dzwieku???
albo napisałeś:W odbiornikach energii elektrycznej NIE WOLNO ŁĄCZYĆ "uziemienie" z "masa" !!!
Never!!!
Co przez to rozumiesz???
jeżeli masz zaisnstalowany wył różnicowy to w tym momencie go wybije,jeżeli nie masz to poprsstu masa z uziemieniem jest tym samym sposobem zerowania.
Toszkę dziwnym zjawiskiem którego dzisiaj doswiadczyłem jest:
miałem zwykłą listwe zasilająca typu ACAR z jakims tam filtrem na której słuchałem zawsze,postanowiłem zrobiś przedłużacz z bardziej solisnych dniazd berkera,oraz lepszego i grobszego przewodu owy 3x2,5,
okazało się ze ten cienki ACAR gra lepiej i to zdecydowanie....czyli cos muzi byc z tym przefiltrowaniem tych brudów w naszej sieci.

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
22-10-2008, 00:27
@vide"Pokrętna" odpowiedż to miała być od początku :) Taka raczej "neutralna" - "vide" - zwróć proszę uwagę że na tej stronie "raczej" nic nie napisałem o jakości dźwięku. Tym bardziej o wpływie "różnicówki" na takowy. Wszyscy tutaj jakoś są na to bardzo wyczuleni..Te "odbiorniki energii elektrycznej" które przywołałeś to moje oczywiste nawiązanie (jak i cała ta moja odpowiedż dla "iwok") do wszelkich wzmacniaczy, DACów DIY z własnym sieciowym zasilaniem, gdzie łączenie masy z uziemioną obudową przez nie zawsze doświadczonych kolegów lub zwykłe niedopatrzenie typu wystająca końcówka i "spec elektryk od domowej instalacji z odwróconymi fazami" - może się zakończyć niemiło... co też opisałem chyba jasno i nawet bez "pokręcenia"..Wskazany przez Ciebie wyłącznik różnicowo prądowy - tutaj wyraźnie napisałem że "Listwa/rozdzielacz raczej nigdy nie zostanie wyposażona w wyłącznik różnicowo - prądowy."Nie jest to aluzja z mojej strony. Jeszcze takiej listwy choćby "lepszej" komputerowej nie widziałem :)   i odnosi się to właśnie do różnic o które pytał "iwok"Więc proszę nie wyciągać fragmentów moich wypowiedzi z kontekstu.Zaś co ma "różnicówka" do jakości dźwięku w domowym sprzęcie - powiem wprost że nie widziałem potrzeby do sprawdzenia "ewentualnych różnic" poprzez zakup takowej do mojego domu.Więc proszę jednak nie "naciągać" za bardzo mojej wypowiedzi.
Bardzo dobrze jednak "vide" że zwróciłeś uwagę na łączenie "kabli", niech osoby czytające to będą świadome, że łączenie kolorowych kabelków nie jest takie proste jak się wydaje.Mam nadzieję, że moja odpowiedż na Twoje "vide" pytanie jest akceptowalna.Ja jestem jednak za wprowadzeniem nie tyle odgórnej moderacji na  tym forum co możliwości edycji SWOICH wpisów  :)
Pozdrawiam,Gabriel*************************************************
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
22-10-2008, 00:51
@videDopiszę raz jeszcze,gdzieś już na AH podawałem link do strony z opisem jak to młody konstruktor urządzenia świadomie łączył masy z uziemieniem i do końca nie wiadomo co jeszcze było nie tak w tym wzmacniaczu. Bo coś było. Kostruktor był tego pewien. Nie przyjmował jednak żadnych uwag i porad od nikogo, zresztą bardzo podobnie jak pewna osoba w której temacie ten link do strony został umieszczony. Chłopak odpowiada że obudowa kopie ale jest twardy i da radę wytrzymać, więc jest OK.  Bezpieczniki za to mu zbyt często wyrzuca... itp.@videStąd właśnie moje wcześniejsze i nieco powyżej wpisane nawiązanie do zwrócenia uwagi na łączenie pewnych rzeczy nie z tym z czym powinny być one połączone..... tutaj już zamieściłem aluzję. Świadomie.Gab*************************************************
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

iwok

  • 169 / 5896
  • Aktywny użytkownik
22-10-2008, 08:26
-> Gabriel
Dzięki za "pokrętne", acz wyczerpujące wyjaśnienia.
Też jestem za wprowadzeniem mozliwości edycji właśnych wpisów.  

