Audiohobby.pl

Audio z Windowsa czy Linuksa?

rockboys

  • 141 / 1668
  • Aktywny użytkownik
04-12-2020, 22:47
Witam serdecznie,mam pytanko, jeżeli ktoś słucha czasem muzykę przez komputer - jaki system polecacie Windows czy Linuksa? ponieważ wydaje mi się że z linuksa jakoś cienkie to audio?
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
05-12-2020, 01:48
hahahaha, nic bym nie dodal :-))))


PS. jesli malina to linux(mam ale nie pamietam :-)))) to niestety jedzie z windowsem aż żal.

pytanie czy to nie kwestia mniej rozbudowanych "opcji współistniejących" ?

W kazdym razie malina vs audiofilska winda w systemie z zegarami/bajerami w cenie dla endusera 4Keuro podczas prestizowycej imprezy, wiec zartow nie było, niech wygra lepszy, bez 2 zdań dla maliny.

Moze dlatego, ze polizałem procka, na szczescie ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
05-12-2020, 13:53
Oczywiście, że Windows. No chyba, że ktoś siedzi w Linuksie po uszy, a w Windę musiałby inwestować od zera. Tyle że, jak już masz lapka przystosowanego do zadań biurowych, to nie musisz.

Z playerów bierzesz foobar2000 i konfigurujesz tak.

Windows 10 wraz z przydatkami konfigurujesz tak.

@Zmelmag, fakt znany. Wydmuszki za grubą kasę to... wydmuszki. Przeciętny laptop ma aż za nadto zasobów hardware, żeby wycisnąć ostatnie poty z audio. Trzeba tylko zrobić porządek z tym, co w systemie przeszkadza. Oczywiście gros firm będzie do tego celu oferowała amulety instalowane wewnątrz i na zewnątrz, rozwiązując problem w stopniu zachęcającym klienta do kolejnej wizyty w sklepie z "pamiątkami".

Za mój "transport plików z funkcją streamera i odtwarzacza wideo" dałem 2150 zł z VAT 6 lat temu. Nadaje się też do robienia paru innych rzeczy. Jego zalety to posiadanie tego co potrzeba i nieposiadanie tego, czego ja (ani audio) nie potrzebuję, czyli np. osobnego GPU.
« Ostatnia zmiana: 05-12-2020, 14:02 wysłana przez majkel »

rockboys

  • 141 / 1668
  • Aktywny użytkownik
06-12-2020, 01:29
Nie rozumiem , tu nie chodzi  o to czy  windows 10 czy XP , czy linuks Debian czy Ubuntu , oraz nie chodzi o laptopa, tylko zwykły stacjonarny blaszak , od  czasu do  czasu posłuchać  muzyki z  radia czy  z  pena jakieś flac  , co lepsze ? jaki  system ?  mam podłączone  pod wieżę  Sony i  tak się pytam .
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
08-12-2020, 14:39
od  czasu do  czasu posłuchać  muzyki z  radia czy  z  pena jakieś flac  , co lepsze ?
Jak tylko do tego to lepsze jest to co już masz i potrafisz obsłużyć.
Na liniuxie w teori nad dźwiękiem jest większa kontrola i łatwiej zmusić do działania różne programy które o sobie nic nie wiedzą. Na dedykowany box do audio wybrał bym linuxa, na słuchanie okazyjne to na czym aktualnie pracuję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

rockboys

  • 141 / 1668
  • Aktywny użytkownik
09-12-2020, 23:13
Rozumiem,tylko porównałem najnowszy Ubuntu oraz stary XP , i wydaje mi się że lepsze audio mam z  XP  bardziej  "twarde" i  to lubię , z  linuksa - bardziej "miękkie" - to zależy  jeszcze od tego czy słucha się muzy z radia czy z mp3 lub flac .
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
10-12-2020, 11:54
Nie ma ogólnej zasady, z linuxa może być i kiepsko i dobrze. Wszystko zależy od konfiguracji. O optymalizacji pod kątem źwięku pewnie dało by się książkę napisać.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES