Audiohobby.pl

ROTEL RD-960BX

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
25-09-2021, 22:21
Nad-owo i troszkę Tandberg-owo także jest ;)
Ogólnie jest dynamicznie, szeroko, przestrzenne i całkiem poprawnie. Jak na dwu-głowicówkę jest bardzo dobrze.
Jakieś video z muzyczką na pewno uczynię za jakiś czas.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
26-09-2021, 07:52
Dawaj :)
  Ciekawym okrutnie i przyznaję się że ja nie wiem jak to jest   Tandbergowo. 
Wiem jak to jest Rotelowo i Nadowo :)  w wersji wzmacniaczowo-płytowej tylko.  Jak  jest magnetycznie też nie bardzo.
   Bardzo magnetycznie?
:)
  A Tandberga to ja chyba ze dwa razy na oczy widział na bazarze.  Ale to było dawno i nieprawda poza tym byłem głupi i mnie nie interesowały magnetofony wtedy.  Dragona to nawet macałem ale kilka stów chcieli  (5 czy 6) za niego i stwierdziłem że coś na łeb im spadło jeżeli myślą że ktoś da tyle forsy za stary magnet.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
26-09-2021, 20:24
no widzisz  teraz dają prawie 100 stówek....

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
27-09-2021, 20:09
Poczyniłem małe video z "muzyczką". Ale nie wszystko poszło tak jak chciałem, mianowicie po podłączeniu aparatu do wyjść Rotel-a sygnał na wskaźnikach spadł o -18dB... szkoda. Aparat czasami tak blokuje sygnał (tylko na wskaźnikach, poziom wyjściowy jest poprawny), nie zawsze ale to się zdarzyło mi już parę razy. A nie chciałem nagrywać z wyjścia słuchawkowego bo niezbyt się da z tak dużego sygnały zbić do takiego który przyjmie mój aparat na wejściu audio. Wobec tego niestety wskaźniki są zaniżone o co najmniej -18dB względem nominalnego wysterowania. Trochę to smutne bo na wideo chciałem by było widać ich pracę. Ale w poprzednich filmach z tym magnetofonem jest pokazane jak pracują, bo nagrywałem telefonem... ok to tyle muzyczka poniżej:






« Ostatnia zmiana: 27-09-2021, 20:50 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
30-09-2021, 19:35
Super jest :)
   Dopiero teraz zobaczyłem filmy.
 Kurna- jak ja dawno nie słuchałem Alphaville- prawie zapomniałem że za pierwszą wypłatę w życiu kupiłem w Pewexie ich płytę Forever Young.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
16-10-2021, 15:40
No dobra -   chwalę się :)

  Przykręciłem nową wtyczkę :)
     Szkoda że nie czerwona-  wiadomo że najlepsze w tym kolorze,  ale białe też są OK



Zamontowałem tą wtyczkę do tego magnetofonu:



W końcu trochę powiększyłem tą małą rodzinkę. 
  Cholernie trudno dostać magnetofon Rotela.   Albo ja nie miałem szczęścia dotychczas, a to taka fajna firma.
Przynajmniej ja ją lubię.



No a co sam magnetofon sobą reprezentuje?
   Jak widać daleko jabłko od jabłoni nie pada, żadnych ozdóbek- świecących napisów jakiż to ja zajebisty sprzęt jestem.
Tylko jak to u Rotela
  włączysz to się przekonasz co oznacza szacunek dla nagrania.

Dzięki Wojciechu :)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
16-10-2021, 19:15
Robercie cieszy mnie to bardzo że Rotel "żyje i ma się dobrze". Oby służył jak najdłużej ku Twojemu zadowoleniu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5880
  • Ekspert
16-10-2021, 23:33
Rotele, NADy, Harmany etc., skromne decki bez drewnianych boczków i wypasionych wskaźników, kieszeni "w prądzie" i innych wodotrysków po prostu grają muzykę za niewielkie pieniądze w sposób zawstydzający znacznie droższe konstrukcje. Pamiętam jakie wrażenie wywarł  na mnie RD-965BX.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
17-10-2021, 01:18
po prostu grają muzykę za niewielkie pieniądze w sposób zawstydzający znacznie droższe konstrukcje.
To powinno być motto tych firm :)
Swoją drogą te magnetofony mają to coś w sobie. Chce się ich słuchać.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2021, 01:25 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
17-10-2021, 10:35
    On jest dokładnie taki jak spodziewałem się po Rotelu.
Powierzchowność jak widać- szału nie ma ale bardzo przyzwoicie.    W środku iście rotelowo :)   Płyta  ładna, porządna i obsadzona zupełnie zwykłymi elementami.   Tam gdzie muszą być dobre to są takie, ale pozostałe to też żadne zmiotki z podłogi.
  No i duża :)   To jest chyba kluczowe w tej firmie.  Nie ma ścisku- nie ma interferancji i wszystko przebiega tak jak gramotny inżynier obmyślił.  Cudów nie będzie tylko >  przyzwoitość w ich miejsce.
 (taka urzekająca przyzwoitość :)  )

 W pierwszych akapitach jego instrukcji pisze:

We believe that the music recorded and played back by the RD 960BX will be a source of enjoyment to you for many years to come.

    Oni wierzyli a teraz można wiarę potwierdzić :)
      To że produkt do tej pory wygląda praktycznie jak nowy to już o czymś świadczy.   Żaden element mu nie zgnił :)
ps.   chyba szarpnę się i kupię jakiegoś Harmana.   Mam na myśli wzmacniacz-  nie dla tego Rotela bo on już ma fajny ale dla innego
przyzwoitego magnetofonu ...
  (proszę mi dzisiaj na ebayu nie wchodzić w drogę na aukcjach gdzie jest Viksi :)  albo jakiś PM-xxx )
 
« Ostatnia zmiana: 17-10-2021, 10:50 wysłana przez pień »

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
17-10-2021, 14:31
Update :)
   Z tymi cholernymi BASF chromowymi też sobie radzi w nagrywaniu :)

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
13-11-2021, 11:02