Audiohobby.pl

EMS LB12 w JE Labs Open Baffle

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
10-09-2016, 12:36
To się wątek zmikrofonował

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
11-09-2016, 19:45
A tymczasem na krawędziach OB pojawiła się nakładka...  skutki znacznie większe od spodziewanych
« Ostatnia zmiana: 11-09-2016, 19:54 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
11-09-2016, 19:57
pisales jakim sprzetem napedzasz te odgrody ?

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
11-09-2016, 20:01
Serwer >laptop(Foobar2000>Audiotrak Prodigy Black Cube i wzmacniacz firmy Wega 2×36 W
« Ostatnia zmiana: 11-09-2016, 20:07 wysłana przez wally »

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
14-09-2016, 21:41
Mija około 200 godzin pracy głośników. Były "męczone" bądź muzyką ( na różnych poziomach głośności) bądź (w czasie mojej nieobecności) sygnałem z płyty XLO Reference Recordings - scieżka 9 Burn-In Cd ...
Myślę że okres zasadniczego docierania został zakończony.
Zauważyłem "wypełnienie" obrazu dźwiękowego, chyba największe(ilościowo) w obszarze średnicy ... choć najłatwiej zauważalne na skrajach pasma. Całkowicie zniknęła odczuwalna początkowo krzykliwość przełomu średnicy i najwyższego zakresu pasma. Co ciekawe,  nic nie "zmiękło". Atak transjentów jest równie "natychmiastowy", natomiast mam ogólne wrażenie całościowego wygładzenia i uspokojenia brzmienia.
Jedno jest dla mnie pewne - nie widzę potrzeby dodania jakiegokolwiek " wsparcia" skrajów zakresu - mam wrażenie że mógłbym tylko przedobrzyć
« Ostatnia zmiana: 14-09-2016, 21:57 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
14-09-2016, 23:30
ludzie bywaja zachwyceni OB nie od dzis, sam mialem rozne doswiadczenia :-)
Jak sie bedziesz nudził lektura :
http://audiohobby.pl/index.php?topic=36.0

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
14-09-2016, 23:55
Czytałem cały wątek ... ale tam jesteksploatowany nieco inny kierunek/założenie ... tzn. wąska i wysoka deska z rozbudowanym układem głośników , często bardzo różnych ... łączonych wieloma  zwrotnicami ... czy wręcz rozbufowane układy zwrotnic aktywnych.
U mnie to jest o wiele prostsze ... w konstrukcji i skutkach
« Ostatnia zmiana: 14-09-2016, 23:58 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
15-09-2016, 06:46
eeee, baz przesady, duzo jest tam o popularnych Sbach ale tez jest z teggo co kojarze pomysl na visatona b200 solo bez zwrotnicy w konstrukcji dosc podobnej do Twojej, poza tym wiele fulli mozna puscic siolo jesli nie ma zapotrzebowania na bas  typu "mięcho" pisze o B200 bo akurat wiem ze w desce solo przy dobrym ustawieniu daje rade, aczkolwiek pod potrzeby wiekszosci ludzi bedzie tego basu pewnie za malo mimo wszystko a przynajmniej na reperuarze typu rock, elektronika, wspolczesna muzyka rozrywkowa.
Zwrotnica to oczywiscie zło ;-) wszystko zalezy od tego ile czego czlowiekw  pasmie potrzebuje w konkretnym przypadku, jaka odpowiedx ma pomieszczenie, co pokaże reszta elektroniki (2A3 w najlepszyh wykonaniach jakie znam gra mocnym neutralnym dxwiękiem ktorego lampowosc sprowadza sie do miecha i holografii, nie koloruje jak np. el34 czy wiekszosc 300B - dodam ze b. ładne to kolorowanie, nie jeste antyfanem, po prostu opisuje zjawisko).


