Audiohobby.pl

Zakup magnetofonu szpulowego.

Jarek72

  • 2 / 1103
  • Nowy użytkownik
21-03-2021, 16:54
Witam chcę kupić szpulaka mam na oku revox b77 za 4500 z taśmami i babami czy to jest dobra inwestycja poproszę o poradę

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
21-03-2021, 21:51
Witam chcę kupić szpulaka mam na oku revox b77 za 4500 z taśmami i babami czy to jest dobra inwestycja poproszę o poradę
Jeden wpis o "tej samej treści" zdecydowanie wystarczy ;)



Zakup w obecnych czasach szpulaka to poważna decyzja. Czy były brane pod uwagę inne modele? Czy akurat ten (B77) mieści się w zaplanowanym budżecie? I jak rozumieć słowo "inwestycja", zakupić tylko po to by potem sprzedać z zyskiem? Jeśli tak to nie to forum... Jeśli zaś to chęć wejścia w szpulowy świat, to przydało by się więcej szczegółów ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Jarek72

  • 2 / 1103
  • Nowy użytkownik
22-03-2021, 09:28
Witam ten szpulak tylko dla mnie do własnego użytku nie wiem na co mam się zdecydować i nie mam pojęcia czy warto czy coś inego

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
23-03-2021, 20:44
W obecnym czasie ciężko polecić jakiśkolwiek magnetofon szpulowy z prostego powodu jakim jest brak autoryzowanych serwisów tych maszyn. I wobec tego faktu można tylko polecić taki który jest po serwisie wykonanym przez osobę znająca się na rzeczy. Co zawęża pole manewru do dość drogich urządzeń. Zakup "szpulaka" z drugiej reki w niewiadomym stanie jest obarczony wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi czyli wykonanie serwisu w nieodległym czasie itp. Koszty zakupu każdego magnetofonu szpulowego są obecnie irracjonalne. Jakieś widełki cenowe... by się przydały w których możemy się zmieścić. To na początek.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MAG

  • 2393 / 5852
  • Ekspert
23-03-2021, 22:06
Witam chcę kupić szpulaka mam na oku revox b77 za 4500 z taśmami i babami czy to jest dobra inwestycja poproszę o poradę

Napisz jeszcze do czego chciałbyś wykorzystać ten magnetofon, kupno to jedna decyzja potem tak jak już Wojtek napisał trzeba o maszynę dbać. Serwis z mojego doświadczenia nie jest konieczny dla każdej maszyny którą się kupi, poprzedni właściciele też dbał o urządzenie więc zawsze najważniejsze to dobry wywiad, aby potem nie było niespodzianek.
Co do ceny nie komentuję bo każdy zapłaci tyle ile uważa że magnetofon jest wart.
Napisz coś więcej.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2021, 22:08 wysłana przez MAG »