Audiohobby.pl

Interfejs Amanero

Wojciech7

  • 1681 / 1240
  • Ekspert
06-06-2024, 18:38

Uważam mimo wszystko że jednak sprzęty z dobrymi danymi grają lepiej  :)
  (tylko niech ktoś mi o lampach nie wspomina- słuchałem-  miałem nawet i mnie od nich mdli- dobrze to brzmiał na tym Kiepura z przedwojennych płyt)
Mnie nie mdli od lamp czy to w wzmacniaczach audio lub nadawczych (krótkofalarstwo)-hehehe....
Z przedwojennych płyt gramofonowych to jeszcze szlagiery Eugeniusz Bodo -:)))

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
07-06-2024, 20:55
Mamy weekend :)   Trzeba będzie zabrać się za zrobienie obudowy.
  Jeżeli tak po łebkach to pewno wyrobiłbym się jutro, ale jeżeli ma być jakaś fajna to trochę zejdzie.    W sumie to się nie pali przecież a tymczasem przeniosłem dac-a  do góry-  podłączyłem do wzmaka Rotela z podłączonymi B&W Matrix-ami żeby zgrubnie go przesłuchać.
  Dopiero co włączyłem :)  tak więc póki co nie ma co opowiadać-  fajnie jest na dzień dobry jednak :)
No a poza tym to kłopoty techniczne jak zwykle :



Oczywiście Huawei podaje sygnał normalnie, tylko nie wiedziałem że on taki czepialski jest :)
Drugie zdjęcie to przejściówka  USB z wtyku B  na gniazdo typu A która kosztowała 2,50!  euro - przyszła pocztą z jakiegoś sklepu bo w Mediamarkt nie szło za chiny ludowe jakiejś małpie stojącej za ladą wyklarować że takie coś jest.
    No ale mniejsza z tym bo gdybym ten upierdliwy interface USB  chciał uruchomić z jej pomocą to kaplica.
     Nie działa !   trzy różne kable typu A podłączone na próbę i zero-   2,50! kosztowało g....... jedno

W przeciwieństwie do tego wyżej-  to niżej :


czyli przejście z A na C działa normalnie.   Tylko nie wiem czy dlatego że na nim pisze Szwagier hehehe,  czy dlatego że kosztowało 4,5 i pewno już jest audiofilskie.

-------
Mam pytanie do kumatych-  mnie jeszcze na tej lekcji nie było a chciałbym zgrubnie złapać o co biega.
   Chodzi o ten interface amanero-  ma guzik od ustawień i taka opcja pierwsza nazwana MODE
 hehehe   No więc jest mode 1_1     potem 1_2    no i jeszcze 1_3     
chodzi jakby o częstotliwości
pierwsza opcja to  częstotliwości >powszechnie znane<    czyli 44,1-  48-  88,2-   96-  176-   192   kHz  znane z PCM
      a  Mode 1_2    idą takie typu :  22,5792-    24,576-   czy też 6,144  albo 5,6448     ale już w MHz   
Tam ich jest więcej ale o co to idzie?      To częstotliwości DSD  czy co innego?


----  byłbym już skończył ale kopara mi spadła.  Mój Huawei puszcza teraz sygnał na prototypa - losowo kliknąłem i nagle takie coś:

    nawet nie wiem gdzie on to znalazł heheheheeheh   a ja nie pamiętam kiedy to wklejałem ...
 Woow normalnie nie wiedziałem że Miss Li   tak ładnie śpiewa swoim głosikiem kaczusi hehehehe
       Dobry jest AK4493

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
08-06-2024, 13:05
Postanowiłem iść na łatwiznę :)
  Wykorzystać obudowę gotowca ale zastanawiam się którą.    Od biedy to nawet ta najmniejsza jest OK ale jednak biję się z myślą żeby wstawić do środka jakiego komputerka-  żeby samodzielnie wszystko miało trochę muzy w zapasie.
Tak więc raczej jedna z większych znajdzie nowe zastosowanie,  chyba ta największa.
   Ekranik  większy i wbudowany odpuszczam bo w końcu to do słuchania ma być a nie do patrzenia-   chociaż np.  apka firmowa mojej ulubionej internetowej stacji Radio Paradise bardzo mi się podoba i fajne pokazy slajdów do muzy potrafi robić.    No ale pokaz slajdów to można na TV sobie walnąć-  chociaż przydałby się do czegoś hehehehe
 
