Audiohobby.pl

Synergiczne zestawienia DAC+AMP+słuchawki za rozsądną cenę

Firestarter

  • Gość
04-02-2020, 20:37
Proponuję użyteczny wątek, który naprawdę wnosi coś wartościowego do forum, a nie tylko: kupiłem słuchawki za 15 koła w ślepo i patrzcie jaki jestem fajny i głaskanie się po fajkach :) Nowym userom nic to nie daje, serio Panowie.

Moje typy:

1. SMSL M500+Aune S7Pro+AKG K701 po XLR (u mnie kable pro marki :))) ROLAND RMC-GQ15): neutralny, lekki dźwięk z obłędną przestrzenią, bez wyostrzeń i jazgotu (a K701tak potrafią jak wiadomo)

2. Marantz DAC-1 HD+Majkel Black Pearl+Beyerdynamic T1 v2: neutralne, lekko ciemne brzmienie, super scena w głąb, detal i klasa, choć trochę drogo, jednak da się żyć :)
« Ostatnia zmiana: 04-02-2020, 20:41 wysłana przez Firestarter »

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
04-02-2020, 20:46
xDuoo X3 plus Koss Porta Pro - calosc 650PLN, uzywam reguralnie od 5-6lat. Cieplo, miesiscie, plastycznie, bez mulenia, jest tez audiofilska dzwiecznosc.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
04-02-2020, 21:08
Dodam jeszcze, ze szkoda byloby mi wydac obecnie na zestaw sluchawkowy wiecej niz 1.2k-1.5kPLN, no chyba, ze mialbym znacznie wieksze fundusze, zwyczajnie, to co siedzi posrodku cennika nie przekonuje mnie specjalnie do zakupu i jest zwykla strata pieniedzy. Wychodze bowiem z zalozenia, ze albo cos gra na maksa, albo niech gra przynajmniej tanio, wowczas nie mam duzych oczekiwan i jestem wrecz bardzo zadowolony, mimo niedoskonalego dzwieku ;')

Nic gorszego niz wywalic 4-6kPLN i miec potem mocno mieszane uczucia. To taka moja porada dla nowych userow 'if you can't keep up don't step up' jak mawial Riddick ;')

gruesome

  • 778 / 5823
  • Ekspert
04-02-2020, 21:21
AKG K701 po XLR

Chyba też sobie takie zrobię. W końcu to słuchawki uznawane za najlepsze na świecie przez skrzydło "sceptyków" AH ;).

Dużo daje wymiana kabla? Czy wystarczy wymienić wtyczkę kabla oryginalnego bez dużej straty jakości? (gdzieś słyszałem, że AKG daje kable 3-żyłowe, ale teraz wg Googla daje 4-żyłowe).

Max

  • 2204 / 5382
  • Ekspert
04-02-2020, 22:02
Nic gorszego niz wywalic 4-6kPLN i miec potem mocno mieszane uczucia. To taka moja porada dla nowych userow 'if you can't keep up don't step up' jak mawial Riddick ;')

Dokładnie rok temu pojechałem na odsłuch Focali Utopia, a wróciłem do domu z Fostexami TH900. Uważam je (Fostexy) za najlepsze słuchawki jakie mi w domu grały kiedykolwiek. Są mniej kapryśne niż Utopie i zagrają z czegokolwiek bądź, kasując budżetowce pokroju T90/T70, ale też T1 V1, choć te ostatnie grają spokojniej z domieszką aksamitu i ciepełka, co też ma swoje zalety, więc używam zamiennie. A więc owe "średniaki" za 6 tys to najlepszy zakup słuchawkowy jaki w życiu popełniłem i żadnych zmian w tym zakresie w najbliższej dekadzie nie przewiduję ;-))
« Ostatnia zmiana: 04-02-2020, 22:06 wysłana przez Max »

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
04-02-2020, 22:07
Piszesz o samych sluchawkach, a ja referowalem do calego zestawu w tej kwocie ;D

Max

  • 2204 / 5382
  • Ekspert
04-02-2020, 22:14
OK, dobra, mam dziś nastój polemiczny, zamiast doczytać - się wymądrzam. To lepiej idę już słuchać ;-))

Obecność Rolanda tak na mnie wpłynęła :-)))
« Ostatnia zmiana: 04-02-2020, 22:20 wysłana przez Max »

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
05-02-2020, 07:39
1. SMSL M500+Aune S7Pro+AKG K701 po XLR (u mnie kable pro marki :))) ROLAND RMC-GQ15): neutralny, lekki dźwięk z obłędną przestrzenią, bez wyostrzeń i jazgotu (a K701tak potrafią jak wiadomo)
Napisz coś więcej o tym wzmacniaczu, bardzo poważnie rozważam jego zakup. Ma ponoć niezły power, dzięki czemu wiele słuchawek zyskuje nowe życie tracąc ostrość i suchość. Czy różnica pomiędzy XLR i jack jest na tyle duża, że aby usłyszeć jego pełny potencjał należy zmienić wtyczkę?

