Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

AUDIOTONE

  • 9799 / 6012
  • Moderator Globalny
28-09-2024, 12:44
Wklejałem już tą aukcję z 2-3 lata temu... wtedy za ową "szuflandię" gość życzył sobie ponad 460 Euro.... jest to w tym wątku.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4818 / 2472
  • Ekspert
28-09-2024, 13:14
nic nie pisze o recapie, a na bank szuflady mają do zmiany capy do wymiany.
Na dodatek w nich są fatalne płytki drukowane, druk odłazi jak sie podgrzeje czasem ze starości, zazwyczaj więcej strachu niż roboty.....

Tak se popatrzyłem to mają jeszcze takiego storczyka......

https://www.ebay.pl/itm/235737050070?itmmeta=01J8W5J4ZP828VSS3C7F604R4Z&hash=item36e305ebd6:g:rmMAAOSwPCJh8Pfy

Nasz kolega forumowy wzbogacił się dwukrotnie ......hehehehe jakby tak wycenił wg tego, za to ładnego suwa można kupić , przynajmniej ma koła i się porusza.....
« Ostatnia zmiana: 28-09-2024, 13:21 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9799 / 6012
  • Moderator Globalny
30-09-2024, 20:17
Oj cena będzie zaporowa ;-(

https://item.fril.jp/8b596f4ceabdf986ddf5ebf718c27483

Już jest nie mało...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RetroTape

  • 617 / 983
  • Ekspert
30-09-2024, 21:08
Nie widziałem nigdy tej kasety, pewnie wyłącznie rynek japoński, są wersje T1 (typ I) i T2 (typ II). Z tego co rozumiem można sobie było ustawić tym przełącznikiem moment w którym wyłącza się kaseta. Czyli jak mieliśmy powiedzmy 55 minut nagrań na dwóch stronach, to mając 70-tką robiliśmy sobie taką 56 i nie trzeba było słuchać ciszy na końcu każdej strony. Pomysł fajny, ale pewnie zbyt skomplikowany system sprawił, że się nie upowszechnił.

AUDIOTONE

  • 9799 / 6012
  • Moderator Globalny
30-09-2024, 22:45
Tak to bardzo rzadkie kasety. Tak jak T1 i T2 są nie do zdobycia. Już parę ładnych latek ich szukam... Kiedyś o nich pisałem jako o ciekawostce w temacie ogólnym o kasetach. Musiało wyjść ich bardzo mało na rynek. Owszem tylko w Japonii były dostępne. No cóż, jak się przyjrzałem to okazuje się ceną bez negocjacji. Czyli "kup teraz". Ta oferta już dość długo wisi na Rakuten-ie. Raczej chętnych brak, bo cena "lekko odstrasza" ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RetroTape

  • 617 / 983
  • Ekspert
01-10-2024, 21:59
55k jenów po dzisiejszym kursie daje jakieś 1485 zł. Cena zaporowa, no i są to kasety z rocznika 1995, które jakoś nie miały już tego klimatu co w latach 80'tych. Ten mechanizm niewiele zmienia. Nie wiem kto miałby dać taką cenę, choć tak jak patrzę na nasze portale sprzedażowe, to podobna kwota za kasetę nie jest wcale rzadkością. Tylko, że nikt raczej tego nie kupuje.

Tede

  • 92 / 586
  • Użytkownik
01-10-2024, 22:30
55k jenów po dzisiejszym kursie daje jakieś 1485 zł. Cena zaporowa, no i są to kasety z rocznika 1995, które jakoś nie miały już tego klimatu co w latach 80'tych. Ten mechanizm niewiele zmienia. Nie wiem kto miałby dać taką cenę, choć tak jak patrzę na nasze portale sprzedażowe, to podobna kwota za kasetę nie jest wcale rzadkością. Tylko, że nikt raczej tego nie kupuje.

