Audiohobby.pl

Czy posiadsz zestawy glosnikowe HiFi czy zaledwie HighEnd ?;-)

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
05-12-2021, 21:15
i wyskakuje Dawid albo Pieta...
Tego nie  rozumiem,zresztą na tym forum jest dużo takich slangowych określeń których nie rozumiem.
Może by się przydała jakaś stronka z wyjaśnieniami tych dziwnych czasami słów audiofilskich, nie tylko dla ewentualnych nowych wpisujących się.
-73! QRT.

Zmelmag

  • 1280 / 1752
  • Zmelmag
05-12-2021, 21:30
"Jak przybasuje to czasami psina zatyka uszy i wychodzi z dziennego pokoju:)))"

audiofilskia "maggie" standard :-)))
w tej bitwie statystycznie jezdem po stronie psiakow :-)

to nawet slodkie ze czlowieki som jakie som...wujowy sluch i rownie zaawansowany mental ...i najlepsze ze na wlasne zyczenie ;-)

pare % znajdzie czego szuka, reszta to co poleci na pasku w TV, pies nie czyta, o tyle madrzejszy.
https://banbye.pl polecam :-)

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
05-12-2021, 22:27
"Jak przybasuje to czasami psina zatyka uszy i wychodzi z dziennego pokoju:)))"

audiofilskia "maggie" standard :-)))
 Nie robię tak  gdy jest w pokoju psina. No to może  wydać taką książę -"Audiofilska maggie standard".

Marek-41

  • 391 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2021, 17:35
Road, 96dB w  surroundach (jesli o to chodzilo ?)  fiu fiu...nie w kij dmuchal, widze powazni zawodnicy.

Marek-41, moze cos xle czytam :
http://bee.mif.pg.gda.pl/Oktoda/index.php/Plik:DIN_3.png

"Charakterystyka częstotliwościowa zestawu głośnikowego powinna mieścić się na zacieniowanym obszarze rysunku umieszczonego obok."
Ha . I ja zrobiłem błąd . Z wykresu wynika pasmo ze spadkiem -3 Db 50Hz-12,5Khz .

Dolna granica zacieniowanego obszaru to dokladnie 31,5Hz(zaznaczono).
Moze 50Hz było dla RWPG ;-)
Marek-41

Wuelem

  • 201 / 1700
  • Aktywny użytkownik
06-12-2021, 19:44
pies nie czyta, o tyle madrzejszy.

A to jest dobry trop. Na płycie Watersa jest z początku szczekający pies. Jak nasz domowy mu ODSZCZEKA - znaczy system OK.

Jeśli nie, to system do bani. Albo pies, ale tu rozważamy sprzęcicha a nie kondycję psicha.

***

Z kolei na jednej z płyt Pink Floyd są bijące zegary. Jak przypilnuję godziny, to moje im odpowiadają. Ten test chyba wszystko przesądza. Z psem nie sprawdzę - nie mam psa.

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
06-12-2021, 21:13
A to jest dobry trop. Na płycie Watersa jest z początku szczekający pies.
Mam pieskównę jutro odszukam na  swoim cd-audio ten utwór i zapodam na  głośniki szczekanie, i będę obserwował jej reakcje. Oczywiście nie będzie przybasowania ani dyskoteki-bo uszy pieskówny wrażliwsze.

Wuelem

  • 201 / 1700
  • Aktywny użytkownik
06-12-2021, 21:37
będę obserwował jej reakcje

Rzecz w tym, że ten pies z płyty jest daleko. Uważaj, bo psina się rozpędzi i huknie w ścianę.

Wytłumacz jej najpierw, na czym polega słuchanie płyty...

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
06-12-2021, 23:39
będę obserwował jej reakcje
Rzecz w tym, że ten pies z płyty jest daleko. Uważaj, bo psina się rozpędzi i huknie w ścianę.
Wytłumacz jej najpierw, na czym polega słuchanie płyty...
Jest już pieskówna trochę osłuchana moich płyt cd, kaset bo jak słucham to czasami przychodzi i oczywiście na kanapę żeby lepiej słyszeć ,ja mogę być gdzie indziej, np z boku:))). Ale naprawdę to bardzo lubi muzykę poważną koncerty w satelicie.Taki z niej"pieskowy audiofil"-(chciałbym mieć jej uszy).
Pozdrawiam.