-Mario-

  • 27 / 1543
  • Użytkownik
05-02-2020, 10:28
@pastwa dzięki za radę jako nowy użyszkodnik ;-) ten sam temat przerabiam w stereo od nastu lat, widzę że w kwestii słuchawkowej nie jest inaczej

gruesome

  • 778 / 5823
  • Ekspert
05-02-2020, 13:45
Dodam jeszcze, ze szkoda byloby mi wydac obecnie na zestaw sluchawkowy wiecej niz 1.2k-1.5kPLN, no chyba, ze mialbym znacznie wieksze fundusze, zwyczajnie, to co siedzi posrodku cennika nie przekonuje mnie specjalnie do zakupu i jest zwykla strata pieniedzy.

Ja wiem, Grado RS2e z budżetowym wzmacniaczem i źródłem (łączny koszt ok. 4kpln) grał dla mnie sporo lepiej (i muzykalnie, i technicznie), niż np. DT880 czy tańsze słuchawki. Trochę brakowało wypełnienia dźwięku abym mógł polecić taki zestaw jako synergiczne połączenie, ale upgrade moim zdaniem uczciwy w porównaniu do zestawu za 1500zł.

Podobnie Fostex T60RP razem ze wzmacniaczem zdolnym je napędzić to będzie podobny koszt, a na pewno wywoła efekt "wow" jeśli ktoś lubi duży dźwięk i trójwymiarowość, w porównaniu do tego co można mieć za 1.5kzł.

Firestarter

  • Gość
05-02-2020, 14:02
1. SMSL M500+Aune S7Pro+AKG K701 po XLR (u mnie kable pro marki :))) ROLAND RMC-GQ15): neutralny, lekki dźwięk z obłędną przestrzenią, bez wyostrzeń i jazgotu (a K701tak potrafią jak wiadomo)
Napisz coś więcej o tym wzmacniaczu, bardzo poważnie rozważam jego zakup. Ma ponoć niezły power, dzięki czemu wiele słuchawek zyskuje nowe życie tracąc ostrość i suchość. Czy różnica pomiędzy XLR i jack jest na tyle duża, że aby usłyszeć jego pełny potencjał należy zmienić wtyczkę?

Jeśli chodzi o Aune S7Pro to po XLR on dopiero gra, na RCA masz +/-70% możliwości. Najbardziej spektakularna jest przestrzeń, na szerokość niszczy on wszystkie inne znane mi ampy słuchawkowe. Poza tym jest przezroczysty, bez wkładu własnego pokazuje cechy źródła. Jeśli ktoś liczy na wzmocnienie basu, to nie ten adres. iFi iCan słodzi i ma więcej basu, jednak stereofonia w nim nie istnieje w porównaniu z Aune. Black Pearl natomiast jest jak Aune przezroczysty, jednak basu jest więcej, a efekty stereo raczej w głąb. Wszystkie 3 ampy to podobna liga, jednak w tej zabawie kluczem jest zawsze SYNERGIA. Słyszałem taniutkie zestawienia z taką synergią, że żaden stratosferyczny hi-end w sensie cyferkowym nie miał do tego podejścia.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
05-02-2020, 14:53
Dt 880  wymagaja klasowego wzmacniacza i zrodla, ja te beyery stawiam w swoim glownym systemie calosciowo wyraznie wyzej od gh2. Nie brakuje im w zasadzie niczego przy super sygnale. W budzetowych zestawieniach to juz roznie bywa, przewaznie jest slabo. Chociaz do wszelakich laptopow takie Gh2 sa fajne, zwlaszcza jak mozna je dostac za 2kpln lub mniej. Pelnie mozliwosci pokazuja niestety w kosztownym towarzystwie. Ja je kupilem glownie dla wygladu kokobolo i malego sentymentu do Grado. W praktyce pewnie skoncze jak zwykle z KPP, kompaktowosc gora :)

aulait

  • 1376 / 5545
  • Ekspert
05-02-2020, 15:01
Porównywał któryś z Kolegów zwykłe PRO do DT880 Black Chrome Limited Edition?

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
05-02-2020, 15:20
Jurek, bierz te czarne, bo tanie. ;) Być może też pady od nich będą lepsze dźwiękowo niż te firmowe szare. Dla mnie to i tak przedmiot pod dalsze przeróbki, a pady mam założone chińskie. Wpadnij pod mój adres firmowy, to sobie posłuchasz. Mam wersję Edition 600 omów. Wrażenia Pastwy mogę potwierdzić - jak w dźwięku wszystko jest OK, to słuchawki tak właśnie to pokazują, bez niedostatków czy udziwnień.

aulait

  • 1376 / 5545
  • Ekspert
05-02-2020, 15:37
No własnie dlatego między innymi myślę o nich, ale wizualnie też mi odpowiadają :)