Audiohobby.pl

AudioShow 2023

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 14:38
.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 14:39
.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 14:41
.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 14:49
Reasumując moje wpisy.

To czysto subiektywne oceny, bazujące na tym co słyszałem w konkretnej chwili, na konkretnym materiale dźwiękowym i w konkretnym pomieszczeniu. Dlatego, jeżeli możecie, warto pojechać na AudioShow osobiście.

I mała "załamka" na koniec.

Jedne z potencjalnie najlepszych kolumn na wystawie KlipschHorny grały w kompletnie bezsensownych warunkach. Nie było nawet miejsca aby stanąć i posłuchać tych konstrukcji, bo na środku sali był postument z jakimiś amplitunerami. Kompletnie nieporozumienie. Rozumiem, że to "wystawa" ale obrazki z kolumnami to mogę pooglądać w internecie. Gratuluję dystrybutorowi Klipsch-a "dobrych" pomysłów i niewykorzystanych szans.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 14:56
Sporo ruchu było też w pokoju Unitry ale nie miałem szczęścia aby czegokolwiek posłuchać. Wskaźniki VU za to ruszały się doskonale ;-)

Foty nie zrobiłem ale bardzo dobrze zagrały na "narodowym" zestawy B&W Nautilus - warunek? Trzeba było usiąść bo na stojąco uciekało sporo informacji na średnicy.

Rodzime Qube Audio w Sobieskim też fajnie. Po dodaniu basowca na boku kolumn, dźwięk jest znacznie pełniejszy.

Na słuchawkach tym razem się nie skupiałem. Było tego sporo ale byłem nastawiony raczej nie odsłuchy kolumn.

Ogólnie mało CD jako źródło. Najcześciej streamer i ewentualnie analog.


« Ostatnia zmiana: 30-10-2023, 15:02 wysłana przez Gustaw »

MinTax

  • 179 / 636
  • Aktywny użytkownik
30-10-2023, 15:45
Gustawie, czy masz jakieś bardziej szczegółowe zdjęcia tego kaseciaka, nie robione z góry i ukośnie?
i co to za szpulowce?
Szkoda, że nie dałeś zbliżeń magnetofonów ;)

« Ostatnia zmiana: 30-10-2023, 15:49 wysłana przez MinTax »

Wojciech7

  • 1502 / 1100
  • Ekspert
30-10-2023, 16:33
Typuje takie magnetofony:
Pionieer CT-F1000
Tascman 32
Studer

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
30-10-2023, 16:58
Większość opinii które słyszałem o AudioShow 2023 się powiela... mało było "dobrego brzmienia". Z roku na rok gorzej?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
30-10-2023, 17:41
Moja opinia jest taka że uczepili się organizowania targów? wystawy? nawet nie umiem tego czegoś nazwać dla samego zysku. Bo chyba na tym ktoś zarabia.
Niczego tam ani dokładnie nie obejrzysz ani niczego przyzwoicie nie posłuchasz.
Miejsce jest podłe, nieodpowiednie z naruszeniem podstawowych zasad dla bezpieczeństwa jak i szacunku dla zwiedzających.
Dno.
Więcej się nie dam nabrać.

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
30-10-2023, 17:45
Chyba za bardzo wyśrubowane oczekiwania masz od targów. Dla mnie to wydarzenie towarzyskie, gdzie czasem coś fajnego się usłyszy i trochę zobaczy. Aż tyle i tylko tyle.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
30-10-2023, 17:47
Flagowe Klipsche Jubilee w Sobieskim.
Moja opinia jest ostrzejsza od Twojej ale złożę to na karb lokalizacji i Panów z Gold Note którzy nie wiedzieli co czynili mieszając ciągle w ustawieniach gain i pędząc to z lampiaków któe wyraźnie hummiły. Z prezentacji na youtube przez mikrofon i słuchawki ten system gra lepiej niż tam a to już jest wyczyn :D.

A tak w ogóle to wszystkie te dolarowe systemy podsumuję jedną historią. Staliśmy z Lancasterem na drugim piętrze i nagle słychać jak wystrzela z któregoś pokoi rewelacyjna gitara elektryczna. Petarda, życie, dynamika, detale (na korytarzu, przez otwarte drzwi i zakręt). No i pierwsza myśl, ktoś przyniósł elektryka i gra na żywo, no i faktycznie kilka kroków do drzwi i gość z wiosłem i głośnikiem zintegrowanym z piecem pewnie za tysiaka czy dwa. Niestety to w zasadzie dźwięk wystawy.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2023, 17:54 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 20:22
Gustawie, czy masz jakieś bardziej szczegółowe zdjęcia tego kaseciaka, nie robione z góry i ukośnie?
i co to za szpulowce?
Szkoda, że nie dałeś zbliżeń magnetofonów ;)

Niestety nie ma więcej zdjęć tego Pioneer-a.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 20:23
Typuje takie magnetofony:
Pionieer CT-F1000
Tascman 32
Studer

Ten mały, z mocno wystającymi szpulami to NAGRA.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 20:31
Moja opinia jest taka że uczepili się organizowania targów? wystawy? nawet nie umiem tego czegoś nazwać dla samego zysku. Bo chyba na tym ktoś zarabia.
Niczego tam ani dokładnie nie obejrzysz ani niczego przyzwoicie nie posłuchasz.
Miejsce jest podłe, nieodpowiednie z naruszeniem podstawowych zasad dla bezpieczeństwa jak i szacunku dla zwiedzających.
Dno.
Więcej się nie dam nabrać.

Wystawy malarstwa też są organizowane dla zysku. Odwiedzając galerię Prado też daję komuś zarobić.
Nie uważam aby AudioShow było złym miejscem. Określenie "podłe" jest już kompletnie przesadzonym, podobnie jak nieodpowiednie pod kątem zasad dla bezpieczeństwa. AudioShow nie jest speluną lub mordownią, pełną karków i narkomanów :-)

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
30-10-2023, 21:04
Dwa słowa na temat prezentacji Ayona w Tulipie. Prezentacja tego sprzętu to klasyczny przerost formy nad treścią.

Treść (jakość dźwięku) była bardzo dobra, szeroka scena, swobodny dźwięk, ładne barwy. Niestety "forma" tyle pitolenia podczas tej prezentacji i tyle przerw przez "opowiadacza", że siedzenie tam to strata czasu. Na wystawę audio przyjechałem po to aby posłuchać dobrego dźwięku a nie po to aby wysłuchiwać opowiadań. Powinno być - minimum słów, maksimum muzyki. Na kilku prezentacjach, w tym Ayona, było odwrotnie.