Audiohobby.pl

Pionieer PD-S505

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
01-09-2021, 18:33
Dotarła paczka trochę duża.W środku właśnie ten odtwarzacz(PD-S505) który teraz będzie jako gramofon.Ma wiele wspólnego z gramofonem-płytę kładzie się jak w gramofonie,kręci też jak w gramofonie  ale trochę szybciej.Mam CDR- jak vinyle z wyglądu więc jest dobrze. Pierwsze uruchomienie-wczytuje szybko wszelakie płyty audio, nieważne  czy tłoczone, czy wypalane w komputerze.W środku całkiem dobrze wygląda ,podobno mało używany, bo z jakiegoś jak sprzedawca mówił gabinetu weterynarnego.
 Do niego jest działający pilot, ma wyjście cyfrowe.Zestaw pionkowy został powiększony,trzeba go trochę odczyścić(nie bardzo wiem czym), i nasmarować potencjometr od  głośności.Mechanizm lassera, nasmarowany, soczewka w miarę czysta. Stop- nic więcej nie robię.Teraz będę słuchał muzyki bo po to został zakupiony.Po podłączeniu
cyfrowym optyczny kablem Audio SPDIF Toslink do wieży jest super, tym bardziej że to pierwszy taki cyfrowy odsłuch dla mnie jednak.Jest teraz możliwość nagrywania płyt drogą cyfrową, ponieważ mam trochę trudną z pewnych wzg. stacjonarną nagrywarkę PDR-509- będę testował takie nagrywanie w  celach doświadczalnych.Idę posłuchać jak odtwarza płyty ,na słuchawki:)))

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
01-09-2021, 19:35
1. Odwrotne mechanizmy - najczęściej w nich odklejała się soczewka, osobiście kiedyś wklejałem takową do 505...
2. Dżwięk niezbyt dobrej klasy

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
01-09-2021, 19:51
1. Odwrotne mechanizmy - najczęściej w nich odklejała się soczewka, osobiście kiedyś wklejałem takową do 505...
2. Dżwięk niezbyt dobrej klasy
Czasami tak bywa, widziałem filmiki na YT o tym. Jak się odklei to będę się martwił.Na tamte czasy produkcyjne myślę że nie był taki zły. Są tacy co w nim zmieniają coś tam na inny i podobno inaczej gra. Ja się na tym nie znam więc nie będę nic tam zmieniał. Jak jest kiepska płyta CD-Audio to będzie i tak kiepsko  odtwarzał.Mam coś nowego i dobrze, ma grać jak najlepiej mino swojego wieku i nie psuć się. Ni jestem zwolennikiem doskonałości bo samo życie  jest niedoskonałe .Podobno doskonałość jest "na tamtym świecie".
Jak się ewentualnie odklei soczewka to już wiem kogo poprosić o odpłatne przyklejenie takowej soczewki:)))

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
01-09-2021, 21:14
Lata temu miałem ten CD. Ciągle ten egzemplarz gra u mojego kolegi bez konieczności robienia serwisu lub wymiany lasera.

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
01-09-2021, 23:08
No właśnie plusem Pioneera są żywotne lasery, niestety zamienników nie ma .......a co do dźwięku każdy ma inne postrzeganie

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
01-09-2021, 23:28
Lata temu miałem ten CD. Ciągle ten egzemplarz gra u mojego kolegi bez konieczności robienia serwisu lub wymiany lasera.
To jest dobra wiadomość:)))

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
01-09-2021, 23:57
No właśnie plusem Pioneera są żywotne lasery, niestety zamienników nie ma .......a co do dźwięku każdy ma inne postrzeganie
W tamtym roku kupiłem u chińczyka zamienniki pionierowskich laserów , jeden do PDM-602- został włożony i jak na razie śmiga,nic nie kręciłem w nim jak to czasami widać na  filmikach na YT.
Drugi jest do pds-505/605.- jakby co czeka...
Akurat laser to umiem wymienić, bo to sprawa podłączenia  tak mi się  zdaje....

qbuch

  • 4 / 448
  • Nowy użytkownik
26-01-2023, 13:53
Witam. Kupiłem niedawno PD-S507. Wyskakuje błąd U2, to raczej soczewka, bo nie czyta płyt, ale miałem tego świadomość. Nowej soczewki nie kupię, ale są dawcy. Czy oprócz PD-107, PD-207 z jakiegoś innego modelu pasuje? W tych przypadkach mozna wymienić z częścią mechanizmu, więc robota nietrudna, ale o egzemplarz z dobrą soczewką raczej ciężko. Według manuala siedzi tam PEA1335. PD-s505 jest na tych samych podzespołach co PD-S507?

chorazy3

  • 1479 / 1589
  • Ekspert
02-02-2024, 10:04
Przerabiałem błąd U2, próbowałem czyszczenia, smarowania, powtórnej kalibracji w tym desperackiej próby podniesienia mocy lasera i nic to nie dało, trzeba było laser wymienić. Ja akurat użyłem z PD-107 jako, że to najtańszy model. PD-207 to zdaje się to samo tylko z pilotem.

Wojciechu dlaczego ta PDR-509 jest trudna?
Pytam bo akurat mam model PDR-D50. (jp wersja PDR-609).
Paweł