Audiohobby.pl

Miniwieża Fischer 300 seria

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-09-2023, 12:52
Fajna wieżyczka w ładnym stanie.
Jak już znalazłem troche czasu to wklejam na razie to co pooglądałem w środku.
Co ciekawe, szerokość pasuje do polskich miniwieżyczek, dla przykładu mała Etiuda.....do kompletu.....
W zasadzie wieżyczka jest sprawna oprócz zawieszonych wskaźników w kaseciaku, są chyba "zatarte", zastane bo przy większym wysterowaniu zaczynają drgać, pewnie czyszczenie im pomoże.
Oprócz tego wad praktycznie brak.
Magnetofon ma DD, rolka na mosiądzu.

https://photos.google.com/share/AF1QipNmrxou1FlhkCwK6bDM2z4dyYBp93ugQ4Fpjz5dbRNjE8DhHtL54Luuuw-1oEHGHw?key=cHBXY2w0d1hKVHQ4c2tRM0ZraUZTUzRoZXBKNEh3

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
10-09-2023, 15:47
Ładne toto, ale ten scalak na końcu to porażka ;). Żeby nie było, to Twoje słowa. Cholerka, wygadałem się hihi :).
 Jak dobrze gra, to czego jej nie używać, zawsze w garażu by znalazła sobie jakiś cichy kącik. :)

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-09-2023, 16:40
no jest scalak, bo by sie inaczej pewnie nie pomieściło sensownie i wiesz o co mnie chodzi z tymi scalakami i 3in1......
Tutaj mam segmenty osobne ...
Co do brania na razie tylko na słuchawkach, ale kolumienki stoją  bo sie kable gdzieś schował......a co do brzmienia to zalezy jakie mamy priorytety....a może żonie do kuchni wstawie ? choć szkoda kaseciaka.....

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
10-09-2023, 16:52
Fajny zestaw-:)))

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
14-09-2023, 20:51
Ładnie się prezentuje w komplecie.
A ten magnetofon to dopiero solidna konstrukcja i ile tam elektromagnesów!
Głowica Sendust też pewnie daje radę.
Paweł

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-12-2023, 09:11
W nocy miałem objawienie  z rodzinnej planety w 4 wymiarze że koniecznie z rana jak wezmę się za kaseciaka to zrobię te wskaźniki...
No i jak kazali tak zrobiłem, Latarka na głowę, lupy na oczka i działamy.... o mało się nie zesrałem z takimi ustrojami, po prostu jakby to powiedzieć zatarły się.
Po jakiejś pół godzinie uniesienia, ruszyły się .......
Już się zastanawiam czy mikroskopa se nie kupić  bo czasem zdarzają się maleństwa....
A tu jeszcze wada tych wskaźników, niestety są typu otwarty i pewnie kurz do nich wnika.

Ale działają, sen się spełnił i cała już wieża jest sprawna.
o wzmacniaczu był osobny temat, tuner śmiga bez problemu, no i kaseciak w pełni zdolny.

Dzień się zaczął wspaniale.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-12-2023, 15:19
Składałem całą tą wieze i zeby nie było za różowo okazało sie że padło coś w Tunerze, bo sygnał koszmarnie słaby a i stereo nie działa....

O..... bogowieeeeee pomóżcieeeee .
No i pomogło, w tunerze wyszukałem zimne luty na pośredniej na filtrach ceramicznych, które tak zaprojektowano na płytce że ciśnie się z wypustem kabli..... no i w końcu muisiało pójść.

Się przelutowało ale stereo nie działa......
No to podłączyłem się przede wszystkim do pośredniej pod ustawienie 0 v na strojeniu pkt 11 i 12, mamy dwie cewki, zgrubną i dokładną idealnie zrobiłem na zero, dalej stereo nie ma  no to odkryłem że podkówka VR05 podaje sygnał kiedy stereo się zaświeci ( nie mam schematu więc na czuja i coś z wiedzy), no tak delikatnie tknąłem i jest stereo.
Przywracanie stanu działania poprawnie uważam za zamknięte, sprawdzone wszystko i działa poprawnie, stroi , stereo jest, stracje czysto hulają.
Czułość dobra, 3 filtry ceramiczne robią dobrą robote.

Nareszcie, wieża ustawiona, kaseta włożona i nagrywam sobie z radia , jest piękna...., śliczna, wskaźniki wychyłowe ładne i nie można oderwać wzroku.
https://photos.google.com/share/AF1QipPGVPA99NsSV6Kdm3IFrrLUBiL9c9XmjTtbXoARinIqrAeQh9txjk-kuu6gsI-X8g?key=LWFJTFV5QjlGTU5sU2hnTi1yT0NVWDdMLWlJeFl3

Pózniej może filmik stworzę.
« Ostatnia zmiana: 10-12-2023, 15:42 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
10-12-2023, 15:25
Bardzo ładny zestaw miniwieży-:)))