  Ta łapka na dole już pracowała bo much mi nalazło do chałupy i przeszkadzały w audiofilskich rozważaniach.
Tak więc pewno już w ich sądzie będę miał sprawę za wielokrotne muchobójstwo-  jedna zwiała  :(   tak więc będą mieli świadka koronnego.

Wojciech7

  • 1681 / 1240
  • Ekspert
08-06-2024, 13:06
Czy połączenie smartfona z DAC/wzmacniaczem przy użyciu USB jest lepsze niż:
1.przewód audiofilski stereo Jack 3,5mm
2.radiowe -" Sinozęby"

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
09-06-2024, 00:36
Czy połączenie smartfona z DAC/wzmacniaczem przy użyciu USB jest lepsze niż:
1.przewód audiofilski stereo Jack 3,5mm
2.radiowe -" Sinozęby"

Odpowiadając na punkt pierwszy :  Moim skromnym zdaniem lepsze jest połączenie poprzez USB  niż dowolny audiofilski kabelek Jack łączący wzmak z komórą.
  No chyba że przypadek jakiegoś  kiepskiego DAC-a  :)  zewnętrznego że lepszy jest w komórce.   Taki przypadek pewnie nawet nietrudno znaleźć bo współczesne komórki to spasione urządzenia (nie wszystkie hehehehe)
Punkt drugi:   nie wiem o co chodzi :)   Musisz jak krowie na rowie napisać.

  No a ja tymczasem przeżyłem jakoś nalot znajomych ze stadem wrzaskunów.   Masakra
No i trochę dłubałem, decydując się na średnią obudowę.   
   Dlatego ona bo ma już trzy gotowe pstryczki :)    i odpada problem dorabiania.
Są w sam raz-  jeden dla interfejsu do wyboru funkcji- drugi dla maliny jako reset-  a trzeci żeby bardziej audiofilsko wyglądało.
No chyba że coś wymyślę-  może power dla malinki czy cóś.
  Oczywiście pstryczki trzeba było zrobić swoje :)




No i sprawdzić czy dorabiany pstryczek działa a wyświetlaczyk dobrze i nie za mocno świeci przez przypadkową szybkę.

Wojciech7

  • 1681 / 1240
  • Ekspert
09-06-2024, 09:51
Dzięki za odpowiedź. Punkt drugi to jest-Bluetooth-:)))
Ja tylko we snach nocnych potrafię naprawiać wszelkie audio sprzęty -hehehe.....
Podziwiam Twoje zdolności konstrukcyjne-Super.

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
09-06-2024, 14:54
Roberto widzę, że projekt jest na ostatniej prostej.
Podziwiam zaciętość w działaniu. ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
09-06-2024, 20:33
 Źle ze mną -  że też nie zatrybiłem.   No ale z bluetooth często są kłopoty heheehhe  żeby z bazą się połączyć.
      Ja nie wiem jak z tym jest,  moje doświadczenie mizerne i dotyczy jedynie połączenia słuchawek z telefonem.

Wojciechu-  ta ostatnia prosta często jest długa i męcząca.    No ale jakoś idę powoli i wesoło do przodu jak ruskie w ukrainę :)
  Zrobiła się już taka mała druciarska zaplataja-  znaczy audiofilska.
   Na dzisiaj już koniec ponieważ utknąłem w miejscu z powodu braku nakrętek M3.    Jeszcze trzeba dorobić ekrany dla zasilaczy i malinki.
Wszystko choroba,  bardzo blisko siebie.   No ale jak się chciało małego pudełka to tak jest :) 
Aaaa i jeszcze tylny dekiel-  będzie dokładnego piłowania trochę bo tam mi się gniazd narobiło jak mrówek.




