Audiohobby.pl

Jak Brzmi DVD072 EMPEROR BASIC HDMI

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
06-01-2023, 23:24
Roberto, masz chinch oznaczone jako MR(R) i ML(L) to przecież jest wyjście audio ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
07-01-2023, 00:05


Potrzebne mocniejsze okulary
:(

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
07-01-2023, 06:54
A wystarczyło wyczyścić obiektyw w aparacie i masz jak żywe cinche. Mam co prawda jeszcze jeden pomysł z tymi wyjściami, ale .....

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
07-01-2023, 10:21
Dawaj tego pomysła:)
  Bo ja to wykombinowałem że:   Ponieważ w środku to ustrojstwo jest bardzo drobne hehehe to wyląduje jako całość mojego kombajnu.
  Znaczy póki co taka niekończąca się opowieść :)   Polegająca na tym że zrobiłem sobie odtwarzacz plików na malinie- z dac jako oddzielny moduł, ekranik 5 cali itd...   Śmiga oczywiście elegancko ale obudowy jeszcze się nie dorobiło.   Wprawdzie odgrażałem się już jakiś czas temu że ją zrobię-  nooo ale wiadomo jak jest.  U mnie na chacie panuje gospodarka centralnie sterowana a w takiej to wiadomo- plany 5 cio letnie, standardowe obsuwy spowodowane czynnikami zewnętrznymi itd...
  Przypnę drutami ten napęd z wszystkożerną elektroniką żeby Malyna jeszcze i dostęp do płyt różnej maści miała :)  Np;  DVD audio czy SACD
Dobry plan?
  A zresztą- mnie się podoba
:)

ed:   w sumie to producent zostawił w nim dostępną ścieżkę dla >grzebacza.    Operacyjniak na podstawce tam jest-  jeszcze nie patrzyłem jaki - zapewne można wymienić na jakiś drogi   hahahaha

ed2:   Zrobiłem próbę techniczną i mnie zaskoczył ten napędzik :)
   Nie żeby dźwięk powodował opad szczęki czy cóś.   Na pierwszy rzut ucha gra całkiem fajnie i jakichś różnic z Rotelem np.   nie słychać.
A tego się nie spodziewałem :)    Liczyłem że będzie kicha hahahahaha
I faktycznie źre każdą płytę jak by nie była zapisana.   W dodatku żwawy jest :)
« Ostatnia zmiana: 07-01-2023, 12:52 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
07-01-2023, 13:18
Mój pomysł to zajrzeć do oprogramowania tego maluszka i wyłuskać więcej jak dwa kanały. S/P-dif daje możliwość obsługi do 8 kanałów.
A Twój pomysł też mi się podoba. Miałem kilka podejść do swoich maluszków, ale zwykle kończyło się szukaniem odpowiednio dużej obudowy :).

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
07-01-2023, 13:46
Nie wiem czemu ale Manta kojarzy mi sie z gównianymi produktami psujacymi się średnio co 2-3 miesiace i ilościami zwrotów......

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
07-01-2023, 16:30
Takim urządzeniem można samo audio wyciągnąć ze  złącza EuroScart.
W złączu EuroScart- nogi dla audio to takie numery:
1-wyjście  audio -kanał prawy
3- wyjście audio-kanał lewy/lub mono
4-masa sygnału audio
Lub taki przewód jak na zdjęciu.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2023, 16:33 wysłana przez Wojciech7 »

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
07-01-2023, 16:47
Nie wiem czemu ale Manta kojarzy mi sie z gównianymi produktami psujacymi się średnio co 2-3 miesiace i ilościami zwrotów......

Może były felerne egzemplarze... Do dzisiaj teraz nie używane taki model Manta Emperor Black2-sprawny cały czas z pilotem. Zakupiony w latach 208-2010 dokładnie nie pamiętam.Ile to się na nim  odtwarzało filmów w formacie XviD
nie koniecznie tylko dla dorosłych- hehehe....

« Ostatnia zmiana: 07-01-2023, 16:52 wysłana przez Wojciech7 »

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
07-01-2023, 18:19
Mój pomysł to zajrzeć do oprogramowania tego maluszka i wyłuskać więcej jak dwa kanały. S/P-dif daje możliwość obsługi do 8 kanałów.
A Twój pomysł też mi się podoba. Miałem kilka podejść do swoich maluszków, ale zwykle kończyło się szukaniem odpowiednio dużej obudowy :).

No to fajnie- znaczy jakaś nadzieja jest na >komplikacje<
 Trzeba to będzie potraktować jak zegarkowe komplikacje w sumie dla sportu :)
Teraz tak>  oprogramowanie maluszka<   Z której strony się do tego zabrać?   Gdzie to znaleźć?   Szukać po procesorze?
   A może taka metoda na cepa pomoże-   ma to hdmi w końcu i czy po podłączeniu do Maliny  nie da się tych wszystkich kanałów wyłuskać?    Z poziomu Malinki ma się rozumieć.   W sumie to ja się za bardzo nie znam- skoro nawet wyjścia audio nie zauważyłem hehehe.   Jest jeszcze gniazdko S/P-dif z tyłu wolne  no to chyba tam może być?
 Choroba nooo, też pomysły do łba przychodzą.

Nie wiem czemu ale Manta kojarzy mi sie z gównianymi produktami psujacymi się średnio co 2-3 miesiace i ilościami zwrotów......
Nic dziwnego w sumie :)  Dotyczy w zasadzie prawie całego dostępnego sprzętu obecnie .   Wsio made in PRC   niezależnie jaką ładną tabliczkę na CNC  zrobią w kraju docelowym.   W końcu jakoś wartość produkcji trzeba powiększyć o przynajmniej 51% żeby można było napisać Made in  Helmutia   np.
Echh- wiem coś o tym.  Mam klientów o światowej wręcz sławie.   Park >drukarkowo nalepkowy<  w istocie imponujący mają.
Hologramy i takie tam inne 3D.  W poniedziałek jedzie ciężarówa do nich z portu ubezpieczona na 100 tys euro.   A w piątek ja jadę gdzieś z tym dalej ale ubezpieczenie jest już na 10 mln  hahahahaah.
Strasznie drogo wychodzą nalepki i fajne kolorowe kartony.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2023, 18:35 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
07-01-2023, 18:20
Mój pomysł to zajrzeć do oprogramowania tego maluszka i wyłuskać więcej jak dwa kanały. S/P-dif daje możliwość obsługi do 8 kanałów.
A Twój pomysł też mi się podoba. Miałem kilka podejść do swoich maluszków, ale zwykle kończyło się szukaniem odpowiednio dużej obudowy :).

Jak się zagląda pytam z ciekawości-pewno tak nie  zrobiłbym bo pewno trzeba jakiś program, połączenie z komputerem i znać jakiś język programisty.....

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
04-02-2023, 12:58
W sumie to wszystko to takie tam kurze grzebanie- bo może coś fajnego się wygrzebie.   
Niczego się nie wygrzebie poza zwykłymi robalami-  niektóre mogą być nawet tłuste i z dodatkiem fajnego ziarnka wszystko OK   ale nie będzie to ambrozja.   Manta daje ładny sygnał bo to w sumie nowoczesne urządzenie i ma to co trzeba i to wszystko :) 
   Poza tym- tak z ostatniej chwili-   No kurna sieje Manta po okolicy tak że radio FM durnieje- gdyby to wzmocnić to nadawałby się do celów militarnych :)   I nawet ta puszka w której siedzi niewiele pomaga heheheheh
  Tak więc-  szkoda zachoda :)   Wsadzić pod TV i ew.  jakiego filma puścić czasami  a opowieści o cudownościach dźwięku wsadzić między bajki.    Bo jak kto podatny na manipulację w swoim oprogramowaniu to faktycznie może usłyszeć różne różności heheheh
>Ale do tego Manta nie potrzebna-  wystarczą jakie kable czy cóś-  albo mrożone w ciekłym azocie wtyczki.

--- a to dlatego że padło mi na dekiel (w przenośni)  od pracy staroświeckiego PCM 56 i starałem się na zimno ocenić dlaczego tak mi przypasował ten cały PCM-   wątek kolegów dac-owców trzeba przeczytać mi teraz cięgiem jak leci.
Bo wypracowałem swoją >wstępną teorię<   ale chcę porównać z innymi
« Ostatnia zmiana: 04-02-2023, 13:02 wysłana przez pień »

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
08-02-2023, 09:31
Chyba się jednak trochę z tą Mantą przeproszę heheheh
  Nie dlatego że cud i malina  a dlatego że Malina.   Wczoraj tak jakoś w trakcie poszukiwań jednego z wydań CD -  natrafiłem na kilka krążków DVD audio.   No i czym odtworzyć?   Manta w oczy wpadła-  kabel hdmi od telewizora- spiąłem do kupy i psia kość ruszyło  hehehehe
co mnie zaskoczyło.   Chyba jednak w moim Malynowym highendzie który jest wiecznym prototypem-   manta wyląduje gdzieś w rogu.  Jakoś ją tam zaekranuję cholerę-  albo wywalę ten jej zasilacz bo to pewno on sieje a ja nie wnikałem za dokładnie dotychczas.
No a sam DVD-A   oczywiście niczego nie urywa-   z osprzętu telewizora słychać że to niby jakieś przestrzenie 3D   a może 4D  niby ma.
Ale to takie jak kolumny z betonu w nowomodnej chałupie  naśladujące jaką rzymską z Kariatydą.
 Ja p....   jak można było na coś takiego wpaść?  Mam na myśli DVD-A