Audiohobby.pl

ORWO

nano

• 6473 / 3497
  • Ekspert
27-01-2020, 15:47
orwo

mialem te  no i mam nadal
wspomnienia sa fatalne wiec  lepiej przemilcze

JaKub92

• 319 / 3991
  • Zaawansowany użytkownik
21-02-2020, 12:52
Szwabskie paskudy ;) Nasz polski Stilon to przy tym klasa ;) Ja mam takie. Ciekawy jestem, czy któryś magnetofon to skalibruje, bo chyba nie próbowałem...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

• 2807 / 4344
  • Moderator
21-02-2020, 12:55
Najzabawniejszy w tych kasetach jest ten "enerdowski wizjer" podzielony na trzy :) hahaha :)
Czemu miało to pomóc?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Radmar

• 989 / 4408
  • Ekspert
21-02-2020, 18:23
Ja za dobrych czasów miałem tylko jedną ORWO, taką jak ta z lewego zdjęcia Jakuba. Różnica polegała na tym, że nie posiadała takiego wizjera, tylko normalne okienko i nieco szersze (takie jak w naszych Stilonach), a w miejscu gdzie na zdjęciach Jakuba jest wgłębieniu na piątą śrubkę, moja faktycznie miała śrubkę. Niestety, nie dotrwała do obecnych czasów, więc pokazać jej nie mogę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Gustaw

• 2495 / 1826
  • Administrator
21-02-2020, 23:38
Miałem kilka ORWO i z tego co pamiętam były to "chromówki". To było wiele lat temu ale wspominam je raczej pozytywnie.

JaKub92

• 319 / 3991
  • Zaawansowany użytkownik
22-02-2020, 11:33
Ja za dobrych czasów miałem tylko jedną ORWO, taką jak ta z lewego zdjęcia Jakuba. Różnica polegała na tym, że nie posiadała takiego wizjera, tylko normalne okienko i nieco szersze (takie jak w naszych Stilonach), a w miejscu gdzie na zdjęciach Jakuba jest wgłębieniu na piątą śrubkę, moja faktycznie miała śrubkę. Niestety, nie dotrwała do obecnych czasów, więc pokazać jej nie mogę.

Taką chyba też mam, jak ją wykopię, to pokażę :)

Najzabawniejszy w tych kasetach jest ten "enerdowski wizjer" podzielony na trzy :) hahaha :)
Czemu miało to pomóc?

Nie wiem, może jakiś symbol Trzeciej Rzeszy? ;)

Miałem kilka ORWO i z tego co pamiętam były to "chromówki". To było wiele lat temu ale wspominam je raczej pozytywnie.

Skoro chromówki, to możliwe, że siedziała w nich taśma BASFa, tak, jak w chromowych Stilonach.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub