Audiohobby.pl

Grundig Amplifier 210

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
02-10-2021, 23:20
  Wczoraj zachciało mi się zmian na półce i przypomniałem sobie że kiedyś kupiłem zepsutego Grundiga.
  Właściwie to chciałem tylko CD ale reszta była w pakiecie. 
Wzmacniacz miał być zepsuty.   
   Przekopałem pakamerę bo gdzieś wsiąkły Grundigi :)  Znalazły się- przywalone gdzieś na dnie.   Podłączyłem i faktycznie- wzmacniacz
milczy chociaż lampki świecą.   Oglądam i zaoczyłem wyjście na korektor a jego brak a i zworek nie ma.   Wsadziłem jakieś druty ale dalej nic, faktycznie Grundig Kaputt.
   Niee, nie kaputt :)   Potrzebował kabli do spięcia gniazd - chyba gdzieś się masa oberwała.

Cudu nie oczekiwałem oczywiście ale liczyłem na niemiecki :)   bass.
    A tu basu niet.
Cienki Bolek z tego wzmacniacza i tyle a wygląda o wiele lepiej niż gra.   Fotografia mu nie sprzyja ale w rzeczywistości wygląda bardzo fajnie.   To chyba pierwsza przymiarka w linii San Remo.
Taki sam plastic fantastic HI-end :)
Tuner działa bardzo fajnie z byle drutem.  CD-ek też niczego sobie i ma nawet wyjście cyfrowe a wzmak do du................
   Jutro może zobaczę co tam w środku siedzi i czy da się poza sterowaniem wywalić pół bebechów a w ich miejsce :)
Przyszła mi szatańska myśl-   wstawić dosyć żywiołowego (jak na moje) wzmaka na TPA 3250

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
03-10-2021, 21:22
  Nie wyrobiłem i popatrzyłem



No OK- szału nie ma.   Ale dlaczego on jest aż tak ch.........  ?
  Taniej by wyszło wsadzić jakiegoś TDA  za 1,50   a na pewno by lepiej grało.

Chyba że ktoś coś wymienił



I to nie jego tajle są .
   Bo jeżeli z fabryki tak wyszło to ja wysiadam
:)

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
03-10-2021, 22:09
takie tranzystory montuje się zazwyczaj ręcznie a to tani produkt jest.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
04-10-2021, 09:53
Oczywiście :)   No ale tani czy nie, ręcznie czy maszynowo to już mniejsza z tym.
       Jego słuchać to mniejsza przyjemność niż iść do kibla na ruskim dworcu kolejowym.
No powaga, tego się naprawdę nie spodziewałem.   W samochodzie mam kwadratowe radio Blaupunkta co to wsadzali na zapchaj dziurę i przebija tego hienda :)    o kilka klas- jak babcię kocham.
  Rotel- którego postawiłem natychmiast w miejsce tego wynalazka -też tani i ręcznie lutowany przez jakąś fryzjerkę po 15 min. szkoleniu wciąga go nawet odłączonym kablem.

  Ściągnąłem serwisówkę i w niej stoi jak wół na schemacie i w liście podzespołów że tam w stopniu mocy powinny być:

BDV 67 B  i  BDV 66 B

a są  BDT  65C  i  64C

   Czy to może być powodem jego super wokalnych zdolności?
Wie ktoś coś?

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
04-10-2021, 19:23
tranzystory końcowe jak nie są sporo gorsze od "oryginałów" to nie mają wpływu na brzmienie.
Nikt nie powiedział że tam mogli dać zamienniki jak zabrakło oryg.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
04-10-2021, 23:22
:)   No to ładnie
   Czyli trzeba rozważyć lot paraboliczny z balkonu albo popatrzeć gdzie drogowcy asfalt wałkują.
Nie będę mu wymieniał przodu skoro on tyłu wcale nie ma k....
No ja piernicze, nie mogę skapować po co taką kaszanę zrobili

Znaczy na odwrót miało być:  nie będę wymieniał tyłu skoro on przodu nie ma
    k.....   bez zmian
:)
  A może ma źle dobrany gradient nóżek ?
      Tak wyczytałem w audiofilskich poradach na necie.
Bo to dobrze dobrany gradient nóżek (nie pamiętam z czego one były zrobione)  wpływa na wibracje korzystnie i .......
ja p.........
:)
« Ostatnia zmiana: 05-10-2021, 00:47 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
05-10-2021, 08:02
W innym temacie na forum jest o foliach w kondensatorach, gładkie i porowate, sprawdź jakie masz bo może te gorsze ......... i bas wciągały....wyprostowały hahahahahahahahahaha

Bardzo dużo wzmacniaczy tanich, nowoczesnych nie gra, to normalka, podniecasz się nie potrzebnie, wystaw na portal, ludzie i tak sa głusi a po szczepionkach czyli zmianie genetycznej to już tylko słyszą jedynie słuszna stacja nadawczą .....hahahhahahahahahah

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
05-10-2021, 09:27
No patrz Pan, że ja o tym nie pomyślał !
   Na bank to muszą być te płaskie dranie ale ja wiem co zrobię !

     Wymoczę je w kwasie :)


  I ten gradient źle dobranych nóżek trza poprawić

hahahaahahah.......

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
05-10-2021, 18:38
No patrz Pan, że ja o tym nie pomyślał !
   Na bank to muszą być te płaskie dranie ale ja wiem co zrobię !

Może to by ożywiło basy....(Grundig EQT-210)-7 pasmowy:)))


pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
05-10-2021, 20:55
Uch tiii  !
  O tym też ja nie pomyślał  :(   Pacz Pan, człowiek w nieświadomości żyje i miał dotychczas wzmaki co to normalnie chodzą bez wspomagania.
    A do takiego inwalidy  jak ten - grounding-  to jak znalazł.  I dobrze że ma aż 7 kanałów.
         Bo tam wszystko trzeba poprawiać bo teraz jest na poziomie ground
:)

może by i co ożywiło. 
   Ale prędzej by wyszło zombie

Poza tym skapowałem właśnie po co oni zrobili tak ch............  wzmacniacz.  Żeby więcej kasy wydusić z jakiej sieroty co to kupiła
i słuchać nie daje rady.
 A już myślałem że tam same głuche albo nawiedzone robili.
 Wyszło że jednak faszyści :)
skubane nooo...
« Ostatnia zmiana: 05-10-2021, 21:07 wysłana przez pień »