Niemniej postanowiłem,  kable upchać deklem i zrobić próbę na czymś innym niż Logi -cośtam  ze stołu.
   Filmik robiony szajsungiem i wiadomo że cienko.   Jakoś mnie rozczarował ten telefon-  źre prądu tyle że ciągle by chciał na ładowarce wisieć-  kiepsko nagrywa dźwięk-  normalnie nie wiem co ludzie tak sobie chwalą.......
Chyba starego potłuczonego huyweja  :)  wyremontuje.   Bo jak trzeba to on i parę dni bez żarcia wytrzymuje a zdjęcia czy filmy wcale nie gorsze a dźwięk w/g mnie zdecydowanie lepiej i w fajnym stereło nagrywa.     Poza tym bardziej plaskaty i lżejszy i nie ma wk......  Gui one czy jak to tam się zwie.




bsw

  • 550 / 5077
  • Ekspert
10-06-2024, 10:31
Ad1. Przyciski
Z tymi przycikami to straszliwa rzeźba i aż prosi się o kłopoty (zwarcie). Było wziąć kawałek płytki miedziowanej uniwersalnej - takiej z otworkami i do niej polutowac po bożemu, albo kawałek laminatu miedziowanego i scieżki sobie dremelkiem wyfrezować (diamentowym frezem wzdłuż stalowej linijki).

Ad2. Przydługa dygresja na temat BT
Interfejs ten został opracowany wspolnie przez dwie wiodące skandynawskie firmy telekomunikacyjne - Ericsson i Nokia i nazywany na cześć króla zjednoczonej Skandynawi Haralda I Sinozębego (ang. Harald The First Bluetooth)
Jego symbol to run wikingów zresztą. (BTW: Gdzie są dziś niegdys potężne firmy europejskie...)
(BTW2: Polski wątek - Harald urodzil się w Wolinie a jego żoną była "polska" księżniczka)

A teraz do rzeczy: BT nie był projektowany do zastosować audio hifi. Istnieje kilka rozrzeszeń standardu pozwalajace na dźwięk stereo ale niestety to zawsze jest kompresja stratna (max. 345kbps). Podstawowym profilem jest SBC - działa na wszystkim ale pozostawia wiele do życzenia. Istnieją lepsze standardy ale niestety niekompatybilne ze sobą i z poszczególnymi systemami operacyjnymi/urządzeniami:
  • AAC dla urzadzeń Apple
  • LDAC - Sony & Huawei
  • UHO - Samsung
  • AptX (HD) - dla urządzeń Android z procesorem Qualcomm
Ja postawilem na ten ostatni standard - zakupiłem sobie takie urządzonko:
https://www.1mii.com/b06hd/
Ogólnie jestem zadowolony - kosztuje grosze i daje radę.


Wojciech7

  • 1681 / 1240
  • Ekspert
10-06-2024, 17:40
Ja postawilem na ten ostatni standard - zakupiłem sobie takie urządzonko:
https://www.1mii.com/b06hd/
Ogólnie jestem zadowolony - kosztuje grosze i daje radę.

Niestety u mnie nie otwiera się ta strona internetowa-:(((

Wojciech7

  • 1681 / 1240
  • Ekspert
11-06-2024, 08:22
Teraz ta  strona  otwiera się  w przeglądarce internetowej-:))))
Już wiem co to za urządzenie.

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
12-06-2024, 00:46

Z tymi przycikami to straszliwa rzeźba i aż prosi się o kłopoty (zwarcie). Było wziąć kawałek płytki miedziowanej uniwersalnej - takiej z otworkami i do niej polutowac po bożemu, albo kawałek laminatu miedziowanego i scieżki sobie dremelkiem wyfrezować (diamentowym frezem wzdłuż stalowej linijki).


