Audiohobby.pl

Grundig Box 1000

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
28-03-2023, 18:57
Nie dolatują?   
Nie nooo,  jakiegoś widziałem  :)   Chyba że to jakiś podpadzioch był skazany na banicję.

Tak, z gramofonem też trzeba będzie sprawdzić -  tylko najpierw odgrzebię go spod warstwy kaset :)
  Dzisiaj oczywiście ciąg dalszy robót.   Do wykonania jeszcze zostały jakieś nibynóżki pod podstawę i wykończenie krawędzi na wyjściowo.
Coś pewnie pomyślę jeszcze nad głośnikiem-   blacha mnie trochę nie pasuje-  może chociaż na czarno ją walnę to trochę zniknie



Teraz wywalę gdzieś B&W  i zbadam jak z wysokością jest bo na ucho to trochę za wysoko siedzą.   Jednak powoli- nic na żywioł-  może nawet mikrofon zatrudnię.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
30-03-2023, 13:22
Dobiłem do końca i teraz robię sobie wolne :)   Będę słuchać muzyczki .
   Gramofon sprawdzony-  No to jak z tym piwem będzie Hamerze ?    Wpadnij kiedy a krata browara będzie heheh
Właściwie to dwie :)
  Zabierz tego wzmaka co to go ostatnio wygrzebałeś i jakoś da się radę wypić parę piwek-  trochę płyt mam jak by co to się posłucha przy okazji.

Moje dobijanie do końca polegało przede wszystkim na zmianie wypełnienia na nowe.  Nawet udało się wyrwać identyczne z firmowym jakie w środku było.  Fabryczka gdzieś spod Duisburga robi taką od lat 50 zeszłego wieku hehehe



wychodzi że wypychali standardową watą do ocieplania :) 

Zaopatrzyłem się jeszcze w taką -  jak chmurka wygląda,  fajna taka mięciuśka watka



Jednak po próbach obie powyższe zostały pokonane przez taką jakby ziarnistą, mnóstwo małych i luźnych kłębuszków



Na końcu gdy powiedziałem>  oooo ta jest zajebista !   To popatrzyłem na napisy co to jest.
No więc jest to rurkowe włókno poliestrowe, na worku pisze że do wypełniania poduszek :)



Made in Poland     Pozdrawiam mieszkańców Szczawna Zdroju :)
Ta syntetyczna owieczka zakupiona w pobliskim Jysk-u

 Oczywiście nogi trochę skróciłem i jest teraz OK


no i tak poza koncertem.   Boxy grały świetnie nawet w stanie pierwotnym-  czyli po wyjęciu ze kontenera na śmieci.
 Jestem niemal pewien tego na 100% sądząc po ich stanie z chwili zakupu.   Charakter uszkodzeń, zawilgocenie itd...   wskazuje że były po prostu wywalone.  A ja je odkupiłem od jakiegoś >zbieracza<  śmietnikowca.   Oczywiście nie mam nic złego na myśli w stosunku do sprzedawcy.

   Teraz grają jeszcze lepiej :)   Powiedziałbym nawet że o półkę wyżej wskoczyły
Naprawdę Grundigi Box- 1000  polecam-  nawiną się to brać

(sądząc po 650-ach i tych 1000  to pewnie wszystkie Box-y  z końca lat 70-tych są dobre :)  )

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
30-03-2023, 18:58
Grundigi Box- 1000 -to teraz "granie poduszkowe" czyli super:)))
Gratulować udanej modernizacji super kolumn Grundiga.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2023, 19:03 wysłana przez Wojciech7 »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
30-03-2023, 19:06
No dobra jak będe miał troche czasu wolnego......rowerem podjade co by się trzymać czegoś powrotnie......

O gramofonie pisałem bo u mnie świetnie się to sprawdziło, 3 drożne staruszki, starszy wzmak i gramofon pobiło mi inne systemy bzykania do ucha.
One doskonale właśnie z analogami współpracują .
Szukać coś lepszego ? nie ma sensu na warunki domowe miodzio.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
31-03-2023, 00:03
Hehe
   Ja kiedyś do swojego znajomego wybrałem się rowerem.  Też tak na wszelki wypadek, żeby było czego trzymać się w drodze powrotnej.
Nooo, jakoś wróciłem chociaż przygód z powrotu nie pamiętam.   Sądząc po stanie roweru-  koło przednie prawie ósemka-  tylne wygięte- lampka gdzieś się zapodziała- parę rysek itp....    Jak również po widoku obczochranej paszczy w lustrze-  chyba jakiś asfalt czy cóś.
 Tak więc uważam że było ciekawie hahahahaha
  Tak więc zapomnij Hamerze że pozwoliłby abyś po dwóch kratach browara i zapewne czymś na wzmocnienie -  w końcu piwo szybko się kończy-   
Że pozwoliłbym na jakieś powroty przy użyciu rowera jako pomocy w tej czynności.  A na ew.  argument że byłoby fajnie tak wracać to odpowiem:   Nie ma znaczenia bo i tak byś niczego nie pamiętał
 Hehehehehe

