Audiohobby.pl

Kable AudioQuest.

Fester

  • 334 / 3007
  • Zaawansowany użytkownik
30-05-2019, 12:08
Kolega kupił type 2 i mówi, że jest co najmniej dobry? Prawda czy fałsz? I "tak" i "nie" z uzasadnieniem...

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
30-05-2019, 14:10
Kolega kupił type 2 i mówi, że jest co najmniej dobry? Prawda czy fałsz? I "tak" i "nie" z uzasadnieniem...

To zależy od systemu. :-)

Miałem u siebie głośnikowe AudioQuest Bedrock i Caldera i każdy z nich wyraźnie pogrubiał dźwięk.
Type 2 nie znam.

Fester

  • 334 / 3007
  • Zaawansowany użytkownik
21-06-2019, 22:10
Przetestowałem te kable w swoim systemie: receiver Fisher RS-1913, odtwarzacz Sony CDP-761, kolumny Eltax Symphony 6.2 i kierunkowy kabel sygnałowy RCA Straight Wire Musicable II. Zastąpił w nim posrebrzaną linkę 1,5 mm2 Oehlbach zakupioną bardzo dawno temu w MM. Kabel został na stałe, ponieważ:
  • wzmocnił dynamikę systemu - moje małe podłogówki dosłownie urosły, nabrały masy i żywotności;
  • odmienił bas - który teraz stał się mocny, bardziej rozbudowany, mięsisty i bardzo dobrze kontrolowany;
  • dźwięk jest lepiej wypełniony, zrównoważony i bardziej melodyjny.
Oehlbachy to kable do których porównuję inne kable. TyPE 2.1 zrobił na mnie w odsłuchu podobne wrażenie jeśli chodzi o poprawę dźwięku, co kiedyś DNM Reson LSC, którego oceniam wyżej pod względem całościowej prezentacji - chociaż przycina skraje pasma. Jenak ten AQ kosztował mnie zaledwie 23 zł/mb, a Reson to już wydatek rzędu 60.

Fester

  • 334 / 3007
  • Zaawansowany użytkownik
23-06-2019, 09:25
Egon@, a Ty jakie kable głośnikowe i sygnałowe masz w systemie?

Egon@

  • Gość
23-06-2019, 11:44
Egon@, a Ty jakie kable głośnikowe i sygnałowe masz w systemie?

Paul Speltz AntiCables, Real Cable i... Lancaster Interconect
I świece indian Chopi, które wyciął Gustaw.


« Ostatnia zmiana: 23-06-2019, 11:52 wysłana przez Egon@ »

WOY

  • 574 / 4617
  • Ekspert
05-07-2019, 19:37
Tak sobie myślę..... wpływ kabli na brzmienie to pewnie ok. promila, czy się mylę:)))

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
05-07-2019, 23:48
To zalezy od systemu. Dla mnie raczej do kilku procent.

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 03:02
Ilu procent?

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 03:04
Pięciu czy czterdziestu? Tak z ciekawości?

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 03:16
I czarodziejskie - zależy od systemu. System jest najstarszy od lat.
Jeżeli dostaniesz łapówkę, kable są najlepsze na świecie.

Przerabialiśmy. Dziwi mnie tylko, że Gustaw powiela te bzdury.
Bo, o to że nie bierze łapówek - jestem spokojny.

Kabel pogrubia ci dźwięk? Jak sieciówka wetknięta w aluminiowy koszmar z okolic Gierka?
Puknijcie się w łeb - dźwięk zmieni wam tylko lampa.

Te zmiany kabli, mogą być tylko przyjazne, ale dźwięku nie zmienią w żaden sposób.

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 03:28
Egon@, a Ty jakie kable głośnikowe i sygnałowe masz w systemie?

Przerobiłem tabuny kabli i zostałem przy czystej miedzi.
Mam te okropne szpelce, które nigdy w życiu się nie ułożą.
Interkonekty zresztą też - czerwone węże w sprężynkach.
Ale chociaż nie podróbki z Allegro, bo Paul niech Go jasna cholera, przysłał mi je prosto z USA, z fajnym cłem.

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 03:34
Dźwięk wyregulujesz lampą, biasem.
Na pewno nie tranzystorem. Choć tranzystor z przed pięćdziesięciu lat jest nieprzeceniony.
Nawet po wymianie kondensatorów. Ale to moje indywidualne zdanie.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
06-07-2019, 13:20
I czarodziejskie - zależy od systemu. System jest najstarszy od lat.
Jeżeli dostaniesz łapówkę, kable są najlepsze na świecie.

Przerabialiśmy. Dziwi mnie tylko, że Gustaw powiela te bzdury.
Bo, o to że nie bierze łapówek - jestem spokojny.

Kabel pogrubia ci dźwięk? Jak sieciówka wetknięta w aluminiowy koszmar z okolic Gierka?
Puknijcie się w łeb - dźwięk zmieni wam tylko lampa.

Te zmiany kabli, mogą być tylko przyjazne, ale dźwięku nie zmienią w żaden sposób.

Kilka to kilka a nie kilkadziesiąt. Egon poczyta ze zrozumieniem to jego życie stanie się łatwiejsze i będzie wiedział, w przybliżeniu, ile to procent.

Egon, Możesz mieć oczywiście własne zdanie co do kabli i np. sieciówki. Nie mam zamiaru brać udział w 2156-tym odcinku serialu Alfreda Hitchcocka pt. "Czy kable grajOM czy nie grajOM?" i napiszę mało konkretnie, że się mylisz. Pisaliśmy wiele razy. Wpływ jest, sieciówek, interkonetków lub głośnikówych ale zależy to od systemu i zwykle ten wpływ jest niewielki a nie taki jakim się go opisuje na forach lub w recenzjach.

Dlaczego, po przerobieniu takiej ilości kabli, zostałeś przy czystej miedzi? Sugerujesz, że wpływ kabli to bzdura to dlaczego nie zostałeś przy "brudnej" miedzi jeżeli jest tak samo jak przy "czystej". Przecież "brudna" będzie tańsza?

P.S. Te AntiCable też testowałem w moim systemie. Chciałem aby dobrze wpasowały się w mój system ale .....niestety.
« Ostatnia zmiana: 06-07-2019, 13:49 wysłana przez Gustaw »

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 14:15
Przyłapałeś mnie, a nawet przygwoździłeś. Dlaczego szpelce?
Bo mi ich się nie chce wyciągać :)

Myślę, że powinieneś zasięgnąć rady eksperta. Najlepiej XYZ Pawła.

Egon@

  • Gość
06-07-2019, 14:17
ps. Uważam, że 40% jest cool.