Audiohobby.pl

Sluchawki mniej znanych producentow.

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
09-08-2019, 21:16
Wystarczy poczekać do przyszłego tygodnia, był preorder a Audiomagic i będzie kilku właścicieli.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
09-08-2019, 21:17
No właśnie, że podobno już weszły między "Polaki". :)
Myślałem, że ktoś już coś konkretnego wie, albo słyszał na ich temat.

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
09-08-2019, 21:19
Ja tylko słuchałem Odin, dość ciężkie, z przepiękną średnicą, niestety góra i dół mocno odstawały, do wokali super.

nsk

  • 549 / 4857
  • Ekspert
09-08-2019, 22:28
Jest wykres Magni w necie, wygląda na poprawioną wersję modelu Magister. Jak dla mnie pasmo jest trochę pokręcone, kiedyś u mnie coś takiego by przeszło, dzisiaj nie bardzo. Przynajmniej nie chcą za to XXk zł. To takie niby celowanie w neutralność, ale z podbitym midbasem i korekta w kilku miejscach pasma.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
09-08-2019, 22:35
Bardzo solidnie wygladaja te Kennertony Magni, generalnie fajny projekt i znosna cena, ciekawsza propozycja (na papierze) od pozostalych nausznikow tego producenta. Gdyby sie silic na minusy to chyba niska impedancja i wysoka skutecznosc moga skuktowac zauwazalnym brumieniem z lampowymi wzmacniaczami, no chyba, ze te maja jakies znakomite transformatory i czysty prad.

Dynamika z tych Magni musi zmiatac.


Poczytalem jeszcze troche na stronie producenta. Co mnie sie mocno nie podoba to sposob w jaki pisza o grafenie, jakby to oni go wynalezli, a nie naukowcy z UK, do tego w tabelce pod sluchawkami jest zwyczajnie spora niescislosc, przetwornik niby wykonany z grafenu, a ponizej maczkiem wyjasniaja ze tak naprawde to przewtornik jest z mylaru a grafen jest naniesiony na podobnej zasadzie jak sproszkowany beryl u ZMF, a nie czysty berylowy przetwornik w Utopiach. No i grafen nie jest 300 razy mocniejszy od stali jak pisze Kennerton tylko 200.

Za samo to bym juz ich nie kupil i stracil zainteresowanie ;'))
« Ostatnia zmiana: 09-08-2019, 22:50 wysłana przez pastwa »

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
31-08-2019, 13:28
wlasnie zakupilem takie :

https://pl.aliexpress.com/item/32921057857.html?spm=a2g0o.detail.1000014.17.10366ba65YiMrt&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128206.0&scm_id=1007.13338.128206.0&scm-url=1007.13338.128206.0&pvid=f6db9b7d-bd9c-44bf-b392-486082a87617

patrzac na wygląd nie moglem sie oprzeć, posluchamy, napiszemy :-)

obiecana opinia :
Zbudowane bardzo ładnie jesli dla kogos taka estetyka jest OK. STOP
Wygodne. STOP
KOSS PORTA PRO i moje dokanałówki rozne tez made in CHRLD sa niestety lepsze w kazdym aspekcie dxwiekowo. STOP

Dxwiek jest taki troche nijaki, choc nie pwoiem ze sypie gora, popracowalbym nad zwartoscia calosci i artykulacja, graja w sposob niedrazniacy ale tez bez ekscytacji.
Trudno pwoiedziec czy spodziewalem sie wiecej za 200zl. Przewody sluchawkowe, detale wykonczenia ...w sklepie tego sie nie dostanie nawet za 1000zl Wygoda jak pisalem mi odpowiada a to duzy plus biorac pod uwage ze marudny jestem strasznie jak chodzi o sluchawki w tym wzgledzie. Tylko jakiejs takiej iskry brakuje w graniu, slucham slucham niby nie zdejmuje ale stale czegos szukam :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
14-09-2019, 22:11
pora udrzyc sie w klate,
tak, to nie sa najlepsze sluchawki technicznie jakie slyszalem, nie one oferuja najepszy sołndstejcz, nie one sa najdynamiczniejsze
za to sa jedne z wygodniejszych jesli nie naj, nie czuje sie ich na glowie i w tajnym glosowaniu domownikow wyszło na to ze sa najlepsze jakie do tej pory byly w domu.
jako ciekawostke dodam ze w tej chwili posiadane bd dt990editon leza sobie grzecznie w krtonie, moze jednak pora oddac je w dobre rece, sa na pewno lepsze technicznie ale jakby to pwoiedziec...pamietam jeszcze dzieki Bogu czasy kiedy było sie mlodym i owlosionym na glowie, chadzalo sie w rozne podejrzene albo mnein podejrzane miejsca, poznawalo roznych ludzi, najchetniej dzieczyny i zawsze cholera na bank pamietalo sie te nr telefonu ktore trze bylo.
A dni nastepnego lub po dniach kilku palec sam wybieral ten numer na tarczy numerycznej aparatu tulipan.
dal wiedzy mlodych czytelnikow w czasach smoka wawelskiego nie bylo smarfonuf hehehe.
W kazdym razie AD2019 reka sama siega po sluchawfony made in CHRLD z elementami greckimi.
Za 200zl po sluchaniu ich w dluzszej perspektywie nie wyobrazam sobie zeby komus nie odpowiadaly.
komfort w skali 1-10 poczatkowo 8, dzis 11, dzwiekowo, wiecej detali i ciutke basu a ocena bylaby wyzsza, zasluzone 7.
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
14-09-2019, 22:29
jakby kto pytal koss porta graja ciezej, z wiekszym basem i dynamiczniej, slucha sie ich calosciowo rownie dobrze, dokoanolowki dynamiczniej, bd990e finezyjniej tez jest OK, w koncu nie kupuje wujowych sluchawek jest to zasada zasad !
zupenie serio jak ktos nie ma sprecyzowanych audiofeelskich oczekiwan albo nie wie jakie sluchawki dobremu znajomemu polecic by nadal bykl zapraszany na wodke spokojnie moze zalinkowwac.

nie wiem jak to opisac, bas nie wgniata detal nie powala dynamika spoko ale bez uniesien, wygoda pondprzecietna izolacja od otoczenia jak na zamkniete cinqecento a mimo to nie oddam ich.
no i wyglad wiocha, nie da sie wyjsc w nich na ulice, zreszta od tego mam dokanalowki, w 990kach tez bym wygladal jak colargol. za to kossy na ulicy robia robote, nie powiem ze sa pod kazdym wzgledem lepsze.

wlasne doswiadczenie uber alles ;-) :



akurat robie przeglad polskiej muzyki ktorej nie poslucham w mediach ostatnich lat, te w mediach najczesciej gnioty pod badania rynku + coreczki, bracia i laureaci ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-09-2019, 22:40 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)