Audiohobby.pl

Sprawdzony projekt 2 lub 2,5 drożny na Daytonach RS180S

tetejro

  • 2745 / 2984
  • Ekspert
29-05-2016, 20:05
Jak w temacie.
Znacie jakieś sprawdzone projekty na Dayton RS180S ? Wersje 4 omowe lub 8 omowe.

Ale uwaga - chodzi o ten RS180S ze wspólczesnej produkcji. W ciagu kilku ostatnich lat producent zmieniał parametry tego głosnika dwukrotnie. Obecna to już trzecia wersja głosnika, który zewnętrznie nie rózni się od poprzednich

http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=2_32_36&products_id=12

http://zap-audio.pl/parametry/295-364s.pdf

Oraz jaki wysokotonowy do tego.

Dayton RS28 wersja z metalową membraną czy wersja z jedwabną?
http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=index&cPath=2_32_34

A może sa jakies projekty z Usherem  9950-20 ?
http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=index&cPath=2_139_143

meloV8

  • 1552 / 5861
  • Ekspert
30-05-2016, 00:18
Ale po co Ci sprawdzony projekt? Przeciez mozesz sam taki projekt stworzyc. Trzeba tylko kupic glosniki i popracowac nad nimi.

tetejro

  • 2745 / 2984
  • Ekspert
30-05-2016, 22:07
zagadnienie nie jest dla mnie, a chce przedstawić zainteresowanemu pewne gotowe możliwości, bez wydawania pieniędzy.

Wspólczesna wersja Dayton RS180S ma znacząco zmienione parametry. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale wydaje mi sie że przebiegi spl także są we wspólczesnym modelu inne od wersji pierwotnej sprzed kilku lat. Może nawet do filtrowania będą łatwiejsze.

Za to parametry TS już nie są tak dobre. Prawdopodobnie osłabiony jest napęd. Ale w obudowie ok. 25-30 litrów powinien sie sprawdzić.

O swpomnianych trzech głośnikach wysokotonowych czyli Daytonach i Usherze z 28mm kopułka nie mam najmniejszego pojęcia. Nigdy sie z tymi modelami nie spotkałem, nie znam ich brzmienia. Wybrane sa ze wzgledu na pewne sympatie zamawiającego i ocenę parametrów wspólpracy z niskośredniotonowym Daytonem.

Dlatego temat o sprawdzonych projektach - takich lub podobnych.

kendail

  • Gość
31-05-2016, 15:36
zagadnienie nie jest dla mnie, a chce przedstawić zainteresowanemu pewne gotowe możliwości, bez wydawania pieniędzy.
Acha: my mamy za Ciebie odwalić robotę. To jaki procent zysku nam odpalisz?

tetejro

  • 2745 / 2984
  • Ekspert
31-05-2016, 17:04
zagadnienie nie jest dla mnie, a chce przedstawić zainteresowanemu pewne gotowe możliwości, bez wydawania pieniędzy.
Acha: my mamy za Ciebie odwalić robotę. To jaki procent zysku nam odpalisz?
Tobie?
A kopa byś nie chciał?

Masz za mało klasy żeby napisać szczerze np -  "g.... wiem na ten temat wiec wpisuję się tylko po to w tym wątku żeby sie tym g..... podzielić" ?
« Ostatnia zmiana: 31-05-2016, 17:07 wysłana przez tetejro »

kendail

  • Gość
31-05-2016, 22:18
zagadnienie nie jest dla mnie, a chce przedstawić zainteresowanemu pewne gotowe możliwości, bez wydawania pieniędzy.
Mógłbym dodatkowo zacytować cały twój pierwszy post i jeszcze post meloV8. Tylko po co? Lubisz tworzyć topiki bez sensu: vide topik z nowymi Altusami na super, duper pierdziawkach, albo jak w tym chcesz by ktoś za ciebie odwalił całą robotę a ty błyśniesz przed "zainteresowanym".

I nie wyjeżdżaj mi tu z klasą, bo może okazać się, że tych klas mam więcej od ciebie, a na dodatek w ilości wystarczającej by samodzielnie skorzystać z "wujka google" i nie działać na zasadzie: "dajcie mi a ja to zrobię (rękoma moich ludzi)".

tetejro

  • 2745 / 2984
  • Ekspert
02-06-2016, 12:53
Upraszam uprzejmie klasowego intelektualistę -  mie wpierdalaj się w wątek ze swoim trolingiem.

kendail

  • Gość
02-06-2016, 15:39
A w ryj byś nie chciał za trolowanie?
Nie strasz, nie strasz bo się z....s :)

tetejro

  • 2745 / 2984
  • Ekspert
06-06-2016, 12:52
Nowa wersja RS180S powinna pasowac parametrami do obudowy Audio Academy Phoebe. Obudowy czasem szło kupic od producenta, poprawy wymagałoby podfrezowanie. Mozna zrobic zestaw bardzo elegancki bez wysiłku na obudowę.

Do tego wymiarami powinien pasowac np. wysokotonowy Usher.

Ciekawe tylko jak by grało takie zestawienie - metalowa membrana z tkaninową dużą kopułką?

Visaton Vib 170 Al miał podobny układ materiałów, ale nie miałem okazji posłuchać.