Audiohobby.pl

Projekt Speedy Riaa

pień

  • 2240 / 1033
  • Ekspert
04-11-2023, 20:24
Jakoś nie mogę usiedzieć żeby gdzieś nie zagrzebać >:)
  Ponieważ mój Ślimak zabójca  nie posiada preampa gramofonowego z korekcją Riaa to musiałem coś wykombinować.
   Sam preamp oczywiście mam ale nie wylądował jako organ samego wzmaka z prostego powodu.
  No bo kurna konstruktor preampa z firmy Naim wymyślił sobie że to ma być zasilane 24V-  skubany.   A ja tam żadnego 24 V nie mam :(
Jest 50,  jest 12, 15, 9, 5 -  tak więc lipa :(
Parę godzin temu wpadłem na genialny pomysł żeby zobaczyć w >szufladzie<   czy jakiego zasilacza na 24V  nie będzie.   No i okazało się że jest :)   Ma wprawdzie 25V na wyjściu ale to pryszcz jak myślę heheheheh.
  Długo nie myslałem i zlutowałem do kupy.   Puzderko z czegoś -  chyba jakiś dekoder TV był -  przypasowało i wszystko poszło szybko.
     Jutro dorobię mu jaki fajny dekiel na mordę i wstawię czerwoną lampkę.   
 Dzisiaj już poprawiam przedziałek i mam fajrant.
    Idę słuchać płyt



 Wstawiłem filmik jednak yełopotub przyp.....   przyczepił się o prawa autorskie i częściowo zablokował >  W niektórych krajach.
Jak by kto trafił to niech napisze czy w PL trybi.
    Oni są tam  poj.....  przesunięci-    żeby o kilka sekund aferę robić.   To szkodliwe działanie w/g mnie-  karygodne.
Trzeba może gdzie w chinach jakiego ich odpowiednika poszukać.....

ArturP

  • 1303 / 2793
  • Ekspert
05-11-2023, 06:04
Tylko nie wsadź tej niebieskiej na wierzch, poza tym reszta jest OK :).
U mnie w Polsce działa na y....b bez zarzutu na razie, może jeszcze się nie dopatrzyli treści muzycznej ;).

pień

  • 2240 / 1033
  • Ekspert
05-11-2023, 16:26
Uwaga:   Tanio sprzedam niebieską diodę led.   Bardzo mało używana-  w sumie ze 3-4 godziny świecenia, jest bardzo oczojebna :)
  Znakomicie nadaje się jako podświetlenie sprzętów audio, podkreślając status posiadacza.
      Oferty kierować na PW :)

Dobra-   zrobiłem dekielek z pstryczkiem do którego wstawiłem bardzo pospolitą diodę led w kolorze czerwonym.    Sprzęt taki se i bardzo mocno zapachu audiofilskiego nie wydziela to i nie wypada tam pchać niebieskiej.



Zastanawiam się czy zostawić taki błyszczący czy go może na czarnucha przerobić-  albo w jakie paski czy cóś.
   Wiecie co-  stwierdzam że ten Naim-owy  przedwzmacniacz na tranzystorkach jest spoko.   Wczoraj parę płyt przesłuchałem i na ELO  to mnie tak już nasłodził że zagryzałem śledziami w oleju.
   Z cebulką ma się rozumieć.
Całkiem fajne połączenie gastronomiczno-muzyczne
hehehehehe

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
05-11-2023, 18:23
śledzie, cebulka. no a czysta gdzie ?

pień

  • 2240 / 1033
  • Ekspert
05-11-2023, 19:18
Kurna- czystej nie było.   Popiłem piwem >:)
   A potem jeszcze Whisky Sour-  ze dwa albo trzy :)