Audiohobby.pl

Monitory aktywne w przedziale 2-3 tyś

Kicany

  • 17 / 3229
  • Nowy użytkownik
26-01-2017, 16:53
Witam,
Piszę już drugi raz ten sam post.. bo sesja wygasła.. jeżeli o jakimś ważnym temacie zapomniałem proszę pisać z chęcią odpowiem.

Przechodząc bezpośrednio do tematu chciałbym spytać o poradę  kupna monitorów aktywnych.

Aktywne z tego względu iż nie jestem pewien swego wzmacniacza czy nie będzie wąskim gardłem ku rozłożeniu skrzydeł nowych głośników. (Wzmacniacz to Yamaha A-520).

Zastosowanie.. Głównie myślę o muzyce klasycznej, gdyż dynamika Altus’ów nie jest zadowalająca, Do innych gatunków rap, elektronika , trap które lubią dobry bas mam Altus’y z których jestem powiem że w miarę zadowolony przy danym zastosowaniu.
Przez co bardziej zależy mi na scenie / dynamice niż na mocnym basie dzięki któremu drżą ściany.

Budżet jaki posiadam powiedzmy 2 000 zł im taniej tym lepiej to jest oczywiste.
Z tym że nie zamierzam walczyć o każdą złotówkę gdyż przy każdym zakupie pierwszeństwo dla mnie ma zawsze współczynnik cena / jakość / wydajność, a nie szukanie czegoś za np. 998 zł bo tyle mam. Także też rozumiem iż jest wiele opcji  i trudno niekiedy wybrać coś dobrego i zawsze się znajdzie coś fajnego o parę setek lepszego, tak więc jeżeli było by tego uzasadnienie jestem w stanie dołożyć do tych ok. 3 000 zł.

Źródło to dźwiękówka Asus Xonar Essence STX

Mieszkanie to kawalerka 20m2 stare budownictwo (kamienica), miejsce pracy to pokój prostokątny o wymiarach 2m(szer.)x5m(dl.)x2.5m(wys.).
Myślę je zawiesić bądź postawić na podstawkach przy bądź nad monitorami  (stacji roboczej).

Mały opis pokoju. Z lewej Okno, tył ściana z kostek szklanych, z prawej reszta pokoju.
(Jeżeli znajdę jakieś zdjęcie lub ogarnę syf. Podeślę)

Dodatkowym pytaniem czy znacie jakieś fajne miejsca w Warszawie na odsłuchy wymienionych przez was propozycji ? Jeżeli tak z góry dziękuję..

W następnym tygodniu będę miał na test KRK Rokit 8 G2 grały na jednym przyjęciu przez co pomysł na test, zobaczę czy znajdą zastosowanie u mnie.

Pozdrawiam,
Kicany
« Ostatnia zmiana: 26-01-2017, 16:58 wysłana przez Kicany »

Kicany

  • 17 / 3229
  • Nowy użytkownik
26-01-2017, 17:34
Dodam iż podobają mi się dynaudio aktywne a szczególnie seria BM ale nie wiem jak z zastosowanie gdyż jestem zielony..

asmagus

  • 4439 / 5435
  • Ekspert
26-01-2017, 19:57
KRK z 8" mogą Ci się spodobać. Używam 6" od lat i jestem zadowolony, ale w elektronice czy gitarze basowej brakuje tych 2" na dole. W tym przedziale cenowym jest już w czym wybierać. Możesz pomyśleć też o modelach z wstęgą, 3 drożnych czy też jednodrożnych ew. koaksach *Tannoy i Kef keidyś mieli coś takiego w ofercie) - wszystko zależy jakim cechom dźwięku przyznasz prymat.

Kicany

  • 17 / 3229
  • Nowy użytkownik
27-01-2017, 04:44
Dziękuje za odp.
Głównie mnie interesują małe monitory będę testował czy 8 nie będą dla mnie zbyt duże. Gdyż odległość monitory od półki do której zapewne byłby jakiś statyw przymocowany to 30 cm niby na styk ale testy pokażą.
Gdyż chciałbym aby one były na narożnikach trzech monitorów (czyli. prawy monitor nad prawym monitorem środkowy wolna przestrzeń, jeden nad lewym monitorem),  aby fajnie się po prostu pracowało..
Gdyż muzyka klasyczna do pracy jest nieziemska... a dynamika pianino prosi o pomstę do nieba przy altusach..
Co do preferencji.. które mi bynajmniej brakują w altusach to w miarę dobra góra i średnia scena.. dół może być lekko słabszy.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2017, 04:48 wysłana przez Kicany »

Kicany

  • 17 / 3229
  • Nowy użytkownik
27-01-2017, 09:07
Chciałbym jeszcze dopytać czy ktoś na forum modyfikował sobie dźwiękówkę Opamp Burson Audio Supreme Sound V5 ?

Daje to jakiś znaczny boost czy to tylko dodatek. ?

Ps. Jak czytam dalej o cenach zestawu do danej dźwiękówki ok. 220$ to raczej wolę dołożyć do monitorów a jak później nie będę miał co robić z budżetem może się skuszę..

Tak czy inaczej proszę o opinie..

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27-01-2017, 09:11 wysłana przez Kicany »

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
29-01-2017, 11:46
Behringer Truth B2030A.
Posłuchasz w każdym sklepie muzycznym jeżeli będą akurat mieli ten model w sklepie.
http://www.rockonpro.pl/index.php?route=product/product&product_id=690

Ahmed

  • 88 / 3265
  • Użytkownik
29-01-2017, 20:33
http://aps-company.com/en/products/aeon

Kiedyś ok. 3 tys nowe ale warto dopytać ile teraz kosztują. Polecam ze spokojnym sumieniem.

Kicany

  • 17 / 3229
  • Nowy użytkownik
01-02-2017, 15:00
http://aps-company.com/en/products/aeon

Kiedyś ok. 3 tys nowe ale warto dopytać ile teraz kosztują. Polecam ze spokojnym sumieniem.
Znalazlem dany model oczywiscie jest do 3 tyś ale za szt. :)

Dodatkowo mam ostre parcie na KEF LS50 Wirelles.. ale ta cena...
« Ostatnia zmiana: 01-02-2017, 15:18 wysłana przez Kicany »

Ahmed

  • 88 / 3265
  • Użytkownik
01-02-2017, 16:02
http://aps-company.com/en/products/aeon

Kiedyś ok. 3 tys nowe ale warto dopytać ile teraz kosztują. Polecam ze spokojnym sumieniem.
Znalazlem dany model oczywiscie jest do 3 tyś ale za szt. :)


To na razie spróbuj pograć na jednym głośniku aby posłuchać w "mono". Później sobie dokupisz drugi ;-)

P.S. Sporo te ceny poleciały w górę chyba, że to ja coś żle zapamiętałem ale nie sądzę.