Audiohobby.pl

Jaka igła?

Aloton140!

  • 13 / 407
  • Nowy użytkownik
13-03-2023, 17:35
Dzięki za pomoc.Temat do zamknięcia.
p.s
Bacek ten cudzysłów mogłes sobie darować 😉wiem że ten sprzęt to nie cudo..ale chciałem nowy i automat a kasy tylko miałem max na to.
Jesze raz dzięki .Pozdro.

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
13-03-2023, 22:31
Jest cała masa takich gadżetów mających odtwarzać płyty. I rozumiem ograniczony budżet. Ale z jednej strony jeżeli ktoś nie odziedziczył kolekcji winyli to to choćby dziś jest dość drogie. Z drugiej strony za 500 PLN można by kupić coś starszego co zdeklasowało by tego typu gramofony. Dla mnie to po prostu marnowanie pieniędzy. Ok jeszcze AT to nie najgorsza z tych firm ale z samego zdjęcia ramienia widać że rezonans goni tam rezonans. Niewymienność wkładki jak dla laika może nawet być plusem bo za dużo nie popsuje.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
13-03-2023, 22:53
Nie ma co płakać i roztkliwiać sie, gramofon jak gramofon, powiedzmy najprostszy jaki może być, automat i bez korekcji prędkości, czyli audiofilizmu nie będzie.
Za to ma przedwzmacniacz i można go podłączyć nawet bezpośrednio do kaseciaka do nagrania płyty.
Niestety coś za coś.
Dla amatora i sporadycznego odtworzenia płyty może być, choć niestety prawdą jest to, że w tej cenie można kupić używany choćby nawet np Duala czy podobne z DD albo paskowe, nawet z pływającym mechanizmem.

Jeśli użytkownikowi akurat pasuje to co zakupił ... jego prawo i wola, jeśli by wcześniej zapytał na pewno doradzono by mu coś innego, ale czy to ma teraz znaczenie, to wolny kraj i wolny wybór.
Howgh.

Aloton140!

  • 13 / 407
  • Nowy użytkownik
14-03-2023, 08:58
Jak już tak sobie piszemy,tak z ciekawości,co byście doradzili nowego za tą cenę?Dałem za niego 700zl.Nowy w automacie.

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
14-03-2023, 09:31
A tak naprawdę potrzebujesz ten full automat? Nie wystarczył by autolift?
Z używkami to sprawa wygląda tak że trochę trzeba się napracować bo ceny są takie jak dla aktualnie dostępnych modeli. Także trzeba przerzucić portale z aktualną ofertą, obejrzeć co jest w okolicy bo lepiej odebrać osobiście i unikać Gerwazego (z wieloma nickami) z okolic Szczecina.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Aloton140!

  • 13 / 407
  • Nowy użytkownik
14-03-2023, 10:03
Używka nie wchodzi w grę,nowy.Szczerz mówiąc raz miałem używany technicsa db30 cos takiego.Niby pięknie fajnie ale tych małych placków( 7-ki?)nie dało się słuchać bo przeciągało,obroty były nie stabilne.Wiecej tam (ponoć)by było zachodu jak jest wart ten sprzęt.Wiec stwierdziłem że używanych to ja już nie będę kupował.

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
14-03-2023, 11:56
Nowych w tych cenach (ani nawet 2-3x większych) i sensownej konstrukcji nie ma wiec nie ma co ciągnąć dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2023, 12:01 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
14-03-2023, 11:59
a-ha....a bo wiesz.... używany to sobie trzeba przeglądnąć i zrobić na lata ....
Mam osobiście z X gramofonów, jedne ukończone, a pare w trakcie prac i nawet też gotowe do użytku z czego korzystam i są różne, ... full manual, półautomat, full automat DD itd nawet polskie bernardy, ale w życiu bym nie kupił takiego czegoś jak w temacie .... aaaa   sorki mam takiego gdzieś Pioneera i Uniwersum, plastykowy automat jak ta AT gdzie nawet za półtorej stówy nikt nie chce, a co dopiero 700......
Propozycji szkoda podawać bo jest tego w luj na portalach sprzedaży, przykład okazji    https://allegro.pl/oferta/dual-13379864842      co była.

Aloton140!

  • 13 / 407
  • Nowy użytkownik
14-03-2023, 17:02
Dlatego temat zamknijmy.Dzieki za pomoc.