Audiohobby.pl

Trochę nieśmiało chciałbym zapytać o retro zestaw audio jaki chciałbym skompleto

rafał gr

  • 7 / 442
  • Nowy użytkownik
02-02-2023, 09:23
Witam.
Chciałbym się co nieco dowiedzieć o sprzęcie jaki chciałbym skompletować. Mam nadzieję, że Wasze doświadczenie pomoże w doborze sprzętu a może i zweryfikuje moje plany. Zależy mi na tym aby początek lat produkcji przypadał na okres '83-'85 i żeby nie była to najniższa półka.

Głośniki:
   SB-X700 lub SB-X500

Wzmacniacz zintegrowany:
   SU-V6X

Equalizer:
   SH-8055

Gramofon:
   SL-QX300

Deck:
   RS-B100

CD:
   SL-P3 lub SL-P8
« Ostatnia zmiana: 02-02-2023, 09:45 wysłana przez rafał gr »

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
02-02-2023, 11:15
Tylko czemu Technics, nie ma innch firm? Kenwood, Sony, Nakamichi, Pioneer, Denon.......znowu Technics......i jeszcze do tegop RSB 100 .... A CO ON MA TAKIEGO CUDOWNEGO.....

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
02-02-2023, 11:23
No właśnie Hammer mnie uprzedził ale ja właściwie w tej samej sprawie :)
   Taaa-  tutaj z tym Technicsem to mamy tak że w zasadzie dwie frakcje są i to dosyć kontrastowe. 
(czasami trzaskamy się po paszczach-ale tak dla zasady raczej)
   Ja akurat zaliczam się do tych co >przychylnie <   patrzą na Technicsa   ale czy bym w jego obronie gotów stać z toporem na ubitej ziemi to>>   Nie bardzo
  Nooo,  właśnie tak.
Zestaw który >złożyłeś <  jest OK i trudno byłoby się czepiać pojedyńczo np.   gramofonu :)   czy magnetofonu.    Ale jednak-  brzmienie całości w wykonaniu Techniola  jest narażone na odpadnięcie przy starciu z jakim  - weźmy na to pierwszym z brzegu Kenwoodem za tą samą kasę.
(szczególnie biorąc pod uwagę kasę za RSB 100   - można się przejechać)
« Ostatnia zmiana: 02-02-2023, 11:27 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
02-02-2023, 16:01
Na tym forum są znający się lepiej w sprzętach retro audio(nie znam się na tym). Są inne firmy jak już wcześniej napisali koledzy. Taka składanka wirtualna tej firmy:
1.Technics SU V 560 /Technics Amplituner SA-GX505
2.Technics RS-BX646  /Technics RS-B655/Technics RS-BX626
3.Technics SL-PG440A/Technics SL-PG 500A
4.Technics SH-GE70
5.Technics SB-X300A/Technics SB-CS70/ Technics SB-CD320
 To byłoby na tyle w tym temacie.
Porozmawiaj z Hammer to jest super specjalista.
Przy kompletowaniu zestawy obojętnie jakiej firmy warto sprawdzić w internecie jaka jest dostępnością części zamiennych
takich jak: paski napędowe/rolki/głowice magnetofonowe, czy jest dostępna instrukcja obsługi oraz serwisowa.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2023, 16:13 wysłana przez Wojciech7 »

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
02-02-2023, 16:11
Przestań sobie Wojtek7 robić zgryżliwości, znajdź sobie innego koziołka, nie jestem specjalistą od sprzętu, to ze Ty sobie kupiłes Technicsa, nie znam sie doradzam tylko ogólnie inne firmy niż Technics

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
02-02-2023, 16:22
Przestań sobie Wojtek7 robić zgryżliwości, znajdź sobie innego koziołka, nie jestem specjalistą od sprzętu, to ze Ty sobie kupiłes Technicsa, nie znam sie doradzam tylko ogólnie inne firmy niż Technics

Nie robię zgryźliwości  nie szukam kozła ofiarnego. Nie zachwalam i nie proponuje sprzętu Technicsa innym osobom. Jeśli swoim wpisem Ciebie obraziłem,zgryźliwości kozioł ofiarny to bardzo przepraszam!!!
Chodziło mi oto tylko aby ewentualnie koledze naświetlił ewentualne niespodzianki w sprzęcie na co zwracać uwagę przy kompletowaniu i nic więcej.

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
02-02-2023, 16:41
Jest na forum wielu innych i mądrzejszych. Ja mam stare trupy i naprawiam tylko....

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
02-02-2023, 16:47
Jest na forum wielu innych i mądrzejszych. Ja mam stare trupy i naprawiam tylko....
Zapewno tak jest, ale umiesz naprawiać  znasz się jednak, to już bardzo dużo.

rafał gr

  • 7 / 442
  • Nowy użytkownik
02-02-2023, 18:53
Widzę, że temat drażliwy.
Spieszę więc z wyjaśnieniami... Dlaczego Technics? Z sentymentu. Pierwsze HiFi jakie miał mój tato było Unitry, którą później zmienił na Technics'a. Dlatego rozpatruję tylko te dwie marki. A dlaczego te modele? Ponieważ chciałbym, żeby mój zestaw HiFi był w podobnym wieku co ja ;) Najlepszy rocznik ;)

Widzę, że największe uwagi są co do gramofonu i magnetofonu. Jakie inne modele zaproponujecie? Tak, żeby były z lat '83-'85?