A co do boxów-
Koszt modernizacji -  tak zgrubnie licząc-   przekroczył cenę zakupu około 7-8 razy.   Pomimo tego w dalszym ciągu uważam że jest to niezaprzeczalnie najlepszy zakup sprzętu audio w kategorii >   stosunek jakości do ceny :)
Znakomity i zapewne trudny do pobicia w zastosowaniu domowym.   B&W  poszły w odstawkę-  przynajmniej tymczasowo.
Małe boxy 650  grają w pewnym zakresie lepiej-  wyraźniej np.  w jednym z moich >testowych kawałków<   słychać pracę łańcucha od stopy
perkusji. 
Ale to pryszcz i tak bo zostały mi skonfiskowane.
  W pewnym sensie :)    Młode się przyssało do nich i nawet posunęło się do łapówki.
    No i wziąłem-  bo co miałem zrobić?



W końcu mam papierośnicę która mi się podoba
Hahahahahaahah

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
04-04-2023, 23:08
Fajna papierośnica-:))))
« Ostatnia zmiana: 04-04-2023, 23:21 wysłana przez Wojciech7 »

MinTax

  • 179 / 602
  • Aktywny użytkownik
23-10-2023, 22:46
Właśnie rozglądam się za jakimiś boxami. Nie wiem jeszcze którymi, zależy mi na dobrym brzmieniu, ale nie na zawalidrogach w chałupie ;)
Testowałeś jeszcze z jakimiś wzmakami? Finalnie na jakich brzmią Ci najlepiej?

Tak z ciekawości: o jakim tak napisałeś?

>kaseciak wszechczasów to inna sprawa<

Pozdrowionka :)

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
24-10-2023, 08:28
Doradzać w takiej sprawie to właściwie ryzykowna sprawa.  Każdemu podoba się co innego i mój zachwyt wcale nie musi podzielić ktoś inny :)
   Tak, podłączałem je do paru wzmacniaczy i ze wszystkimi  grały OK.   
To OK nie dotyczyło wzmaka sony xa- cośtam.  No ale on na STK  i boxy wyciągnęły z niego wszystkie najgorsze cechy hehehehe
Potwierdził regułę panasonic-  również na STK-  nie do słuchania kompletnie to było.
  Niezbyt dobrze wypadł również mój rotel.   
Trzeba zwrócić uwagę czy ew.  wzmacniacz X potrafi uciągnąć zestawy o impedancji 4-6 ohm.     Nie mierzyłem box-ów w locie ale przypuszczam że ich nominalna impedancja lubi spadać i chyba to jest powodem słabego wyniku rotela.
Wzmakiem który tą cechę kolumn ma w dalekim poważaniu to oczywiście H/K  (ja mam 855) i z nimi boxy zagrały najlepiej :)
  Do czasu :)
Teraz H/K u mnie idzie do >rezerwy<  bo trafił się zawodnik który-  nooo-  lepszy jest :)

A co do kaseciaka
  No tutaj nawet temat taki jest :)   Kaseciak wszechczasów
Jednogłośnie (jak mi się zdaje) został nim

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
24-10-2023, 08:57
A co do kaseciaka
  No tutaj nawet temat taki jest :)   Kaseciak wszechczasów
Jednogłośnie (jak mi się zdaje) został nim
HA wiedziałem. Piszę z dumą, że to też mój wybór. ;);)

MinTax

  • 179 / 602
  • Aktywny użytkownik
24-10-2023, 11:16
Teraz H/K u mnie idzie do >rezerwy<  bo trafił się zawodnik który-  nooo-  lepszy jest :)
Mam nadzieję, że nie zamieniłeś H/K na H&K, bo nim zamiast napędzić kolumny, to mógłbyś je co najwyżej podziurawić :P :P :P


A z tym 'kaseciakiem wszech czasów, to dałem się załatwić.... Zapomniałem, że przeglądałem kiedyś tamten wątek... Swoją drogą, miałem kilka prostych kaseciaków, zanim zagościły u mnie Hitachi i Sharp, ale tego nie, bo mi się nigdy nie podobał ;P

Teraz tutaj dałem się nabrać, bo niedawno oglądałem filmik o Grundigu u 'reduktora', zacząłem tez przeglądać wątek o grundigach na innym forum i tak mi się skojarzyło, że to może być nawiązanie do tamtych tematów ;)
« Ostatnia zmiana: 24-10-2023, 12:34 wysłana przez MinTax »