Mógłbym wtedy zmienić tytuł tego wątku na: "O facecie, któremu wydawało się, że kupił kondycjoner"
:-D

Tak czy owak - kupiłem moja listwę po blisko trzytygodniowym teście nie pod wpływem reklamy, ale dlatego, że ma ona rzeczywisty wpływ na dźwięk.  Moim zdaniem jest to dodatkowo wpływ pozytywny. :-)

Swoja drogą ciekawe jak sprawiłby się prawdziwy kondycjoner...

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
22-10-2008, 09:37
@iwok"pokrętne"No tak, na Twoje pytanie czym różni się kondycjoner od nie-kondycjonera nie napisałem czym jest kondycjoner tylko co kondycjonerem nie jest :)
Czyli odwrotnie. Tylko po to by ktoś nie kupił listwy filtrującej wyłącznie dlatego że reklama na opakowaniu aż krzyczy że to właśnie jest kondycjoner. :)
Listwa filtrująca kondycjonerem nie jest.
Filtrowanie zakłóceń - świetna rzecz, a śmieci w sieci pełno (bez aluzji :)
Nie każdy też potrzebuje kondycjonera  :)
Nie można podchodzić do problemu tylko z jednej strony, po co rozwiązywać problem przez "wyważanie" zamkniętych drzwi podczas gdy okno obok jest "otwarte".
Trzeba próbować z wielu stron.
A jeżeli zakłóceniami są przebiegi analogowe - pozostaje sztuka kompromisów. Niestety.Jeżeli ktoś czytając moje wypowiedzi na tej stronie czuje się lekko zagubiony - to przepraszam, chciałem dobrze     ;)Na pocieszenie coś do poczytania i dobitny zarazem dowód że śmieci w sieci jest dużo mniej niż się powszechnie sądzi, a nawet są i diamenciki :http://tnij.org/bz3q:))Gab********************************************
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..Grafika dzięki uprzejmości producenta:
http://www.ustpower.com/Products/SureVolt.aspx500kVA ...................  Prawdziwy :))

iwok

  • 169 / 5896
  • Aktywny użytkownik
22-10-2008, 14:24
-> Gabriel

Po kolei:

- z tym "pokręceniem" oczywiście sobie żartowałem (z przyjemnością przeczytałem Twoje wyjaśnienia i dzięki za czas i wysiłek jaki poświeciłeś, żeby mi odpowiedzieć),

- producent tego urządzenia które kupiłem nigdzie nie pisze, że to jest kondycjoner - to moja osobista twórczość - zwiodła mnie skomplikowana budowa wnętrza (z pewnością nie ma tam żadnego transformatora).

Na usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że nie założyłem sobie, że kupie kondycjoner i będzie fajnie.  Urządzenie trafiło do mnie dość przypadkowo, postanowiłem sprawdzić czy działa i imho działa (może wbrew logice) :-)

Szafa ze zdjęcia wygląda kusząco, ale żona powiedziała, że nie pasuje do firanek.  Wot żyzń...

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
22-10-2008, 14:52
@iwokNie, tu nie ma co wyjaśniać bo wszystko jest OK. Odpowiadałem cały czas  w lekkim tonie tak aby to zabrzmiało ciekawiej niż jakaś sztuczna wyliczanka że to jest to a tamto to tamto.. Czy mi wyszło ? Nie mnie to oceniać :) Jest fajnie :)
Wracając do listwy - ja używam filtrującej o dużym tłumieniu, instalację w moim domu musiałem poprawiać po "radosnym elektryku" :) - nooo, chwilę temu trochę pokręcił w tej instalacji - właśnie poodwracane fazy tu i tam... Listwę kupiłem z powodu....lodówki. Sprzęt pomimo iż zaprojektowany jest i wykonany przeze mnie za wyjątkiem CD  - delikatnie łapał jednak strzał w momencie włączania tejże lodówki. Delikatny krótki trzask. Teraz już nie łapie :) Lodówka też po lekkim "upgrade" :)
A to tylko mocno rozbudowana listwa filtrująca. Jeszcze jedno - ten maleńki warystor - już go raz w tej listwie wymieniłem żeby było śmieszniej pod gwarancję.  Tak - zadziałał w czasie burzy. Sprzęt u mnie ocalał, choć był wyłączony i tylko wpięty do sieci przez włączoną listwę, jednak ochronnik zadziałał.
Tyle że około 140m dalej mój sąsiad otrzymał motywację do wymiany bieżącego sprzętu na nowy. Nawet pralka. Lekki niefart :)Gab
*************************************************
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

zyzio

  • 960 / 5791
  • Ekspert
24-10-2008, 09:43
=> iwok
Kupiłeś tą listwę: http://www.allegro.pl/item465608468_listwa_sieciowa_enerr_power_station_ultra_nowy.html  ?   - aktywne filtry, bleee, jestem zwolennikiem pasywnego filtrowania, z drugiej strony zależy jaki kto ma prąd......

