Audiohobby.pl

przełącznik RCA/XLR w Stax SRM-727II

Gwos

  • 361 / 5639
  • Zaawansowany użytkownik
16-06-2016, 17:29
Witam serdecznie! Czy ktoś zna wyjaśnienie przestrogi Staksa, żeby nie wpinać jednocześnie dwóch zestawów kabli input RCA i XLR do wzmacniacza SRM-727II? Miło by było mieć podłączone dwa źródła jednocześnie i używać przełącznika wbudowanego w tył wzmacniacza. Wklejam stosowny fragment z dokumentacji.

I pozdrawiam wszystkich (po długim niebycie).

Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
16-06-2016, 19:23
Cześć, Gwos.

da się podłączyć dwa źródła do 727II. Sam tak kiedyś robiłem. Na pewno jedno źródło będziesz musiał wyłączyć. Nie pamiętam w jakiej pozycji powinien być ten przełącznik. Musisz dojść do tego w praktyce. Jednak, należy pamiętać, że bez względu na jego ustawienie sygnał i tak będzie przekazany na wzmacniacz.

Ged

  • 1714 / 5866
  • Ekspert
16-06-2016, 20:56
Przemek, gdzie Ty byłeś jak Ciebie nie było?
Masz dalej Stax 009, coś zmieniałeś w systemie? Jakieś plany?
Pozdrawiam serdecznie :)

Gwos

  • 361 / 5639
  • Zaawansowany użytkownik
17-06-2016, 02:32
Cześć, Gwos.

da się podłączyć dwa źródła do 727II. Sam tak kiedyś robiłem. Na pewno jedno źródło będziesz musiał wyłączyć. Nie pamiętam w jakiej pozycji powinien być ten przełącznik. Musisz dojść do tego w praktyce. Jednak, należy pamiętać, że bez względu na jego ustawienie sygnał i tak będzie przekazany na wzmacniacz.

Witaj, Wiktorze. Dziękuję za odpowiedź. Jestem teraz nieco spokojniejszy, choć wciąż mnie zastanawia, dlaczego producent dostarcza pstryczek do przełączania źródła RCA/XLS a jednocześnie odradza wpinania dwóch par kabli równocześnie, tak jakby rzeczywiście pstryczek nie blokował drugiego ("wyłączonego") sygnału (mam wrażenie, że to właśnie napisałeś). Korci mnie, żeby samemu sprawdzić, ale jako grzeczny użytkownik mam opory i obawy, że coś nieopatrznie zepsuję... Może jednak zaopatrzę się w stosowny kabelek, tak żeby oba źródła podłączyć do przedwzmacniacza.

Przemek, gdzie Ty byłeś jak Ciebie nie było?
Masz dalej Stax 009, coś zmieniałeś w systemie? Jakieś plany?
Pozdrawiam serdecznie :)


Witaj, Włodku. U mnie nic się nie zmieniło, zestaw Staksa ten sam, teraz dokupiłem gramofon Linn LP12 w wersji Majik i cieszę się z grania czarnych płyt.

Żałuję, że nie mogłem się pojawić na niedawnych odsłuchach Orfeusza 2, ale może uda nam się spotkać bez specjalnego powodu.

Serdecznie pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 17-06-2016, 03:07 wysłana przez Gwos »
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
06-08-2016, 22:05
Witam serdecznie! Czy ktoś zna wyjaśnienie przestrogi Staksa, żeby nie wpinać jednocześnie dwóch zestawów kabli input RCA i XLR do wzmacniacza SRM-727II? Miło by było mieć podłączone dwa źródła jednocześnie i używać przełącznika wbudowanego w tył wzmacniacza. Wklejam stosowny fragment z dokumentacji.

I pozdrawiam wszystkich (po długim niebycie).



W Eurydyce Dubiela jest identycznie.

Pozdro
pmcomp

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
07-08-2016, 01:08
Nie można wpinać dwóch źródeł ponieważ wzmacniacz ma jedno wejście tylko.
Przełącznik wybiera konfigurację wejścia, ale to nadal jedno i to samo wejście.
W tym wzmacniaczu Staxa brak selektora wejść i podłączyć można tylko jedno i tylko po XLR albo po RCA.
Nie zastosowanie się do tego w większym stopniu może zaszkodzić podłączonym źródłom niż samemu wzmacniaczowi.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −