Audiohobby.pl

Technics - pomoc w skompletowaniu wieży

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
20-12-2022, 12:56
Gratulacje Wojciechu :)
Sympatyczny zestawik, ale najbardziej to mi się w nim podoba korektor - od dawna na taki choruję ale regularnie zapominam sprawdzać oferty i omijają mnie egzemplarze w dobrej cenie i stanie.

Co do wzmacniacza, to chyba najbardziej odstaje od zestawu pod względem klasy, zresztą sam nie jesteś nim zachwycony. Może trafisz wyższy model z czasem.

Ale w tym hobby przyjemności nie są zawsze związane z brzmieniem. Rozumiem to doskonale.

Dużo się świeci a ja mam zboczenie na świecenie w sprzęcie! Mnie się podoba :)

P.S. Sprzęcicho fajne sieknąłeś, ale zrób coś ze swoimi zdjęciami - masakra, jakbyś używał jakiejś zabytkowej Nokii z pierwszymi kamerkami i zawsze wypalcowanym obiektywem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 12:57

Nie obrażam się ani focha nie strzelam, to nie są moje wymagania.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
20-12-2022, 13:00
To mnie zmobilizowało do zadziałania.Pokazałem kolegom co kupiłem-i co- nic.Żadnej reakcji chodźby np. fajnie, ale będzie ci zamulać , bardzo dobrze....


Nie noo, ja dopiero przed chwilką zobaczyłem a zaraz do pracy i tak lecę.
 Jak będzie grać?    Ten wzmacniacz to jak dieta odchudzająca dla reszty cegiełek- cienko piskać będzie hehehe.   Ale chyba tragedii nie będzie.
  Co do ładności-  ja nie nie przepadam za modą lat 90-tych  i  wcześniejsze formy jakoś bardziej mi podchodzą.   Wystarczy jakie pierwsze z brzegu z netu zdjęcie np:

   Trochę mi się myszka pośliznęła i niechcący obok kliknąłem-  ale wiadomo o co chodzi, sprzęt był ładny  :)
Chociaż twój zestaw jest OK   bo wsio z kompletu

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 13:13
"ale najbardziej to mi się w nim podoba korektor "- bardzo fajne urządzenie dla jednych będzie psuło ( korekcja dżwięku) dla drugi niekoniecznie.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 13:16
" Trochę mi się myszka pośliznęła i niechcący obok kliknąłem" - też może by mi się tak zrobiło jakbym zobaczył takie damskie nogi tym bardziej że to forum audiohobbystyczne-:))) Wzmacniacz taki przeciętny jednak jak go pożeniłem z SH-GE90 to dostał drugie życie-:)))

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
20-12-2022, 13:29
Widziałem Twój wczorajszy post, ale czekałem co będzie dalej. Jako autor wątku jestem wyjątkowo zainteresowany.. I tak jak kolega wyżej, lubię jak się świeci i błyska ;)

RetroTape

  • 443 / 775
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2022, 14:09
Od strony użytkowej magnetofon jest bardzo fajny. Elektrycznie otwierana kieszeń i do tego z wysunięciem prowadnic kasety robi wrażenie, jak pierwszy raz to zobaczyłem właśnie w miniwieży (też to miała) to mi szczęka opadła ;) Fajne też te 2 prędkości przewijania, rozpoczyna się wolniej i jak mechanizm wyczuje, że jest dużo taśmy to przyspiesza, a potem zwalnia pod koniec. Miniwieża miała też auto kalibrację, nazywało się to CCRT. Miałem wrażenie, że nagrania mają nieco za wysoki poziom, ale w 701 i ATC może to wyglądać inaczej.

Niestety magnetofony 601/701 mają dość awaryjne mechanizmy, zębatki rozsypują się obecnie w palcach i trzeba wymieniać. Na szczęście wszystko można naprawić, zębatki są dostępne, na mojego 601 też przyjdzie kiedyś czas.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 16:10
Trzeba  poszukać zębaki jednak. Przewijanie jest super-prędkości:)))  Z instrukcji obsługi na temat ATC SELECT- takie możliwości:
STD-naturalne
H-uwydatnia basy
L-uwydatnia wysokie
Naciśnięcie przycisków OFF/CLOSE lub POWER nie kasuje ustawień. Plusem jest  instrukcja po polsku.Można się jeszcze wspomagać regulacją prądu podkładu (BIAS ADJUST) w czasie rzeczywistym kiedy podczas nagrywania włączone jest TAPE w funkcji MONITOR.  Słychać zmiany od razu. Z takim czymś nie spotkałem się w swoich magnetofonach Pionieer.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 17:26
Czytam co jest na  forum, słucham muzyki z  cd odtwarzacza technics i reszty tego zestawu. Zaczyna mi się podobać takie specyficzne granie w tonacji lekko-misiowatej" , może lampowej-? .Niestety nie mogę przeprowadzić porównania jak to by zapodał do tych samych głośników - pionierek dopiero od 8-OHm może-no trudno-:((( Techniks ma od 4-OHm do 16-OHm. Jak trzeba to mogę się poratować SH-GE90 i wycisnąć więcej -hehehe..... Faktycznie jak podgłośniłem i jak łupnęło basem to zaraz się włączył na  tą chwilę szybciej wentylator w tym wzmacniaczu technikowskim. Oczywiście nie każdemu będzie pasowało takie granie tego wzmacniaka ale do jazzu i podobnych takich plumpań jest dobrze, nie męczy uszu ,pieskówna też słucha nie uciekła-:))))
To są moje subiektywne akustyczne wrażenia-co nie  oznacza  że tak będzie u innych osób tak właśnie grało.
« Ostatnia zmiana: 20-12-2022, 17:47 wysłana przez Wojciech7 »