vide

  • 86 / 5739
  • Użytkownik
24-10-2008, 10:10
Do mnie dziś dotarla listwa gigawatta pf-2,ciekawe jak ją przyjmę z moim systemem:)

iwok

  • 169 / 5896
  • Aktywny użytkownik
24-10-2008, 12:16
> zyzio

Moja to "zwykła" powerstation (bez sieciówki).  Ostatnie obserwacje wskazują na to, że prąd w moich gniazdkach jest bardzo zmienny ;-)))

iwok

  • 169 / 5896
  • Aktywny użytkownik
24-10-2008, 12:17
> vide

Napisz jakie wrażenia.

zyzio

  • 960 / 5791
  • Ekspert
04-11-2008, 20:55
Jak ktoś ma w miarę dobry prąd nie ma nic lepszego niż listwa z filtrowaniem pasywnym - miałem w domu różne ustrojstwa i najlepiej wypadł dość tani Furutech TP 60, jeszcze lepszy jest Furutech TP 609, ale też znacznie droższy. Obie listwy dosyć długo się wygrzewają - ok. 7 (tp 60)-14 dni (tp 609), na początku bas wali jak oszalały, a góra nie jest do końca otwarta, jak się wygrzeją jest odjazd - czystość, precyzja, muzykalność, dynamika  - przepaść w stosunku do listw komputerowych i poprawa choć już nie tak spektakularna w stosunku do Heliona 1750 XP, do którego miałem podłączony preamp i CD. Wzmak został nadal podłączony wprost do ściany, choć te listwy absolutnie nie mulą. Zalecam eksperymenty, ale wypożyczajcie na co najmniej 7 dni !

zyzio

  • 960 / 5791
  • Ekspert
04-11-2008, 21:03
Miałem także Furutecha TP 80 i tutaj nie za bardzo podobał mi się dźwięk z wyjść filtrowanych, ale w innym systemie mogłoby być inaczej. Gigawatt PF 2 ewidentnie u mnie mulił, choć miałem go tydzień i był pożyczony od znajomego, a więc wygrzany, nie znaczy to, ze gdzie indziej nie zadziała. Miałem też tańszy kondycjoner Neela - żadnej poprawy w stosunku do Heliona 1750 XP. Fajnie u mnie hulała listwa Sun Leiste, choć kultury Furutecha jej brakowało.  Jedny słowem eksperymentujcie - w zasilaniu tkwi niewyobrażalny potencjał !

mark11

  • 356 / 5900
  • Zaawansowany użytkownik
04-11-2008, 21:14
U mnie źródła siedzą, a pre siedziały w filtrowanych gniazdach w Furutechu TP80 i "wiszą" na kablach też tej samej firmy. Jakiegoś wyraźnego mulenia, osłabienia dynamiki, przejrzystości  przy użytkowanych źródłach (Meridian, Musical, Linn, Promitheus i inne) nie zaobserwowałem ale może to już głuchota, a może system za mało transparentny - słaby :)
Wzmacniacz wpięty jest do gniazda ściennego.
Markus

piter z

  • 375 / 5900
  • Zaawansowany użytkownik
04-11-2008, 21:55
tylko pytanie jak sprawdzic czy ma sie dobry prad - ja juz duzo nad tym myslalem - wiem ze musze cos kupic bo jak uslyszalem jak kolosalna zmiana w dzwieku byla w moim cd podpietym dobrymi sieciowkami i z dobrego kondycjonera to niedaje mi to spac - uzywam tylko sluchawek takze pradu duzo mi sprzet nieciagnie wiec cos jak PPP moglo by byc super - ale czy napewno ??? - wielu doswiadczonych mowi ze naprawde dobra pasywka ( listwa filtrujaca ) zawsze bedzie lepsza