Audiohobby.pl

Magnetofon z Bluetoohtem

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
26-05-2021, 16:56
Podłączyłem nadajnik/odbiornik bluetooht z magnetofonem potem mini wieżą.Wszystko działa- nie było problemów z połączeniem.
Nadajnik/odbiornik to model  AUDIOCORE AC820
https://centrumelektroniki.pl/Adapter_bluetooth_2_w_1_transmiter_odbiornik_Audiocore_AC820_AptX_chipset_CSR_BC8670,p174335.html
MIni-wieża  to Pianocraft YAMAHA CRX-B370D
Słuchawki nauszne - ISY IBH-2100-BK
Dżwięk prawie taki sam jeśli chodzi o połączenie z magnetofonem(Pionieer CTS420)-tym razem brak regulacji głośności w magnetofonie jest na plus, mogę ściszyć w bluetoohtcie lub w  słuchawkach.Z mini-wieżą też jest dobre  audio.
Jestem zadowolony teraz już ani żona i pies nie będą mówić że za głośno czasami słucham muzyki:)))
Taką teraz mam nowocześność:)))

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
26-05-2021, 17:06
no i  ja cie w  tej chwili zbanowalem
😄😄😄😄

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
26-05-2021, 17:24
no i  ja cie w  tej chwili zbanowalem
😄😄😄😄
No nie, dlatego że  eksperymentuje z takim urządzeniem?
 Proszę o uzasadnienie tutaj Twojej decyzji.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2021, 17:28 wysłana przez Wojciech7 »

PhantomLord

  • 420 / 2242
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2021, 21:51
Nie no Wojtek, nie śmiem krytykować decyzji, bo to wybór indywidualny każdego...ale bluetooth...no cóż. Ja też używam - w samochodzie i w zasadzie jestem zadowolony, dzięki APT-X jakoś to nawet da się słuchać w szumie wiatru i silnika. Z tego co poczytałem to Twój nadajnik APT-X obsługuje, pytanie jak słuchawki.

Tak jak pisałem, kwestia indywidualna, ale jak dla mnie to przesyłanie dźwięku przez bluetooth bez obsługi APT-X, LDAC czy podobnych kodeków nadaje się wyłącznie do rozmowy telefonicznej. Z tymi kodekami to już od biedy muzykę się da przesłać - właśnie w samochodzie czy innym relatywnie głośnym otoczeniu.

Szkoda trochę zapisu analogowego, który jest potem przekształcany na cyfrowy, mocno (naprawdę mocno) kompresowany, przesyłany do słuchawek, gdzie znów jest przekształcany z cyfrowego na analogowy i trafia do naszych "uchów".
Dlatego ja bym się skłaniał nawet za długim kablem do słuchawek :D. Mniej wygodne, to na pewno, ale jakość dźwięku z pewnością będzie na plus (no chyba, że ten kabel musiałby mieć 20 m długości :P).
Tylko to oczywiście ja :), jeśli w Twoim zastosowaniu takie rozwiązanie się sprawdza to plus za wykombinowanie sposobu i miłego słuchania :).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
26-05-2021, 22:47
Nie no Wojtek, nie śmiem krytykować decyzji, bo to wybór indywidualny każdego...ale bluetooth...no cóż. Ja też używam - w samochodzie i w zasadzie jestem zadowolony, dzięki APT-X jakoś to nawet da się słuchać w szumie wiatru i silnika. Z tego co poczytałem to Twój nadajnik APT-X obsługuje, pytanie jak słuchawki.

Tak jak pisałem, kwestia indywidualna, ale jak dla mnie to przesyłanie dźwięku przez bluetooth bez obsługi APT-X, LDAC czy podobnych kodeków nadaje się wyłącznie do rozmowy telefonicznej. Z tymi kodekami to już od biedy muzykę się da przesłać - właśnie w samochodzie czy innym relatywnie głośnym otoczeniu.

Szkoda trochę zapisu analogowego, który jest potem przekształcany na cyfrowy, mocno (naprawdę mocno) kompresowany, przesyłany do słuchawek, gdzie znów jest przekształcany z cyfrowego na analogowy i trafia do naszych "uchów".
Dlatego ja bym się skłaniał nawet za długim kablem do słuchawek :D. Mniej wygodne, to na pewno, ale jakość dźwięku z pewnością będzie na plus (no chyba, że ten kabel musiałby mieć 20 m długości :P).
Tylko to oczywiście ja :), jeśli w Twoim zastosowaniu takie rozwiązanie się sprawdza to plus za wykombinowanie sposobu i miłego słuchania :).
Nie używam w  samochodzie tylko w  pokoju w  domu, to co innego jednak.Zgadza się każda  zamiana z  cyfrowego na analogowy i odwrotnie  to jakaś tam utrata jakości-ale podchodząc  do tego tak to po co magnetofon kasetowy przecież on najlepiej  nagrywa tylko analogowo ? To co tutaj zaprezentowałem to moje kolejne testowanie, przygoda z  czymś nowym dla mnie. Mam słuchawki z 5m przewodem na którym jest regulacja głośności-dobrze rzecz ale  ten ogon...Wszystko się szybko połączyło słuchawki-radio/magnetofon/komputer blaszak też dał radę:))) Nie  słyszę jakiego drastycznego spadku jakości dzwięku braku basów/wysokich-pewno może są takie.Bluetooht  ma  zaletę transmisja radiowa w mikrofalach z niewielka mocą.Chyba taka jest idea powstania tego urządzenia.Kupiłem średni model tak myślę jeśli chodzi o jego możwości i to  wystarcza mi dla moich nie-audiofilskich uszu jednak.Teraz  z innego podwórka-w  amatorskim krótkofalarstwie można na  falach krótkich używać modulacji częstotliwości(FM) lub typu modulacja amplitudą z  wytłumioną jedną wstęgą(SSB)- z FM mamy super audio ale  zasięg ograniczony i mniejszą mocą - natomiast w SSB zasięg jest daleki ale pasmo akustyczne już bardzo ograniczone(2400-2600KHz) co dla audifiola byłaby to już masakra.Po co to pisze -zależy co chcę osiągną, mam wybór.Nikogo nie przekonuje  do bluetootha,mamy  wybór, możemy eksperymentować, podzielić się swoimi subiektywnymi  wrażeniami.A jak ktoś będzie chciał kupić i się zastanawiał czy też tak można-ma informacje prawdziwą , sprawdzoną eksperymentalnie a nie z internetu od sfrustrowanych teoretyków melomanów. Na tym kończę moje kolejne pisemne wypociny tutaj.Dziękuję że odpisałeś. Pozdrawiam , chodz to nie  forum krótkofalarskie na koniec pozdrawiam tak- 73!-QRT-:)))

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
27-05-2021, 08:02
przeciez byly usmiechy
ty eksperymentujesz i sie bawisz i wsio   oksorry ze tek to wyszlo..
mnie nie interesuje w magnetofoniarstwie  blue,,,,,noch chyba ze  jak za duzo wypije czegos  to tez jade bezprzewodowow w WC  :-)
ZART  ok

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
27-05-2021, 08:04
przeciez byly usmiechy
ty eksperymentujesz i sie bawisz i wsio   oksorry ze tek to wyszlo..
mnie nie interesuje w magnetofoniarstwie  blue,,,,,noch chyba ze  jak za duzo wypije czegos  to tez jade bezprzewodowow w WC  :-)
ZART  ok
Fajnie pozdrawiam:))))

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
27-05-2021, 08:20
no i  ja cie w  tej chwili zbanowalem
😄😄😄😄

Banuj, nie obawiaj się popieram...... to profanacja ........ja mu o płytach analogowych, a on z tym.....przy odpowiedniej dawce alkoholu jakość nie ma znaczenia.....heheheheh

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
27-05-2021, 09:56
Można używać bluetooth'a tylko pod warunkiem wymiany podświetlenia kasety na niebieskie.
Inaczej zachodzi niekompatybilność ;-)

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
27-05-2021, 10:04
cos  na dobry humor



Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
01-06-2021, 17:55
cos  na dobry humor
Bardzo fajny rysunek:)))