Audiohobby.pl

Słuchawki do telefonu

To_ja

  • 1 / 2828
  • Nowy użytkownik
30-06-2016, 17:58
Mam iPhone 5s budżet 1500zl jakie polecacie proszę o wasza opinie proszę rowniz o wyrozumialosc bo jestem w tym nowy

audiokrytyk.pl

  • 32 / 2850
  • Użytkownik
01-07-2016, 10:50
Pomóż nam i napisz więcej szczegółów np czego słuchasz, jakie mają to być słuchawki: dokanałowe, nauszne itd :)
Audiokrytyk.pl

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
01-07-2016, 11:33
Z tego co sam używam/używałem jako dość uniwersalne i lepsze niż dobre wg mnie w tej kategorii cenowej, do każdego rodzaju muzyki, polecić mogę (by dyskusję rozpocząć) Sony XBA-H3. Nie są to z pewnością słuchawki idealne ale wiele potrafią. 

Tu coś o nich pisałem http://audiohobby.pl/index.php?topic=8176.30
Po upływie 2 lat jednak oceniam je znacznie lepiej czego dowodem jest to, iż nadal mi towarzyszą i mimo posiadania szeregu innych słuchawek tych używam zdecydowanie najczęściej.

Tu na stronie producenta
http://www.sony.pl/electronics/sluchawki-douszne/xba-h3

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
06-07-2016, 08:28
Mam iPhone 5s budżet 1500zl jakie polecacie proszę o wasza opinie proszę rowniz o wyrozumialosc bo jestem w tym nowy
Przygotuj się na to że wcale nie musisz wydać całej tej kwoty. Doki nawet tańsze potrafią rozwalać na łopatki. Jakiej muzyki słuchasz?

A no i tak jak Asmagus polecam armaturowe przetworniki.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
08-08-2016, 15:31
A ja polecam dynamiczne ;-) W moim wątku o Moxpad X3 jest cała tajemnica, 100zł i można być dokanałowym hajendem ;-)

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
21-02-2021, 14:39
Szukam jakiegoś zamiennika za AKG Y16A. Mają być podobnej konstrukcji i w podobnej cenie. Dokanałowe czopki i muszle odpadają. Źródłem będzie budowlany telefon (CAT S30) i Spotify. Muzyka to folk, klasyka, blues, rock, thrash, death i black metal. Czasami może jakiś bardziej zakręcony pop. Słuchawki używane będą prawie wyłącznie w plenerze. Ktoś ma jakiś pomysł? Maksymalny budżet to 200 zł. 

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
21-02-2021, 21:28
Teraz już chyba mało kto ze sprzedających, rozróżnia słuchawki douszne.
Jak się wkłada do ucha, to są douszne i prawie wszyscy, jako douszne sprzedają dokanałowe. :)
Słuchawek o tej konstrukcji nie miałem od dawna. Kiedyś takie słuchawki były dodawane do telefonów komórkowych.
Niezłe były te do telefonów Nokii i Sony Ericsson. Z obecnie produkowanych, nie słuchałem niczego o tej konstrukcji.

@Chaos, jeżeli nikt Ci nie podrzuci jakiegoś modelu, który osobiście sprawdził, to tak w ciemno, spróbowałbym czegoś firmy Sennheiser. Osobiście mam zaufanie do tej marki. Robią porządne rzeczy i ich słuchawki telefoniczne też są dobre.
Kupiłem ich dokanałowe słuchawki TWS, Sennheiser Momentum True Wireless i się nie zawiodłem.
Dźwięk jest naprawdę na wysokim poziomie. Z dousznych tej firmy spróbowałbym słuchawek MX365.
Robią je w rożnych kolorach. Podobno są niezłe, no i nie są jakoś specjalnie drogie. Widziałem je gdzieś nawet za 66 zł.
Nie mogę teraz znaleźć tej oferty, ale bez problemów można je kupić choćby na Allego za ok. 75 zł plus wysyłka.
Co niektórzy twierdzą, że model MX375, (droższy o jakieś 15 zł), jest zauważalnie lepszy.
Jak zwykle przy tego typu słuchawkach, trzeba uważać na chińskie podróbki, nie mające nic wspólnego z producentem.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 23:14 wysłana przez Karol »

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
22-02-2021, 03:31
Dzięki Karol za podpowiedź. Sennheisery MX365 i 375 też zwróciły moją uwagę. Szczególnie te drugie mają zbliżone parametry do AKG Y16A. Martwi mnie tylko ich masywnie wyglądająca konstrukcja. Boje się że będą samoczynnie wypadać z ucha.
Jak poznać chińską podróbkę? Spotkałeś już takie? Mają inne opakowanie?

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
22-02-2021, 07:28
Jeżeli można to zrobić tak na oko, to np. po użytych materiałach.
Są wyraźnie gorsze, tandetne plastiki, trochę inne barwienia, sposób wykończenia.
Jak już ktoś miał taki model, to po tym, że gorzej gra.
Ale bywa też, że te wszystkie mankamenty wychodzą znacznie później.
Jakimś zabezpieczeniem jest, kupowanie od dystrybutorów wskazanych przez producenta.
Przedstawiciel danej firmy w Polsce, też raczej nie będzie ryzykował sprzedaży podróbek.

pantomas

  • 1 / 5673
  • Nowy użytkownik
22-02-2021, 21:53
Ktoś ma jakiś pomysł? Maksymalny budżet to 200 zł.
Szukałem dla syna pchełek do telefonu, też nie chciał dokanałówek. Po pobieżnym przeczytaniu https://forum.mp3store.pl/topic/132669-fanklub-pche%C5%82ek/ kupiłem mu VE Monk na aukcji. Był bardzo zadowolony, dopóki nie padł przycisk mikrofonu. Słuchałem VE i byłem zaskoczony jakością dźwięku. Kupiłem mu drugą parę, po roku to samo. Teraz ma Fiio EM3S (wersja bez mic: EM3K), grają inaczej, chłodniej, żywiej. Na razie mic działa...

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
20-03-2021, 17:34
Od kilku tygodni intensywnie używam MX375. Sennheisery grają wyłącznie poza domem z moim telefonem CAT S30. Jestem bardzo miło zaskoczony ich brzmieniem. Nie jest to hi-tech ale za takie pieniądze chyba nie można więcej wymagać. Najbardziej zadziwił mnie bas. Nie sądziłem że jakieś pchełki potrafią tak nisko zejść. Średnica i wysokie też są przyzwoite. Moje obawy że ze względu na swój kształt będą wypadać z ucha okazały się zupełnie bezpodstawne. Wkładki dopasowujące pewnie je trzymają. Zastanawia mnie tylko jak bardzo MX375 będą trwałe. Kabelki są tak cieniutkie że boję się za nie mocniej szarpnąć. Na razie jednak wszystko jest ok i Sennheisery ratują mi życie podczas wielogodzinnych dojazdów do pracy. Dzięki wszystkim za porady!

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
20-03-2021, 18:36
@Chaos milo słyszeć, że jesteś zadowolony. :-)
Gratuluję zakupu i niech się nie psują. :)