Jan61

  • 204 / 3725
  • Aktywny użytkownik
01-01-2023, 13:26
A może powinieneś zainteresować się modelami z serii midi produkowanych w najlepszych latach świetności Technicsa? Sprzęt ten był mało u nas znany bo niedostępny w sprzedaży. Osobiście trochę miałem tych klocków, kilka też sobie zostawiłem i stale używam bo nie zajmują tyle miejsca co duża wieża a grają naprawdę dobrze. Na fotkach przyzwoicie brzmiący wzmacniacz z serii SU-3,5 (końcówka na tranzystorach), tuner ST-5 i z późniejszego okresu CD SL-PJ20. Odtwarzacz ten jest odpowiednikiem standardowych cd-deków z serii SL-Px20. Co do decka to zostawiłem sobie M02, moim zdaniem jeden z najlepszych magnetofonów dwugłowicowych w ogóle. Zbudowany wyjątkowo starannie i z najlepszych komponentów wzbudza szacunek dla twórców, waży "zaledwie" 5,5 kg! Jest też wzorem ergonomicznym w zakresie obsługi, np bajecznie prosty dostęp do głowic: odkręcasz dwie śrubki w ramce kieszeni i wszystko jak na dłoni :). Co do modeli dużej wieży to ostatecznie zostały u mnie SLP-720, RS-B85 i ST-G90. Obecnie nie mam już tego decka, zastąpiłem go RS-B405. Bardzo dobrze brzmiąca dwugłowicówka, ale musiałem nad nią popracować. Zmiana taka bo nie potrzebowałem następnego decka trzygłowicowego a do nagrań mam decki z pełną kalibracją innych firm.
Natomiast po żonglerce piecykami Technicsa zrezygnowałem jednak ze wzmacniacza tej firmy.
Co do dyskusji o produktach Technicsa to uważam ją za bezprzedmiotową, gdyż dzisiaj jest to kwestia osobistych preferencji, nostalgii i innych czynników. Marka ta miała okresy świetności i zwykłej przeciętności, niewątpliwie jednak zasługuje na szacunek i miejsce w historii audio.
         
Janusz

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
01-01-2023, 15:26
Technics RS-M02 to jeden z lepiej brzmiących magnetofonów tej firmy. Miałem polecam, Janusz wie co mówi ;-)
Polecam "maluchową" lekturę : http://audiohobby.pl/index.php?topic=13497.0
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1866
  • Użytkownik
01-01-2023, 19:40
Witam szanowne grono😉
Retro Tape wspomniał o moim Technicsie i w związku z tym wrzucam fotki tych moich 3 zestawów aby można było na spokojnie zobaczyć jak to wygląda a nie szukać i sobie wyobrażać

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
01-01-2023, 19:57
Uuu, zazdroszczę..

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
01-01-2023, 20:51
Wooooow !
 Jakie drapacze chmur -  ile to dularów trzeba było kiedyś żeby takiego jednego zbudować.
     Z drugiej strony- teraz też za darmochę nie da rady.

Jan wspomniał o midi :)  i podał przykład świetnego magnetofonu.    Nie wyrobię jak nie napiszę o jeszcze jednym fajnym midi :)

Oczywiście RS-X901 hehehe- ja go nazywam Pięknotek :)
 Na moim zdjęciu nie wygląda najlepiej z winy sprzętu ale naprawdę jest - Pięknotek.     I pomimo tego że ma obrotowe głowice i związane z tym wszelkie udogodniena odnośnie odtwarzania :)   czy też nagrywania.
 Nie przeszkadza mu to grać znakomicie
Był zresztą powodem >dochodzenia<  tutaj na forum-  dlaczego tak ma

ed:   Jest pewno ale-   ma cichutko pracujące mechanizmy ale delikatne-   Jakaś zdechła taśma typu jugoton albo piszcząca i klejąca wiskord  może spowodować awarię.   Potem trzeba dużo k.....   ch....   itd żeby to opanować a części raczej brak.
« Ostatnia zmiana: 01-01-2023, 21:01 wysłana przez pień »

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1866
  • Użytkownik
01-01-2023, 21:41
Faktycznie ta 901 jest piękna i o ile dobrze pamiętam to najwyższy model z midi😉