Audiohobby.pl

Asus Xonar Essence ST prośba o opinię

mozuk

  • 3 / 1414
  • Nowy użytkownik
13-06-2020, 01:10
Witam. Za kilka dni stanę się(mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem w/w karty. Kupiłem ją trochę w ciemno, jak to dziecko internetu :) Do tej pory całkiem nieźle służył mi Audiotrak HD2 Adwance DE, jednak dokonał żywota i postanowiłem spróbować czegoś nowego. Asus w opiniach wypadł nieźle więc postanowiłem zakupić i czeka mnie kontakt z nieznanym. Chciałem zapytać jakie doświadczenia macie z tą kartą i czy ktoś eksperymentował z wymianą opampów. Nie wiem co prawda jak spiszą się fabryczne ale to pytanie "na zapas". Do tej pory słuchałem na Audiotrak HD2 Adwance DE połączonym przez TOSLINK z DAC DIIO D03K i wzmacniaczem Yamaha AX-540.Do tego kolumny (i tu słyszę salwy śmiechu) Altus 200+ subwoofer Koda SW 580 v.2. Muzyka to głównie progresiv metal czyli sporo instrumentów, które w jak największej mierze chciałbym słyszeć. Czy ten asus z całym moim badziewiem ma szanse pokazać swoje walory?. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Corvus5

  • 2596 / 5353
  • Ekspert
13-06-2020, 09:45
Myślę, że ST nie ma racji bytu już, bo korzysta ze złącza PCI, a każdy współczesny komputer go nie ma :(

mozuk

  • 3 / 1414
  • Nowy użytkownik
« Ostatnia zmiana: 13-06-2020, 15:29 wysłana przez mozuk »

mozuk

  • 3 / 1414
  • Nowy użytkownik
20-06-2020, 00:04
Pierwsze testy za mną. Karta ogólnie spisuje się dobrze ale brzmienie w porównaniu do Audiotraka niestety bardziej syntetyczne.Większa konfigurowalność ale wydaje mi się że do muzyki z prawdziwych instrumentów lepszy był Audiotrak. Asus na pewno zadowoli wszystkich, którzy słuchają muzyki tworzonej na instrumentach elektronicznych, komputerach itp.

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
12-08-2020, 00:23
A ja się włąśnie zasadziłem na inną staroć, DX'a. Potrzebuję czegoś lowprofile a ten jakoś lepiej wygląda na pomiarach od nowych kurdupli. Szkoda tylko że nie ma róznych daców na wszystkich kanałach.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES