Audiohobby.pl

Ankieta

Czy każdy magnetofon powinien mieć swój osobny temat w dziale magnetofony (kasetowe, szpulowe)?

TAK
10 (90.9%)
NIE
1 (9.1%)

Głosów w sumie: 11

Indywidualne tematy magnetofonowe.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
07-12-2019, 20:10
Ankieta ma na celu wyłonienie najlepszego sposobu przedstawiania danego modelu magnetofonu i związanych z tym prac serwisowych, usterek itp.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
07-12-2019, 20:40
Jestem za. Jeśli mamy wprowadzić taką zmianę, to jak najszybciej, żeby uniknąć później pisania tego samego w nowych wątkach.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
08-12-2019, 10:07
tak pod warunkiem że zostanie jak był temat ogólny, aby pogadać o bele czym, typu kupiłem se i chwale się  itd..... a w tematach tematycznych strikte technika.

Radmar

  • 1138 / 5889
  • Ekspert
08-12-2019, 11:39
Jestem jak najbardziej za tego typu rozwiązaniem. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze podczas przeszukiwania działu i unikniemy sytuacji, w których określone wątki zaginą gdzieś w temacie ogólnym liczącym coraz większą ilość stron. Temat ogólny oczywiście również powinien zostać, tak jak do tej pory. Może bowiem posłużyć do ogólnych rozmów zbiorczych.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
08-12-2019, 13:05
tak pod warunkiem że zostanie jak był temat ogólny, aby pogadać o bele czym, typu kupiłem se i chwale się  itd..... a w tematach tematycznych strikte technika.

Oczywiście temat ogólny zostaje. Nawet przez myśl mi nie przeszło by go usuwać. Zbyt dużo jednak wiedzy i wartościowych wpisów jest w tym jednym temacie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
08-12-2019, 19:37
Dziś troszkę posiedziałem i wyodrębniłem z całości wpisów te tematy:
http://audiohobby.pl/index.php?board=63.0

Może być czy coś zmieniamy?

UWAGA: Musiałem część postów z starszych tematów ogólnych "firmowych" usunąć. Ponieważ przy wyodrębnianiu poszczególnych modeli magnetofonów straciły one jakby sens ogólny.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2019, 21:33 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2599
  • Ekspert
08-12-2019, 20:23
Dla mnie jest ok
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
08-12-2019, 20:45
Oczywiście przez założeniem nowego tematu warto poszukać lub użyć wyszukiwarki czy takowy już istnieje, by nie zakładać kolejnego .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5889
  • Ekspert
08-12-2019, 21:12
O, no fajnie wygląda, teraz będzie łatwiej coś trafić po konkretnym modelu. Super.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

jmaciek

  • 389 / 4828
  • Zaawansowany użytkownik
09-12-2019, 14:55
Jeśliby było można zgrupować dane modele pod daną marką to byłoby super - ulatwi to poszukiwanie , bo szukajac Technics Az7 wejde do grupy Technics i juz go mam, a jesli wszystkie modele wszystkich firm beda razem w jednym miejscu to predko go nie znajde wsrod innych deckow Sony czy Pioneer. Bo mi się wyszukiwarka nigdy nie sprawdzała, szybciej albo w ogóle lepiej było zwykłego Googla użyć aby coś tu znaleźć. Ale moze coś źle robiłem.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
09-12-2019, 15:04
Jeśliby było można zgrupować dane modele pod daną marką to byłoby super - ulatwi to poszukiwanie , bo szukajac Technics Az7 wejde do grupy Technics i juz go mam, a jesli wszystkie modele wszystkich firm beda razem w jednym miejscu to predko go nie znajde wsrod innych deckow Sony czy Pioneer. Bo mi się wyszukiwarka nigdy nie sprawdzała, szybciej albo w ogóle lepiej było zwykłego Googla użyć aby coś tu znaleźć. Ale moze coś źle robiłem.

Maćku wiem i także chciałem takie rozwiązanie zastosować, czyli grupowanie "firmowych magnetofonów " pod jedną zakładką . Ale już kolejne zakładki w już istniejących nie są możliwe na tym forum. Takie informacje otrzymałem od Pawła. Chyba że masz jeszcze inne rozwiązanie?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5889
  • Ekspert
09-12-2019, 16:04
Wojtku, to może od innej strony, skoro są ograniczenia techniczne, a w dziale magnetofony są foldery tematyczne, magnetofony kasetowe, magnetofony szpulowe, nośniki i serwis - to może w tym miejscu zrobić małą zmianę (de facto nie taką małą). Może w tym miejscu zrobić więcej folderów tematycznych, czyli przykładowo: magnetofony kasetowe - technics, magnetofony kasetowe - sony, magnetofony kasetowe - akai, itd., itp. Czy będzie to mniej czytelne, czy bardziej, i czy w ogóle wygodne w użytkowaniu to też jeszcze kwestia przedyskutowania. Ale może tą drogą pójść?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
09-12-2019, 16:45
Wojtku, to może od innej strony, skoro są ograniczenia techniczne, a w dziale magnetofony są foldery tematyczne, magnetofony kasetowe, magnetofony szpulowe, nośniki i serwis - to może w tym miejscu zrobić małą zmianę (de facto nie taką małą). Może w tym miejscu zrobić więcej folderów tematycznych, czyli przykładowo: magnetofony kasetowe - technics, magnetofony kasetowe - sony, magnetofony kasetowe - akai, itd., itp. Czy będzie to mniej czytelne, czy bardziej, i czy w ogóle wygodne w użytkowaniu to też jeszcze kwestia przedyskutowania. Ale może tą drogą pójść?

No to także próbowaliśmy z Pawłem i możemy zrobić tylko 5 zakładek (folderów tematycznych). Bo takiego plana miałem właśnie na początku. Tak to wygląda.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

paluch.

  • 277 / 2753
  • Zaawansowany użytkownik
09-12-2019, 19:16
Oj widzę że się dzieje na strefie magnetofon /kaseta :)  Już na obecną chwilę jest bardziej przejrzyście i szybciej znaleźć swojego ulubieńca. Wojtek super robota .
Tomek

Filwoj

  • 383 / 5540
  • Zaawansowany użytkownik
09-12-2019, 19:20
Myślę, że wystarczy jak przedstawiona propozycja z tym, że nazwy tematów takie jak nazwa modelu i ułożone alfabetycznie wtedy wszystko można będzie łatwo znaleźć.
Wojtek