Do tego by doszła droga wysyłka kurierem , przy takiej kwocie prawdopodobnie opcja listem nie będzie dostępna po transporcie na miejsce dodatkowo cło, vat i koszt obsługi celnej.Niektóre firmy mają ceny z kosmosu i przelicznik z nie wiadomo jakiego kursu.

chorazy3

  • 1633 / 1776
  • Ekspert
02-10-2024, 06:46
Cła z Jp nie ma ale podatek 23% będzie naliczony.
Wysyłka kasety (czy malego odtwarzacza przenośnego) to nie jest zwykle jakiś duży koszt o ile firma uczciwa, wyjdzie jakieś 1000 jpy.
Paweł

Tede

  • 92 / 586
  • Użytkownik
02-10-2024, 22:52
Cła z Jp nie ma ale podatek 23% będzie naliczony.
Wysyłka kasety (czy malego odtwarzacza przenośnego) to nie jest zwykle jakiś duży koszt o ile firma uczciwa, wyjdzie jakieś 1000 jpy.

Dziesiątki rzeczy z Jp kupiłem dla znajomych jak i część dla siebie.Małe rzeczy ale w niewielkiej kwocie to trafi się że wysyłka tania a na poczcie do zapłaty z 30zł (w tym 8.5zł za wysyłkę z celnego).Ale z przedmiotami powyżej 1000zł zawsze doliczyli Cło ale to kilka procent dodatkowo do vat.I przez kilka lat nie trafiło mi się by ktoś dał tanią wysyłkę na przedmiot o dużej wartości.Mówię o używkach bo z nowymi to nie wiem.Raz coś potrzebowałem to zapłaciłem 40zł plus ponad 300zł za wysyłkę bo był tylko kurier do wyboru i plus dodatkowe koszty po dostarczeniu.Najtańszy zakup to książki z wysyłką ok 30zł plus około 20zł przy odbiorze.Przed rokiem 2021 to nie było opłat vat a płaciło się go razem z cłem od kwoty 150euro.Kiedyś można było coś taniego wyrwać na przykładzie jednego modelu walkmana z 5 lat temu koszt 10000yen a w tej chwili za ten sam model od ok 40000yen plus te wszystkie opłaty w PL.Z roku na rok elektronika się starzeje więc sprzęt to nie ten co było lata temu, z zakupów audio praktycznie zrezygnowałem.

chorazy3

  • 1633 / 1776
  • Ekspert
03-10-2024, 08:40
Gorzej jak się chce kupić magnetofon albo inny duży klocek. Wtedy wysyłka wychodzi nawet 400-500zł.
A do tego koszty importu liczą od sumy ceny przedmiotu i kosztów wysyłki. Absurd.
Natomiast rynek JP jest ciekawy. Duży wybór sprzętu, często niedostępnego w EU. Do tego najczęściej sprzęty w dobrym stanie, niegrzebane lub nawet dziewicze. Raczej się można zaskoczyć na plus niż na minus, sprzęt działa mimo, że sprzedawany jako niesprawny.
Ceny faktycznie urosły ostatnio ale dalej najczęściej wychodzi taniej niż kupować w EU. Przynajmniej jeżeli idzie o wyższe modele magnetofonów.

Natomiast z tego co wiem jest podpisane w 2019 r. Porozumienie o wolnym handlu Unia Europejska–Japonia, które zniosło cło na niemal wszystkie produkty.
Zresztą cło to pikuś w porównaniu w podatkiem, na elektronikę zwykle 3% w porównaniu z 23% podatku.
« Ostatnia zmiana: 03-10-2024, 08:52 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

SAnd

  • 53 / 535
  • Użytkownik
06-10-2024, 18:23
Hmmm.... droższe niż niejeden ES i Akai GX, prawie Nakamichi :D
Opis z Marketplace:
Cytuj
Model LASONIC TRC-931-- made in Taiwam- II GENERACJA.
Jest jednym z NAJLEPSZYCH w historii boomboxów.

Możliwość słuchania każdej muzyki Mp3 / flac / Można podłączyć każdy odtwarzacz muzyki , podłączyć każdy telefon!!! W zestawie gratis moduł Wi-Fi / bluetooth!

Korektor oczywiście działa i wyświetlacz diód korektora też działa według muzyki!!

Super jakość z 8-calowymi głośnikami niskotonowymi i 1-calowym Twitterem, ten boombox brzmi super.

Dla kolekcjonera i nie tylko działa przesyłając muzykę czy radio przez bluetooth z np telefonu czy tabletu.

Zdjęcia autentyczne!

Wszystko oryginał! Radio, nie wiem czy przestrojone. Potencjometr lekko, powtarzam lekko momentami cicho zatrzeszczy, jak już głośniej gra nie słychać w ogóle Potencjometra. Stan jak na zdjęciach.
Dla zainteresowanych wyślę filmik jak sprzed działa przez bluetooth...

Podłączyłem przewodem czincz nadajnik bluetooth, dzięki temu można w tym potężnym magnetofonie słuchać mp3, radia, każdą ulubioną muzykę. HIT!

Wyceniany na 5 200 zł!!! Nowy...

Możliwość włożenia baterii 10 x R20 i można sprzęt zabrać w podróż, nad wodę czy towarzyskie ognisko ;).

Cena do minimalnej negocjacji.

Dowiozę na terenie Warszawy za 15zł. Raczej nie chcę wysyłać, nie odpowiadam za Uszkodzenia

1. generacja wprowadzona w 1985/1986,
2. generacja w 1995 (retro 1),
3. generacja w 2008 (i-931)
-Głośniki niskotonowe 2 x 8", głośniki wysokotonowe 2 x 2".
-dwa magnetofony kasetowe z funkcją automatycznego cofania/zatrzymywania
wbudowany mikrofon pojemnościowy
licznik taśm
-Wskaźniki LED VU i mocy wyjściowej
-5-pasmowy korektor
,kontrola równowagi
-mikrofon regulacja głośności miksu
-przycisk głośności
-przełącznik rytmu
-selektor taśm
-dwie anteny teleskopowe
-Wejście gramofonowe RCA,
-wejście liniowe, wyjście liniowe,
-wejście mikrofonowe
-gniazdo słuchawkowe
,Pobór mocy sieci 48 W
-Wyprodukowane w Tajwanie
-działa na bateriach 10x R20

Druga wersja retro z lat 90. ma gniazdo słuchawkowe nad lewym 8-calowym głośnikiem. ! Sprzęt zachowany w świetnym stanie!

Marka: Lasonic
Model: TRC-931
Funkcje: podwójny magnetofon kasetowy, gniazdo słuchawkowe, tuner radiowy
MPN: TRC-931
Magnetofon: dwukasetowy - 2 kasety
Typ tunera: tuner analogowy
Liczba głośników: 2 + wysokotonowe.
SZCZEGÓŁY
Głębokość: 7 cali. Szerokość: 25 cali Wysokość: 14,5 cala.
Waga: ok. 9kg.

Hammer

  • 4818 / 2472
  • Ekspert
07-10-2024, 08:05
Ale brakuje mu ejakulatora cząstek stałych i pompy ciepła...

Tede

  • 92 / 586
  • Użytkownik
14-10-2024, 23:23
Gorzej jak się chce kupić magnetofon albo inny duży klocek. Wtedy wysyłka wychodzi nawet 400-500zł.
A do tego koszty importu liczą od sumy ceny przedmiotu i kosztów wysyłki. Absurd.
Natomiast rynek JP jest ciekawy. Duży wybór sprzętu, często niedostępnego w EU. Do tego najczęściej sprzęty w dobrym stanie, niegrzebane lub nawet dziewicze. Raczej się można zaskoczyć na plus niż na minus, sprzęt działa mimo, że sprzedawany jako niesprawny.
Ceny faktycznie urosły ostatnio ale dalej najczęściej wychodzi taniej niż kupować w EU. Przynajmniej jeżeli idzie o wyższe modele magnetofonów.

Natomiast z tego co wiem jest podpisane w 2019 r. Porozumienie o wolnym handlu Unia Europejska–Japonia, które zniosło cło na niemal wszystkie produkty.
Zresztą cło to pikuś w porównaniu w podatkiem, na elektronikę zwykle 3% w porównaniu z 23% podatku.

Zaryzykowałem i w ciemno kupiłem za kilka dyszek magnetofon w stanie nie znanym dla znajomego bo mu się mój spodobał.Najtańsza wysyłka ekonomiczna wyszła prawie 300zł.A do tego dojdzie za 2-3 miesiące jeszcze vat od całej kwoty.Plus pasek i ma nadzieje że na tym się skończy bo wizualnie w ładnym stanie.Kilka lat temu za inny magnetofon zapłaciłem 18zł , razem wyszło z 300zł , plus taki że był sprawny nawet z wymienionym paskiem.

chorazy3

  • 1633 / 1776
  • Ekspert
15-10-2024, 08:41
Faktycznie dziwnie się płaci tyle kasy za wysyłkę ale za to przynajmniej sprzęt był tani.
Paweł