Audiohobby.pl

Stare telewizory z "duszą".

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 15:22
Tutaj kinol już na stole, przygotowany do przeszczepu, a i sporo części do Heliosa mi zostało jakby się kiedyś trafił ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 15:25
I tu już zapeklowany do Neptuna :) Niestety nie mam więcej fotek :(
Kineskop okazał się być w bardzo dobrej kondycji, na foto wstępnie ustawiona geometria obrazu, później jeszcze trochę go "dopieściłem".
Już dawno przywieziony do domu, od kilku miesięcy oglądam na nim filmy z kaset VHS i chodzi jak burza :) To raczej jeden z bardziej udanych polskich TV kolorowych.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 15:36
Tu jeszcze filmik z zachowaniem poprzedniego, wymęczonego już kinola. Na filmie tego aż tak nie widać, choć widać czerwoną dominatę pojawiającą się w jaśniejszych sekwencjach lub przy większym nasyceniu.
Muszę nakręcić nowy film już z dobrym kinolem, to wtedy wrzucę ;)

&t=75s
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 549 / 5066
  • Ekspert
22-07-2024, 16:02
Podziwiam ten zapał.
BTW:
Mam czarno-białego CYGNUSTa 402A - czy nadaje się do czegoś?

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 19:16
Dzięki :)
A ten Cygnus jeśli ładnie zachowany, to na pewno naprawialny i pewnie znalazłbyś na niego amatora. Od jakiegoś czasu wzrasta zainteresowanie takimi telewizorami. Na znanym portalu społecznościowym jest grupa "Zabytkowe odbiorniki telewizyjne" a w niej sporo miłośników zarówno czarno-białych jak i kolorowych TV tego typu - nawet takich z lat 50-tych i 60-tych z kineskopami implozyjnymi, czy chociażby Rubinów 714.
A z czego to może wynikać?.. Myślę, że w dobie "bezramkowców" niewiele grubszych od smartfona, takie "zabytki" w drewnianej budzie i z mnóstwem gałek i przycisków na bocznym panelu nabrały uroku. Przynajmniej ja za to je lubię. A pamiętam, jak przeszło 10 lat temu pełno takich TV walało się po wystawkach, w punkcie zbierania elektrośmieci widziałem ich całe palety i mnie to nie ruszało... Ehh.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9641 / 5967
  • Moderator Globalny
22-07-2024, 20:03
Gratuluję uporania się z Neptunem.
Tak Jakubie, Twoja zajawka jest bezkonkurencyjna. :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 21:14
Oj tam, i w tym temacie są lepsi ode mnie :P Ale dzięki za miłe słowa ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 549 / 5066
  • Ekspert
23-07-2024, 08:29
A ten Cygnus jeśli ładnie zachowany, to na pewno naprawialny i pewnie znalazłbyś na niego amatora.
Wygląda dobrze - kompletny i raczej nie grzebany.

judasz94

  • 412 / 1239
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2024, 08:41
Ja się muszę zabrać za ametysta 102

Ma taką przypadłość, ze nie ma obrazu i grzeje się kosmicznie dioda w pierwotnej stronie powielacza. Musze przysiąść do niego i naprawić gnoja ale, to z czasem ;) Podejrzewam upaloną cewkę wysokiego (zwarte uzwojenie). Na szczęście mam zapas cewek i nie będzie problemem podmienić
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
11-08-2024, 15:46
Turystyczny telewizor kineskopowy 7" czarno-biały z radiem AM/FM-ELEKTRA-E707. Czy ma duszę?- jak sprawdzę to napiszę- hehehe...
Nie pamiętam kiedy był  kupiony-:(((( Działa po pierwszym włączeniu, tylko trzeba potencjometr od głośności sprawdzić bo czasami przerywa. Jest oryginalne pudełko instrukcja obsługi po angielsku/rosyjsku ,wtyczka do zasilania 12V z  samochodu , wtyczka do zewnętrznej anteny.
Dzięki Wam przypomniałem sobie ,że jest w domu-znalazłem Bingo !!!!

judasz94

  • 412 / 1239
  • Zaawansowany użytkownik
14-08-2024, 09:51
Turystyczny telewizor kineskopowy 7" czarno-biały z radiem AM/FM-ELEKTRA-E707. Czy ma duszę?- jak sprawdzę to napiszę- hehehe...
Nie pamiętam kiedy był  kupiony-:(((( Działa po pierwszym włączeniu, tylko trzeba potencjometr od głośności sprawdzić bo czasami przerywa. Jest oryginalne pudełko instrukcja obsługi po angielsku/rosyjsku ,wtyczka do zasilania 12V z  samochodu , wtyczka do zewnętrznej anteny.
Dzięki Wam przypomniałem sobie ,że jest w domu-znalazłem Bingo !!!!

Bardzo dobrej klasy mały kineskop. Ostrość przy tak małych rozmiarach jest świetna. Działo, a dokładniej anoda focus musi być bardzo precyzyjnie zrobiona i umieszczona. Rewelacja
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik