Audiohobby.pl

Problem z słuchawkami TWS.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-05-2022, 05:49
Witam. Narodził mi się problem a właściwie mojemu koledze. Mianowicie ma słuchawki TWS firmy BOSE które że tak powiem odmówiły posłuszeństwa, aczkolwiek wydają się sprawne. To chyba jest starsza wersja aktualnie dostepnego najwyższego modelu. Nowe kosztowały coś między 300 a 400 dolarów zdaje się. Problem polega na tym że słuchawka główna po wyjęciu z futerału traci połączenie z telefonem bądź jakimkolwiek urządzeniem ale w futerale polączenie jest i wydaje się sprawna. Problem wyłonił się po gwarancji i tak na pierwszy rzut oka to wygląda na zaprogramowany błąd, trochę klasyka dziś. Kolega zarzeka się że próbował wszystkiego ale nie jest ekspertem, niestety mi też daleko do jakiegoś ekseprta przy słuchawkach TWS. Ikonka bluetoth po prostu przestaje świecić po wyciągnięciu z futeraliku. Druga słuchawka zupełnie sprawna, ta też wydaje się być sprawna ale wygląda na jakiś błąd połączenia. Słuchawki dostały nowy kodek, wyświetla się że są w pełni naładowane. Co może być nie tak? To jest jakaś przypadłosć TWS od Bose, czy mozę coś normalnego w tego typu słuchawkach? Być może jakiś pot z ucha zaleciał do słuchawki od boku podczas uprawiania sportu? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
13-05-2022, 16:50
@Alucard, na początek sparowałbym te słuchawki z innymi telefonami.
Jeżeli kolega już to robił i problem powtarza się na każdym z telefonów, to stawiałbym na baterię w słuchawce.
Albo się zdegradowała i nie daje się już ładować, albo jest jakiś problem z samym ładowaniem z etui.
Może np. coś ze stykami, albo jeszcze coś innego. Ja bym kombinował w tym kierunku.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-05-2022, 12:30
Teza  z baterią brzmi sensownie. Muszę tylko znaleźć kogoś kto by podjął się wymiany tej bateryjki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
15-05-2022, 23:05
@Alucard, niech kolega popróbuje w punktach naprawy telefonów.
Wymiana samej baterii pewnie jest banalna, ale dostanie się do niej, już takie nie jest.
Czasami trafi się na gościa, który potrafi wymienić baterię też w innych urządzeniach, a nie tylko w telefonie.
Zanim ją wymieni, niech zmierzy czy trzyma parametry i będzie jasne czy to o to chodzi.
Problem może być też z samym etui. Myślę że warto zanieść do punktu cały komplet, czyli obie słuchawki i ładowarkę etui.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2022, 23:50 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-05-2022, 19:28
Na razie stwierdził że oglądnął filmik na żydtubku i sam sobie poradzi z otwarciem i że ma lutownicę w domu. Chociaż nie pamiętam żeby on coś lutował w życiu :D Najwyżej zepsuje do reszty, trudno :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.