Zgadzam się całkowicie :)   Że w kategorii punktacji za wrażenia z doznań wizualnych może być cienko :)
 Ale co do reszty to postawię się.   Nie ma mowy o jakimkolwiek zwarciu bo pstryki są przyklejone do blachy a ich wyprowadzenia wprawdzie przechodzą przez otwory ale-   z drugiej strony na nie są założone wsuwki które wykluczają możliwość zwarcia.   Po drugie stalowa płytka znacznie mniej się ugina a mnie zawsze to wkurzało.    Po trzecie czas wykonania-  kilka chwil- zdecydowanie mniej niż czas potrzebny na dorobienie jakiejś ładnej płytki.  No i odpada rzeźba dremelem w celu stworzenia zbędnych ścieżek dla lutowania itd.
   Jest zatem całkiem po bożemu bo robi jako całość to co ma robić.   A jakieś ładne ścieżki tam są zbędne bo chodzi właśnie o >chwilowe < zrobienie zwarcia :)
   No i jak wspomniałem- wsuwki bezpośrednio na wyprowadzenia przycisków -  można zdjąć w każdej chwili-  co jest bardzo przydatne moim skromnym zdaniem przy takich chobbystycznych robotach i przy okazji omija problem z lutowaniem itp. 
 Trzymanie się ściśle tego co widać w fabrycznych konstrukcjach i ich małpowanie jest wręcz szkodliwe bo przeciągałby niemiłosiernie czas potrzebny na realizację całości.   

Ale żeby nie było-  to pudełko jako całość wcale mi się nie podoba i chyba >wyrzeźbię<  jednak inną obudowę.

Poza tym testowałem to i owo-  z naciskiem na wysłyszenie różnic w dźwięku i potwierdzenie często czytanych tu i ówdzie opinii że AKM-y  np to są zajebiste a jakieś Cirrusy to zło i siły nieczyste mieszały palce w tym że jakieś poważne firmy montowały je w swoich urządzeniach.
   Jeżeli mam być szczery to powiem po chłopsku:   sranie w banie.
AKM-y  to świetne układy ale żadnej przepaści tam nigdzie nie ma.   
  Zwyczajnie może zależeć od osobistych preferencji słuchacza który jest lepszy.   
Tak jak i słynny DSD-  że łooooo- to dopiero usłyszysz pan prawdziwy dźwięk !
Kolejnie sranie w banie że zniszczy jakiegoś tam prostackiego PCM-a.
Gra nie warta świeczki a tym bardziej na zakup w niemałej cenie plików z kocówką    .dsf
Zwyczajny lep na muchy i nic więcej.
   Chyba trzeba napisać mi że ja raczej od małpy pochodzę-  jakiegoś takiego zwykłego małpiszona co skacze po drzewach.
I przodków pośród arystokracji nietoperzy nie posiadam hehehe.


bsw

  • 550 / 5077
  • Ekspert
12-06-2024, 11:00
Zgadzam się całkowicie :)   Że w kategorii punktacji za wrażenia z doznań wizualnych może być cienko :)
 Ale co do reszty to postawię się.   
Ależ nie mam zamiaru się pojedynkować - to Twój projekt, chciałem jedynie ostrzec - ale jak przyklejone to może ok...Brr nie lubie klejenia...
BTW: Podziwiam Twoje konstrukcje. Najpierw Slimak a teraz ten DAC...
Apropos:  wewnątrz jednego i drugiego siedzą maliny - a czym się właściwie zajmują?

BTW2: Patrzac na to też mnie wzięła ochota aby sobie jakis (kolejny) playerek wyrzeźbić. Kupiłem już kilka klamotów i też się niebawem zabiorę za zabawę chyba...

pień

  • 2413 / 1176
  • Ekspert
12-06-2024, 13:35
Najważniejsze chcieć zrobić a potem z uporem do przodu może być powoli hehe. Jeżeli zaplanuje się typu:   a to pryszcz, trzy minuty to będzie kaplica. Tak jak z remontem chaty, plan na tydzień a po miesiącu jeszcze daleko w polu. Malins, czym się zajmują:  we wzmaku na malinie siedzi volumio,  zbiera muzę, kataloguje,  zbiera okładki, ciągnie radio itp.  Ma swoje dyski z całą muzyką jaką mam. W sumie niczego nie trzeba podłączać  .    Tutaj będzie podobnie.