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
02-02-2023, 19:26
 Technics nie tylko na tym forum na innych też działa jak "czerwona płachta na byka"-....


pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
03-02-2023, 00:03
Widzę, że temat drażliwy.
Spieszę więc z wyjaśnieniami... Dlaczego Technics? Z sentymentu. Pierwsze HiFi jakie miał mój tato było Unitry, którą później zmienił na Technics'a. Dlatego rozpatruję tylko te dwie marki. A dlaczego te modele? Ponieważ chciałbym, żeby mój zestaw HiFi był w podobnym wieku co ja ;) Najlepszy rocznik ;)

Widzę, że największe uwagi są co do gramofonu i magnetofonu. Jakie inne modele zaproponujecie? Tak, żeby były z lat '83-'85?

Ależ tutaj każdy rozumie dlaczego Technics :)   jest tym wybranym :)    Wszyscy mamy podobnie zapamiętaną historię-  Unitra-  Technics w Pewexie itd....    Tego wyjaśniać nie trzeba.
  Co do uwag że najwięcej to do gramofonu i magnetofonu.    Gramofony (moje zdanie)    Technicsa wcale nie są tępione-  wprost przeciwnie.    Generalnie który by to nie był to będzie dobry-  szczególnie Technicsa  i nikt Ciebie nie ukamieniuje za to.   Magnet RS B 100 też nie w kij dmuchał.   Tyle że obrósł nadmiernie legendarnością  .
Technics zawalał sprawę w swojej historii przede wszystkim wzmacniaczami.  A to się usrali na zintegrowane STK (przebój w Pewexie hehe)  a to wydumali jakąś A clas a potem AA clas  która na papierze teoretycznie to kosmos a w rzeczywistości   to tak seeee-  Nawet bardzo tak seee.   I Technics jako całość z wielką finezją w sumie- potrafił kłaść na łopatki całą wypasioną wieżę tymi swoimi wzmakami na których stały niezłe RS B 100 i świetne gramofony.
  Jako przyjazny tejże firmy powiem ci z ręką na sercu-  bo mam takie wzmaki w domu na STK  i to chyba nawet trzy sztuki.   Dwa to nawet innej firmy niż Technics-  są to Sony  i Marantz (tak tak  Marantz też takie coś popełnił i jeżeli ktoś nie wierzy to foty mogę zapodać))
   Którego by nie wziął to jest tragedia :)   Nawet taka żałosna przypadkowa wydumka Grundiga z fabryki w Portugalii  której nie idzie na trzeźwo słuchać jest lepsza :) wyraźnie od tych na STK   a   A class   z ledwością tej wydumce dorównuje-  byle za głośno nie było bo wtedy tragedia.
Albo piękna katastrofa dla dźwięku następuje.
 (nie sprzedam ich za żadne pieniądze bo zbyt przyjazny dla obcych jestem-  chyba że ktoś udowodni mi że na Kremlu pracuje)
I tutaj problem jest-  Roczniki 83-85   to chyba wszystko na STK i nie ma co polecać :(   No chyba że jestem w błędzie- może ktoś coś wie lepiej.
--- kup jakiegoś Rotela-   podobna farba z wyglądu i nie podpadnie-  znaczek namalowany to zalepisz ładną tabliczką >Technics<   i nikt się nie kapnie :)
    No chyba że jakiś czub z tutejszego forum  albo innego podobnego (czyli chyba wszyscy tutaj).  Nad odpada bo chyba trochę inna farba i jest duże ryzyko że jakieś przypadkowy  >nieczub<  połapie się że ściema.
I mu po dźwięku z miejsca coś w stykach zaiskrzy że coś tu nie tak jest :)

ed:    Czub jako określenie użyłem tutaj w bardzo pozytywnym znaczeniu :)   Chyba jasne --- co?

« Ostatnia zmiana: 03-02-2023, 00:28 wysłana przez pień »

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
03-02-2023, 07:30
Rafał sobie wymarzył wzmacniacz SU-V6X i patrze w schemat i tam tych układów STK nie widzę.
Klasyczny układ przeciwsobny.
Nie wiem jak gra, oczywiście.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
03-02-2023, 09:19
Niepotrzebnie pisałem jednak nie znam się tylko kłopoty robię sobie-:(((
Jednak nie po drodze z Audiohobby.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
03-02-2023, 12:18
Rafał sobie wymarzył wzmacniacz SU-V6X i patrze w schemat i tam tych układów STK nie widzę.
Klasyczny układ przeciwsobny.
Nie wiem jak gra, oczywiście.

Jeżeli tam nie ma STK   to będzie dobrze :)
  Magnetofon spoko-  tyle że trochę drogi
 Gramofon spoko :)
 CD-ek  SL-P  3  nie wiem-  mam PG 520   4xDAC  MASH   i jeżeli o mnie chodzi to uważam że jest dobry :)   I u mnie nie powoduje krwawienia z uszu jak u najbardziej wrażliwych na napis Technics  :)
  No ale w SL-P 3  nie ma MASH - a   który wrażliwych zabija na miejscu tylko PCM 53 a w P8  jest AN6806-   czyli co?  16 bitowce :)  Konkurencja TDA-   jak się przekonałem nausznie- TDA wprawdzie fajny jest  ale nie jedyny taki fajny na świecie i mój ulubiony teraz to PCM hehehe-     AN-a miałem w Yamaszce-  i jeżeli to ma coś dla mnie znaczyć to to że będzie OK
 Korektor  :)  oooo to taki jeż z dużym wyświetlaczem-   nie wiem :)   nie miałem ale ładnie wygląda :)
  Wzmak- było-  bez STK to OK :)
Głośniki-   Nie wiem co za jedne-  zakładając że są w miarę OK   to nie ma co się czepiać zestawu :)
  Tylko trzymać kciuki za pomyślne skompletowanie

rafał gr

  • 7 / 442
  • Nowy użytkownik
03-02-2023, 21:17
Dzięki serdeczne. Super grupa, mimo niesnasek odpowiedz otrzymałem satysfakcjonującą :D