Audiohobby.pl

Kable sygnałowe - wątek zbiorczy

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
01-09-2008, 14:35
Wątek zakładam dla wszystkich preferujących styl luźnej rozmowy, dryfującej poprzez powiązane tematy. Trzymajmy się kabelków analogowych - chodzi mi o dyskusję na temat firm, modeli, swoich preferencji i sprzętu, z jakim się dane kabelki zgrywają lub nie, kabelki RCA, XLR tudzież mieszane.

Na początek - jaka firma? Koledzy z Sosnowca bardzo chwalą Acrolinka, ktoś jeszcze próbował? Tranzystory, czy lampy? itd.

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
01-09-2008, 14:48
Audioquest - ku przestrodze.

Moim zdaniem, amerykańska firma produkuje obecnie fatalne kable, które bez względu na model podbijają skraje pasma, bardzo agresywnie wycofując średnicę. Scena ok, ale co z tego, jeśli muzyka nie brzmi jak muzyka. Do rocka może się nadadzą ze względu na bardzo twardy, mocny, dobrze kontrolowany bas i rozdzielczą górę. Do akustyki, jazzu - najgorszy wybór z możliwych. Opinię opieram na doświadczeniach z AQ King Cobra, Columbia oraz Colorado (z obecnej oferty). Najlepszy był Jaguar, bo nie grał takim U, ale już go nie ma w ofercie, mimo to do przyzwoitego poziomu mu daleko.

_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5896
  • Ekspert
01-09-2008, 17:22
Mam AQ Panther i nie stwierdziłem u siebie opisywanych wyżej "objawów" .

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
01-09-2008, 17:25
System lampowy? A może starszy model kabla? Ja testowałem obecnie produkowane.

_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5896
  • Ekspert
01-09-2008, 20:58
Poprzednio miałem wzmaka lampowego na EL34 i przyznaję,że "próbowałem" AudioQuesta głośnikowego
i IC i obydwa się nie "sprawdziły".
Aktualnie AQ Panther XLR gra "pod " tranzystorem w pełni zbalansowanym w klasie A ,stąd zapewne
nasze rozbieżności w ocenie kabli wymienionej Firmy.

violett

  • 786 / 5884
  • Ekspert
01-09-2008, 21:59
Polecam kabel Audioquest copperhead. Rozsądny kompromis pomiędzy "totalnym audiofilizmem", a jakością i ceną. Dużo dobrej miedzi, a także przyjemności w słuchaniu jazzu i klasyki :) V-tt

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
01-09-2008, 23:50
A z jakimi byl porownywany :) ?

nygus

  • 217 / 5881
  • Aktywny użytkownik
02-09-2008, 19:03
Dobre kable audioquesta to np. byl Topaz x2, Coral tez spoko.
Audioquest mial zawsze tendencję do delikatnego ocieplania, niestety np. w Diamondback-u to juz jest mega przesadzone i kabel gra po prostu mieciuszko, wrecz mulaco w srednicy. A gora tez jakaś taka techniczna.

Lubie Cardasa, ale pewnie nigdy go nie kupie, ze wzgledu na cene...

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks