Audiohobby.pl

Słuchawki zwykłe

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
08-02-2022, 12:24
Rozleciały mi się ze  starości stare słuchawki. Kupiłem monitorowe słuchawki nagłowne Panasonic-RP-HTF295. Mają długi przewód 5 metrowy ,z reduktorem 6,3mm  wygodnym pałąkiem na  głowę. Pasmo przenoszenia 10-27000Hz i tak nie usłyszę 10Hz ani 27000Hz bo nie mam  takich nagrać muzycznych. Do nich dokupiłem osobno regulator głośności aby taki zestaw podłączać czasami do magnetofonu który nie ma regulacji słuchawkowej. Wiem że nie ma się czym chwalić ale można napisać w tym dziale o swoich słuchawkach. Nie umiem opisać jak grają tak audiowo- szczegółowo więc napiszę że dobrze słychać wg mojej subiektywnej oceny.
Regulator  głośności na razie działa  dobrze, nie gubi kanałów, ścisza  tak że nic nie  słychać, sprawdzałem na różnych zestawach, magnetofon, wzmacniacz, cd-odtwarzacz .
Na super  drogie i pewno wspaniałe słuchawki po prostu mnie nie stać finansowo dlatego takie przeciętne  zakupiłem.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
08-02-2022, 21:56
Prawdopodobnie najlepsza recka sluchawek jaka czytalem. Dobrze slychac i juz, cos wiecej do szczescia potrzeba? Mam teraz sluchawki bezprzewodowe za 100zl i tez dobrze slychac wszystko w sumie,  60 godzin moga grac bez ladowania i maja bass boost. Chinskie :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

VincentVega

  • 180 / 5844
  • Aktywny użytkownik
08-02-2022, 22:30
Wizualnie bliźniak Technics-a RP-F290.

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
08-02-2022, 23:04
A ja w znanej melomanom sieci sklepów Kaufland kupiłem takie :



Grają ładnie- wszystko słychać :)   Przynajmniej to co ja mam usłyszeć.  Dlatego też instrukcji ani danych technicznych nie czytałem bo na bank zmieszczę się w ich zakresie.  Niezależnie od tego czy coś na nagraniu jest czy też nie.
Plastik trochę badziewny ale gdy mam to na głowie to i tak go nie widzę.
   Mają fajny płaski i mocny kabel- wiem bo nadepnąłem kilka razy i albo wyrwało wtyczkę z gniazdka albo słuchawki spadły z głowy a kabel cały i się nie urwał.
A własnie- wtyczka pozłacana.

Pod wpływem świetnego opisu Wojciecha7

Regulator  głośności na razie działa  dobrze, nie gubi kanałów, ścisza  tak że nic nie  słychać, sprawdzałem na różnych zestawach, magnetofon, wzmacniacz, cd-odtwarzacz .

zwróciłem na nie uwagę i odkryłem że również mają regulator.  Natychmiast sprawdziłem i działa !
  Nic nie trzeszczy- ścisza-podgłaśnia jak należy.   Jak długo?   Chyba nie ma znaczenia skoro poprzednio o nim nie wiedziałem
ed.  dodatkowo jeszcze -teraz zobaczyłem na pudełku-  że to też są słuchawki nagłowne :)
          A są słuchawki na jakąś inną część ciała?
Pytam bo w sumie nie wiem
« Ostatnia zmiana: 08-02-2022, 23:23 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
09-02-2022, 08:39
Takie normalne zwykłe słuchawki zobaczysz i przede wszystkim posłuchasz w MEDIA m, oszołomie i podobne sklepy z e słuchawkami na półkach do potestowania.
Lepszejsze  to już inna para kaloszy, bo każdy ma inne uszy i jeden lubi basy a drugi jak mu wróblećświerkają...