Audiohobby.pl

Do czego służył magnetofon

Hammer

  • 4680 / 2286
  • Ekspert
09-02-2023, 21:25
TESTA  ?   A co to za zwierz?   Chyba że chodziło o Teslę ?   Trafiały się dosyć często- noo powiedzmy że często.
  U mnie w domu był szpulak UHER o takim surowym wyglądzie :)
Noo a kaseciaki?   Nie jestem pewnien czy potrzeba rynku wymusiła >bicie rekordów<  w wyciskaniu fajnego dźwięku z tego badziewia jakim niewątpliwie można nazwać tasiemkę z kasety :)  Tam chłopaki w filmie wspominają dlaczego nie było licencji na ten wynalazek :)
Japońce podchwycili i poszło-  ale trzeba przyznać że najlepsze to jednak na początku poszło od Philipsa.

chyba nie bo jakoś kojarze Grundiga jak szalał w tamtych czasach i jakie wypasy robili....

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
09-02-2023, 21:55
Nie nie :)   Takiego wielkiego błyszczącego napisu UHER-  na początku było jeszcze Royal De Luxe -ale zwykłą farbą :)
  Nie zapomina się łatwo hehehehe
W sumie można by kiedy upolować jakiego na ebayu.
    Magnetofon ten w najciekawszych czasach został mamie skonfiskowany-  zapisany na poczet działalności wywrotowej i oczywiście poszedł się je............   Mam nadzieję że późniejszemu >słuchaczowi<   sp...   się po całości i nie dało się go naprawić :) I że dużo aluminiowych złotówek wycyckało z niego.
     No ja jestem w sumie dobry dla ludzi ale z tymi życzeniami to ja szczerze- powaga.
 (a jeżeli czyta i wie że to właśnie ten to życzę utraty słuchu w całości -  wzrok daruję żeby czytał jak inni wspominają.
Mam w sumie znajomego szamana na Zanzibarze (to przez kolegę z pracy)  i chyba dam na kurczaka w tej sprawie hehehehe)
« Ostatnia zmiana: 09-02-2023, 22:02 wysłana przez pień »

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
12-02-2023, 21:10
Dzisiaj chwilkę sobie łaziłem po youtube i trafiłem na taki filmik który mnie zainteresował  :)
   Może ktoś inny też będzie ciekaw  a jeżeli nie to sam koniec chyba warto obejrzeć :)
 Zapewne wywoła uśmiech :)