Audiohobby.pl

Teac R-515

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
03-03-2021, 23:02
To prosty i nieskomplikowany magnetofon "Made in Japan"
Posiada głowice obracaną - revers.
Mój egzemplarz mało co przeszedł kaset, można powiedzieć że prawie nic, lekkie ślady na rolkach , głowica jak lusterko.
W środku czysto i schludnie, niewiele elementów bo i model też nie za wysoki.
Ma parę funkcji ciekawych jak np zaznaczanie fragmentu nagrania na taśmie, licznik zwykły i czasowy, i ładny zgrabny wyświetlacz.
Jeśli chodzi o nagrania i odtwarzane..... tutaj nie byłem zaskoczony.
Magnetofon nagrywa i odtwarza materiał całkiem naturalnie, przy odpowiednim ustawieniu Bias kopia jest mało różniąca się od oryginału.
Magnetofon nie dodaje od siebie nic, nie podbija basu ani wysokich.
Dire Straits kopia z cd Marantza zabrzmiała "tak samo", oczywiście zapominając że to magnetofon i ma ograniczenia w dynamice, itd
Miałem kiedyś kopiarkę z serii 9xx i też o niej miałem dobre zdanie.
I nie jest to płaskawe brzmienie Technicsa, czy kolorkowane Sony, tylko po prostu "naturalne".
Mnie się słucha nagrań z niego całkiem przyjemnie, tak samo dotyczy to nagrań z innych decków, nie drażni i nie denerwuje.
Ale jest to sprzęt z grupy popularnej i tak też zostanie.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2021, 23:05 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
03-03-2021, 23:05
Dalej ....... został mi przewód sieciowy do wymiany, jak widać izolacja zew. pękła i trzeba odpowiednio zabezpieczyć.
No i rodowity Japończyk!

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
04-03-2021, 08:43
Tak mnie zastanawia to, z jakimi modelami 515-tka wspódzieli płytę główną. I co powinno być w pustych miejscach po elementach, bo wygląda to na wersję trzy glowicową (miejace na drugi układ Dolby itp.).
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
04-03-2021, 09:29
teac ...kurcze  ja  je omijam ,,,,,moez nieslusznie ,,
mam tu jakies ale  niestety az wstyd wyjac    i posluchac  bo sa  inne lepsze grajki w danym  cenowym segmencie
po prostu nie lubie  teac ,ow ...
moze jakis wysoki i stary  model bo do mnie przemowil   
walnal w leb ,,,ale na razie   hm 
patrze tylko 




gratulacje ozywienia

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
04-03-2021, 09:52
Już Ci Nano mówiłem, żeby coś powiedzieć to trzeba nagrać kasetę na kaseciaku i na nim odtwarzać, odtwarzanie kaset obcych nie daje miarodajnego porównania.
Np Denon 700 i 800 tki  tą samą kasetę nagraną na innym decku odtworzyły dodając "ciepła" i mogłoby się wydawać że jest lepiej, nie, one dodały coś od siebie, czy to dobrze czy nie każdy ma swoje pojęcie.
Ten model poprawny jest, ale to popularny deck do codziennego użytku, szału typu "auuuu" nie ma.
A płyta główna....pewnie w pewnym zakresie jest uniwersalna.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2021, 10:06 wysłana przez Hammer »

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
04-03-2021, 13:53
no przypominam sobie

"Już Ci Nano mówiłem, żeby coś powiedzieć to trzeba nagrać kasetę na kaseciaku"

:-)
..

ale ja odpowiedzielm  ze mam inne podejscie  nieprawdaz  he he he he he he

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
04-03-2021, 18:59
Tak, i będę Ci to powtarzał wielokrotnie, tak samo jak mówisz ogólnie np o Teacu a nie słuchałeś tego konkretnie modelu, więc jaka to opinia? ech chłopie.... poświęć trochę czasu na takie testy, bo kaset Ci nie brakuje......

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-03-2021, 08:54
moze masz racje
zaszufladkowalem  te roczniki teac - ow     i  koniec
na razie ale   zmienie sie  nie zmienie

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
05-03-2021, 19:01
moze masz racje
zaszufladkowalem  te roczniki teac - ow     i  koniec
na razie ale   zmienie sie  nie zmienie

Możesz sie nie zmieniać, tylko że nie zmieniając się nie rozwijasz się, a czas i świat zapier......a.
Nano, chcesz posłuchać fajnego basu  to weź słuchawki od Xboxa, mają ten bas tak niski czasem że w brzuchu burczy z wrażenia......
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1426016-REG/microsoft_s4v_00012_xbox_one_stereo_headset.html