Audiohobby.pl

Yamaha DSP-AX1

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
19-12-2022, 10:50
  Tak, właśnie taka jak w tytule.
Końcówka zeszłego wieku, duża, ciężka i droga machina .  Za droga jak na kino domowe :)    (kiedyś)
W sumie to sąsiad przytargał sypiąc przekleństwami bo musiał z tym wleźć po śliskich schodach , poszedł drugi raz po piwo żeby zmotywować mnie do działania.   Wypiliśmy piwo i zostałem sam na sam z tym paskudztwem większym od spawarki którą kupiłem w  OBI.   Yamahę przytkało na jeden kanał, akurat ten dosyć ważny bo lewy front.
Rozkręciłem, popatrzyłem i powiedziałem  >   o jaaaaa p.........  gdzie ja tam biedny robaczek to naprawię- nie ma takiej opcji.  W środku z 10 dac-ów naliczyłem i innych takich co to nawet nie wiem co to jest.    No ale cóż, trzeba popatrzeć bardziej bo piwo już wypiłem.  Wziąłem więc drugie i fachowo zacząłem macać tu i tam i wymacałem że w jeden tranzystor, duży tranzystor, rusza się na nogach i chyba by wypadł gdyby nie był przykręcony do radiatora.   
  Trafiło mi się jak ślepej kurze ziarnko :)  Trochę przpiekłem lutownicą.
Uruchomiłem agregat, nic nie wybuchło :)   Przykręciłem kolumny, podłączyłem to co miałem na chodzie i ...............
no kurna, chyba mi trochę kopara opadła bo nie spodziewałem się że aż tak fajnie zagra.
Skończyło się na tym że przykręciłem kolumny do wszystkich wyjść i zacząłem słuchać tej paskudy próbując jej wszystkie ustawienia i możliwości a nie tylko stereo
  I tak mi zeszła cała niedziela  :)
  Trzeba mi teraz zrewidować pojęcie co to znaczy>dobry wzmacniacz oraz przeświadczenie o tym że >klasyczna < konstrukcja jest najlepsza.  I że w latach 80-tych powstały najlepsze a potem to już tylko psuli i żadnego postępu nie było.   No i ogólnie że Yamaha jest do d........ a już aparat teoretycznie do kina domowego to całkiem dno.
 Ta Yamaha w samym >stereo<  idzie zajebiście :)   a wszelkie jej bajery wcale nie muszą tego zmieniać- wprost przeciwnie.

Czy ktoś z was miał podobnie?
Może ze mną coś nie tak jest?

W sumie, niezależnie od wszystkiego i tak grzebię po internecie żeby kupić sobie taki- prawie pod choinkę  heheheeh