Kolega opisywal we watku swooj projekt solo drivera w malym pomieszczeniu. Glosnik 10cm :-) visaton frs8, włożone to bylo w karton nie deske co powodowalo drgania calosci, dziwne to troche bylo ale wrazenie calkiem spoko, przestrzen jedna z lepszych jakie slyszalem, gora napraawde spoko, maly budzetowy glosniczek potrafil zagrac wysoko i bardzo ladną, nawet osoba przyzwyczajona do kopulel nie powinna miec uwag (zreszta b200 wczesniej wspomniany dobrze zaaplikowany to samo). frs 8 w malych omieszczeniach b.fajnie i zadziwiajaco sporym basem jak na wymiary glosnika gra w tqwt, akurat nie ten watek ale uwazam warto wsomniec.

A te wielodrozniaki to sie wziely zz pomyslow lampizatora glownie, kiedys uwazalem ze to bdb pomysl, teraz jak mi uklad na szerokopasmowcu wystaje poza 15 ew 2 drogi to wiem ze kicha nie projekt nie w sensie ze "nie gra" tylko po co wtedy szerokopasmowiec.

Tak czy inaczej jesli przetworniki pozwalaja nie rozbudowujemy zesawu bo najczesciej mamy tylko coś za cos, a nie lepiej

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
15-09-2016, 13:33
A te wielodrozniaki to sie wziely zz pomyslow lampizatora glownie, kiedys uwazalem ze to bdb pomysl, teraz jak mi uklad na szerokopasmowcu wystaje poza 15 ew 2 drogi to wiem ze kicha nie projekt nie w sensie ze "nie gra" tylko po co wtedy szerokopasmowiec.

Tak czy inaczej jesli przetworniki pozwalaja nie rozbudowujemy zesawu bo najczesciej mamy tylko coś za cos, a nie lepiej

Nie wiem czy zawsze "mniej znaczy lepiej", ale zauważyłem że nader często "więcej znaczy gorzej"
« Ostatnia zmiana: 15-09-2016, 13:46 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
15-09-2016, 13:45
tu sie zgodze, bdb full bedzie droższy od nawet znakomitego midbasu.
W tych konkretnie 12 calach martwi mnie troche gorny skaraj pasma, basu z parametrow liczac tez niskiego nie bedzie wiec repertuar moze nie kazdy ale za to jak sie trafi a o to przeciez chodzi zeby dobrac pod sluchana przez siebie muzyke moze byc super.

Podobnie jest np. z kolumnami Rehdeko, tez niby technicznie nie do konca daja rade przy wspolczesnych konstrukcjach, też nie do kazdej muzyki ale jesli ktos slucha np. jazzu czy bluesa z lat 50-60 super klimat daja, z czym wspolczesne przetworniki maja problem. Rehdeko mialow  ofercie model RK115 na pojedynczym glosniku, wyzszy model RK125 mial eliptyczny tweeter celulozowy z soczewką (ta grucha u Ciebie robi pdoobna robote) podpiety pojedynczym kondensatorem, ponoc lepiej grały od 115-ek z solo driverem ale nie sluchalem. Rehdeko korzystał z 10 calowego modyfikowanego fullrange Audaxa.

Jak mawiał Albert wszystko powinno byc tak proste jak powinno ;-)

lancaster

  • Gość
15-09-2016, 13:47
co do skutecznosci to we wspomnianych Rehdeko bez zmian, a anwet sumarcznie wieksza po dolozeniu tweetera. Mam na mysli kompensacje jej mniejszej energii na gorze

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
15-09-2016, 14:17
Jak już pisałem- nie mam zupełnie problemu ( jak dla mnie) ze skrajami pasma ... mimo 12 cali ... driver jest specyficznie zbudowany w kwestii układu (wzajemnego położenia wewnętrznej "trąbki" a "gruszki" ... wysokich NAPRAWDĘ nie brakuje
« Ostatnia zmiana: 15-09-2016, 14:21 wysłana przez wally »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
15-09-2016, 14:59
Szczerze zadroszcze zadowolenia z dzwieku tych glosnikow. Szkoda, ze zycie dla mnie nie jest takie laskawe ;]

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
15-09-2016, 15:48
Dziękuję. Ale czuję że jeszcze długa droga przed nimi. Myślę, że nowa odgroda wiele jeszcze zmieni.
Ale ... potencjał niewątpliwie jest i przyznaję żejestem bardzo zadowolony

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
15-09-2016, 16:39
Obiecane zdjęcia